Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od lörinc »

no 12/76 moc rozsirenej neni, ale nevylucuje se to. Ony ty velke broky se od sebe hrozne odrazeji. Zkousel jsem to na lahev od piva a prasilo se vsude kolem a "flasa" zustala cela. Myslim ze uz je jedno cim to bylo - kdyz Zdena napsal svuj pribeh a jeste nenasel........ ale je to neuveritelne co cerna zver prezije.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Leon »

jo teď jsem si vzpoměl na jednoho odborníka z myslivosti co si dělá jednotný do 20/70 kupuje ty nejlevnější náboje vysype broky a papírem obalí koule co si odlejvá z baterek a nacpe to do košíku jednotná za pár kaček
CZ 550 american 308win.
vhool

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od vhool »

no jeste je tu moznost ze ta vyhnisana dutina je misto kde se projektil zastavil .napadlo me to po prispevku dalase.mohla to byt mensi kulicka a kaverna se po pruchodu strely uzavrela a zhojila.zustalo jen ohnisko zanetu ktere se jiz uzavrelo a pomalu hojilo ...podle mne by asi opravdu z broku nebo SG nebyly takove mate strepunky.dalsi moznost me napada zasah 3,5 brokama z cca 2-5m pri honu na drobnou a to masivni poskozeni tkane udelal shluk broku ...porad mi tam totiz chybi ten zbytek plaste kulove strely ....
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od martinh »

myslim ze ty broky 3,5mm by se tam nasly
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od dalas »

No u obrázků je uvedeno, že na škáře je vstřel průměru 10mm. Brokama, ať SG nebo 3,5 to by byla jiná lata a určitě by se našel kousek co by byl ještě brokem. Fakt je, že ten plášť je záhadou. Nevím co by ta hnisající rána mohla udělat s konzervovým plíškem SB. Možná shnil taky. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

dalas píše:Nemyslím, že to byl slug ani SG. Ta rychlost 400 -450 je málo na to, aby fragmentoval na takové množství malých kousků. Viděl jsem jich dost vypreparovanejch a vždy to byla hrouda olova. Taky se mi nezdá, že by většina ze slugu zůstala kousek pod škárou, vyhnila a lehčí malé kousky penetrovaly až skoro na druhou stranu. V praxi je to opačně. Myslím, že to byl poloplášť s neuzamčeným jádrem, (něco jako SP od SB) který se svlíkl na škáře. Ten plášť mohl vypadnout.
Tak nějak bych si to představoval, jen si to shrnul líp než já :wink:
Naposledy upravil(a) hanmilan dne pon 25.1.2010, 21:22, celkem upraveno 1 x.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

dalas píše:No u obrázků je uvedeno, že na škáře je vstřel průměru 10mm. :D
Pokud jsem to nazval vstřelem, bylo to myslím špatně formulováno. Upravil bych to na " otvor, odkud vytékal hnis" Mohl to být původně i vstřel, ale ten by určitě nezanechal původní tvar zřejmě po několikatýdenním hojení.
Pokud by to bylo zranění od drobných broků, jistě bych nějaký našel. Na to jsem ro rozpitval až moc poctivě 8)
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od dalas »

Já to vidím na něco takovýho:
Obrázek

Jedná se o novou střelu přímo od výrobce
a) Lapua Mega
b) Sako Hammerhead
c) SaB SP
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od figi »

já myslím, že to bude odpověď
d, tzv. jedovka - kombinace SB SP s indiánským otráveným šípem. Snad prý to teď dělají na vývoz do ameriky. A komorováno je to v těch Edelweissových nábojnicích s novým typem nákružku.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od pultik »

Jé tohle mám doma po Dědoj. Akorát víc jedovatý. :mrgreen: Kupoval to za socíku (37Kčs) a nechal zrát v botníku u holínek. :lol:
vhool

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od vhool »

to dalas: ano to vypada ze to zrovna vypadlo z linky v S&B :lol: :lol: :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od dalas »

Vidíte kluci, a v tom to je! Nový ekologický program SaB. Přírodně lehce odbouratelný plášť.(pak ho hledejte v divočákovi). Nový model bude i s odbouratelným jádrem. Jen aby to stihlo doletět celý k cíli. :lol:
to vhool: jasně, tento týden dodáno přímo z Vlašimi.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od roedear »

dalas píše:.... Myslím, že to byl poloplášť s neuzamčeným jádrem, (něco jako SP od SB) který se svlíkl na škáře. Ten plášť mohl vypadnout.
Taky bych se ztotožnil s tímto názorem, pár prasat, která jsem střelil přes několik kostí, fragmentovalo úplně stejně. Plášť jsem někdy nenašel vůbec, jednou byl kousek pod škárou - při hnisání by mohl vypadnout.

.. možná to byla střela typu 9g SP ze 7x57.. ale to jsou jen spekulace a s jistotou to nikdo nezjistí..
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Nik.308 »

Jako vůdce barváře jsem už také viděl leccos, ale jeden loňský dosled si budu pamatovat dlouho. Začalo to jak jinak než na naháňce střelou na lončáka, který prý "...něco koupil", prohodil jeden host. Druhý den jsem nasadil psa. ..... trošku to zkrátím..... po cca 2km na barvář. řemeni jsme zvedli zcela vyčerpané cca 60kg prase, vypustil jsem psa, ten kus dostihl, otočil a prase přímo na mne, ranou brennekem na hlavu jsem ukončil (s ..... v kalhotách) utrpení tohoto kusu. Při rušení kusu jsem zjistil, že toto prase vlastně hnilo za živa. Mělo, nebo spíše vůbec nemělo jeden zadní běh a chyběla i stehenní kost, bylo vidět až do pánevní jamky a konečník, nebo vlastně jen tlusté střevo viselo u zámku. Při stahování z deky jsem nevěřil vlastním očím, celá zadní část těla byla prozelenalá, no prostě hnus. Toto muselo být několik týdnů staré zranění, teploty se v době naší naháňky již pohybovali jen těsně nad bodem mrazu a zásah z předchozího dne jsem také našel. Obdivuji vitalitu této zvěře. Lesu a Lovu.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Toma »

Stím bych asi nic nedělal a zrovna zakopal.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět