Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Nik.308 »

Také to tak dopadlo. :(
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

Nik.308 píše:a zásah z předchozího dne jsem také našel. Obdivuji vitalitu této zvěře. Lesu a Lovu.
Zajímalo by mě, jak byl umístěný ten zásah z předchozího dne. Byl to jen škrábanec ?
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Nik.308 »

Přesně tak, byl to takový hlubší škábanec za předními běhy. Barvy velmi málo.
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od moron »

Dovolím si přidat také jeden smutný příběh. Loni v zimě jsme našli zhaslého divočáka - lončák, kňourek, který měl mít dle velikosti kostry a celkové stavby a konstituce těla tak 70-90kg živé váhy. Námi nalezený kus vážil 40kg a mě jediné zranění - průstřel lebky - pokusím se to popsat jednoduše - vstřel menší ráží(do6mm) zepředu a trochu shora přesně doprostřed mezi světla (např na lebce psa bych řekl tak na kořen nosu -stop) - střela pronikla dolů do lízáku až téměř k jeho kořenu a ven. Lebka nebyla prasklá a střela nezasáhla žádný důležitý orgán. Místo čási lízáku byla obrovská bakule hnisu. Výstřel také minimální. Dospěli jsme k názoru, že byl střelen asi nějakou malorážkou protože vstřel měl pravidelný okraj, kosti nebyly roztříštěné.
Tanto kus sice nepřežil, ale vzhledem k tomu jak moc byl dole s kondicí tak s tímto zraněním musel žít ještě dost dlouho než kondici stratil a zhasnul.

Zdravím rm
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

Zažil si určitě svoje,proto nemám rány za slecho.Ale po malorážce olovo by se deformovalo a nevím zda by prošlo přes patro.Spíš pistole a celoplášt.Nebo SG.
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od moron »

malorážka to mohla být v tom místě je spousta dutin a žádná plně tvrdá kost. Navíc to nebyl rána zboku(tzn chyba při ráně za slecho), ale rána shora dolů - jako kdyby kus stál pod žebříkem. SG možná ale že by tam byl jen jeden i když vím že SG umí dost rozhazovat.. a pistole - tam nám neseděl malý průměr vstřelu..kdoví..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od Zdenek41 »

A co patro, zkus ho prostřelit malorážkou?A co třeba 222R 223R 5,6/50RMag Savage 5,6/52R.To se dá těžko určit.
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od moron »

to máte asi pravdu, ale od všech ostatních ráží bych čekal nějaké roztříštění kosti..no teď už to nerozluštíme..
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od romann »

Včera ráno kolega střelil lončáka v dobré kondici a při bourání našel kulku těsně nad páteří mezi trny zapouzdřená.Když to rozříz tak se málem zablil.Byla to ráže 7mm ale divím se proč neprošla kost to nechytlo a bylo to přesně v prostředku tady je foto ty kulky.http://romannh.rajce.idnes.cz/kulka/
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od hanmilan »

Nemáš "romanne" nějakou fotku, jak vypadalo poškození zvěřiny? I když by to zřejmě byla "chuťárna", bylo by to určitě poučné, co střela způsobila a jak se to hojilo.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od RADEK »

Mohl to být druhý kus který stál za prvním na kterrý bylo stříleno a kule prošla a už neměla tolik energie a tento druhý prostřelila.Po jaru jsem střelil sele 20kg a bylo to něco podobného ale bylo střeleno přes lopatky jedna byla prostřelena a na druhé byla kule ze vnitř bylo to dost vysoko tesně pod pateří na straně vstřelu bylo taky koule hnisu ohraničená a jinak vše zarostlé pruměr střeli byla taky nějaká sedmička.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od romann »

Fotku poškození zvěřiny nemám neměl jsem tam foták a kulku sem fotil až doma ale bylo to velký asi jak slepičí vejce a na škáře kde byl vstřel bylo místo kde nebylo moc štětin. Toho jsme si všimli hned.Kulka asi musela před prasetem ještě něčím projít co ju přibrzdilo.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od RADEK »

Jak bylo prase velke?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
calidor
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 21.10.2010, 11:28

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od calidor »

V únoru loňského roku jsem ulovil lončáka,bachyňku cca 45 kg.Při šoulání lesem mi pes zvedl tlupu prasat,ale tento kus se viditelně opožďoval za ostatními,napadal napředek.Po ráně zůstala v ohni.Když jsem přišel na dva kroky k ní, ucítil jsem neskutečný smrad hnijícího masa.Nad lopatkou měla hojící se ránu o průměru kulky ze které vytékal hnis.Vyvrhování byl celkem problém vzhledem k zápachu.Bachyňka byla viditelně pohublá.Po dohodě s hospodářem byla dodána do kafilerie.
Zranění bylo evidentně způsobené kulkou která prošla jiným kusem,nebo byla odražená.Kulka v těle nebyla,byla jen poškozená škára a část svaloviny,plecko mělo zahnědlou barvu.
S tímto zraněním musela žit už určitě déle a trpět.Je vidět ,že vitalita černé zvěřeje obrovská....
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Vitalita černé zvěře - přežil svou smrt

Příspěvek od romann »

Mělo to 60kg vyvržený přišli mu 4 kusy jeden větší a tři stejný jak střelil.
Odpovědět