Usmevne debaty na MYSLIVOST.CZ

Máte nějaký TIP na pěkné stránky nebo literaturu o lovecké-myslivecké nebo střelecké problematice? Podělte se prosím.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Usmevne debaty na MYSLIVOST.CZ

Příspěvek od Andy »

malorážka
Autor: Petr Paul [28.1.2007]
Je podle Vás, pánové, vhodná na lov škodné malorážka terčovnice o ráži 22LR?? Díky!!

22
Autor: Petr Pořádek [28.1.2007]
Ahoj příbuznej(taky myslivec)jí má, trefil by sní bez problémů i na větší dálku,ale hlavní problém tečovnice je v tom,že je pro běžné nožení moc těžká,ale na lov z posedu proč ne.

Terčovnice
Autor: Čenda xxx [29.1.2007]
Pokud máš tu možnost a budeš na škodnou číhat někde poblí? auta tak to samozřejmě jde, ale tahat se s ní někde po kopcích je kvůli její váze dost nepohodlné.

malorážka
Autor: Jan Slavetinsky [29.1.2007]
Prosím Tě,se?eň si pořádnou flintu a nestra? s tím po lese!! (jinak se to nechá u zbrojíře upravit - zeslabit hlaveň,upravit pažbu)

hmmmm
Autor: Petr Pořádek [29.1.2007]
Čendo Čendo,ty snad číhá? s malorážkou v autě na zvěř????hm....zvláštní myslivost,nebo už pytláctví??

auto
Autor: Jarin Beskydak [30.1.2007]
Čenda zjevně naznačil,že nebude šoulat apod. nekolik kilometrů od auta. Patrně dojede k blízosti posedu a pak to už unese.

Pro Petra
Autor: Čenda xxx [30.1.2007]
Asi jsem to blbě napsal ale bylo to myšleno tak že "pokud to není daleko od auta". To aby ses s tím nemusel daleko dřít ona ta terčovnice něco váží.Neměl jsem v žádném případě na mysli střílení s auta!!

malora?ka
Autor: ondřej ol?ák [30.1.2007]
no jestli chceš dobrou malora?ku na škodnou tak bych ti doporučil bych ČZ model zkm 611 je to samonabíjecí malora?ka v ra?i 22.WMR ...je to super zbran..vaha jen 2.8kg..na 100m lišky zustavají v ohni pří dobrem zasahu..zatim koho znam a ma jí tak je s ní spokojen.lovo zdar

malora?ka
Autor: ondřej ol?ák [30.1.2007]
no jestli chceš dobrou malora?ku na škodnou tak bych ti doporučil ČZ model zkm 611 je to samonabíjecí malora?ka v ra?i 22.WMR ...je to super zbran..vaha jen 2.8kg..na 100m lišky zustavají v ohni pří dobrem zasahu..zatim koho znam a ma jí tak je s ní spokojen.lovu zdar

terčovnice
Autor: Václav Ro?ec [5.2.2007]
Vážený pane.Nevím kde jste jako myslivec vzal ten nápad lovit terčovnicí.Asi vám vůbec nedošlo že porušujete zákon o myslivosti § 45 pís. i kde se praví že je zakázáno střílet zvěř jinou zbraní než určenou k loveckým účelům.Terčovnice 22LR je zbraň kategorie B a je určena ke sportovním účelům.Jako myslivci je mi z toho smutno.

pro Václava
Autor: SchonBaitmann SchonBaitmann [6.2.2007]
Vážený pane,s tím co píšete nemůžu tak úplně souhlasit.Při změně zákona došlo k tomu,že řada myslivců,kteří mají své kulovnice s krat?í hlavní mají své flinty jako zbraň kategorie B.Policie to vyře?ila tím,že myslivcům na zadní stranu zbrojního průkazu napsala do poznámky větu-"možno používat zbraň kategorie B k loveckým účelům".Ale jinak máte pravdu,terčovnice do myslivosti opravdu nepatří.Lovu zdar

terčovnice
Autor: Václav Ro?ec [6.2.2007]
Máte pravdu.Opravdu u některých zbraní kategorie B toto policie dopsala.U terčovnice která je uzpůsobena hlavně na sportovní střelbu o tom ovšem pochybuji.

terčovnice
Autor: Petr Paul [7.2.2007]
Vážený pane, Ro?ec!! Jen jsem se optal, jelikož mi byla nabídnuta od kamráda!!!!!

Pane Paule budte v klidu, "mistr" Ro?ec nevi o cem pise.
Autor: Andy Andy [8.2.2007]
To zda je zbran zarazena do kat. B ci C nerozhoduje o jejim pouziti. O tom rozhoduje vlastnik zbrane pri zadosti o nakupni povoleni ci pri registraci zbrane. Cili pokud uvedu, ze tezka malorazkova tercovnice bude pro me na sportovni a lovecke vyuziti, mohu ji k tomu take pozdeji pouzivat. Mam nejradeji zkostnatele radoby myslivce, kteri netrefi ani SLONA a radi s cim maji lide strilet. A na otazku zda patri zbrane s tezkymi hlavnemi do myslivosti odpovidam jednoznacne. PROC než Lepsi mit pusku Varmint nez starou brizu se kterou netrefim lisku na 150m.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já jsem se u toho taky bavil.Chtěl jem k tomu něco napsat,ale nějak to tam vázne.Asi by to nemělo cenu.Ono je tam takových odpovědí víc. :oops: :oops: co jsou tak pro děti. :lol:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

debata

Příspěvek od nimrod nimrod »

Navíc ta debata je celá "o ničem". Pánové si pletou kategorie zbraní (A, B, C, D) se skupinama zbrojního průkazu (A, B, C, D, E). A to je zlé... :?
Ale už jsem se s tím v minulosti setkal i jinde. :)
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

také na zmíněný www.myslivost. cz chodím velmi často, neře?il bych tady, co se píše tam. By? tam do diskuze občas příspívám, když to nevydržím nebo mám co říci k tématu. Pro mně je úsměvné, jak stále řeší dokola nákupy zlamovaček I? 18 nebo báječnou kvalitu SellBell. Také mám pocit, že tam občas přispívají provokatéři z řad typu hnutí Duha, rádobyochránci přírody apod. a zkoumají reakce diskutujících. No nelze vyloučit, že někteří si na tom v budoucnu udělají diplomovou práci apod. jak ti myslivci jsou .... teď si každý doplň co chceš. S pozdravem František
politice a politikům zmar
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SEDM »

Tal tohle je zase po nějaké době opravdu perla.
http://www.myslivost.cz/RadimeSi/detail ... 6&rok=2007
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

No ja zase miluju Dr. Hanaka :lol: Ten pan me bavi :lol:
Dotaz č.: 1246 [vloženo 26.3.2007]
Použití 17 HMR
je možné v současné době Použití samonabíjecí malorážky ráže 17 HMR v myslivosti? Je s ní možno lovit zvěř škodící myslivosti a drobnou škodnou?

Odpověď:
Z hlediska účinku lze i tuto ráž použít k lovu menšícch ?ivočichů škodících myslivosti. Je však vedena polemika zda podle zákona se jedná o loveckou zbraň. Podle §45 zákona o myslivosti lze lovit zvěř pouze dlouhou loveckou zbraní. Podle zákona o zbraních a střelivu je zbraň 17 HMR řazena do kategorie zbraní B, ale také ji mohou nabývat držitelé ZP skupiny pouze B to znamená sportovní bez LP. V takovém případě by se jednalo o zbraň sportovní a s nemožností Použití k lovu. Je to fak dikustabilní protože zákon zcela jasnou odpověď nedává. Dr.Ing.Jiří Hanák.
Pan doktor na dotaz o pouziti konkretni raze k lovu zvere odpovida misto toho na pouziti zbrane a navic poukazuje na to, ze pri nabyti zbrane na sportovni ucely se zbrani nelze vykonavat pravo myslivosti.

To snad plati pro kazdou zbran pane doktore! Tak co to tam tahate?

Co je diskutabilni opravdu nechapu. Je to raze nesplnujici zakonou normu pro odstrel srnci zvere natoz ostatni sparkate a tak se hodi jen na odstrel lisek, kocek, psu a nektereho ptactva (ikdyz z nich moc asi nezbude).

Tolik zakon.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Já také občas přispívám do tamní diskuse, ale jak už to tady někdo psal, trochu to tam vázne. :? Opravdu to vypadá, podle některých zadaných dotazů, že tam chodí i lidé,,provokatéři". Občas my to ani nepřipadne jako diskusní fórum a zvrhne se to tím směrem, že každý napadá toho druhého jaký že je to myslivec, když dělá něco jinak než on a jak je to nemyslivecké. Já to trošku nechápu, vždy» jen každý píše svůj názor a ostatní ho tam dosti často doslova zlinčují! :cry:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Diskuzi na myslivost.cz jsem dříve hojně nav?těvoval, protože žádná jiná mi nebyla známa. Pak jsem náhle od Andyho dostal maila, že začala diskuze nová a jestli se nechci zařadit. Předpokládám, že si mě našel na té myslivost.cz a za to jsem celkem vděčen. No co bych k ní dodal? Snad jen to, že mnoho příspěvků se nedá ni číst, natož s nimi souhlasit. No a jelikož jsem trošku kontroverzní, občas mám příspěvky trošku pomatené (za to se omlouvám, ale pokou?ím se kolikráte velké kvantum info. zkomprimovat) a jsem i docela rázný argumentama, stává se, že docela ploudnou diskuzi o ničem zakončím a nikdo již nechce přispívat :lol: Přisuzuji to faktu, že si diskutéři neověří své info a pak jim zřejmě nestojí za to se s někým dohadovat. No jejich mínus.

Pana Dr. Hanáka jsem v mých mysliveckých počátcích docela dost ?ral, ale člověk si musel již tenkrát vybírat čemu věřit chce a čemu ne. Jinak mi již docela připadne, že ten dědula začíná blbnout a jeho příspěvky jsou ve většině mimo. Co u?. Asi má na to věk :wink: :lol:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Sikáček Japonský
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13.11.2006, 8:57
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sikáček Japonský »

Taky tam přispívám...penduluji mezi těmito fory.... někdy tam trošku ?iju ...narážím do otázek do kterejch se nikomu moc nechce:D....a nejlepší když mě začnou starší kolegové lynčovat a nadávat mi za to že jsem a) že sem za totáče musel být velkej komunista a co že se do všeho tak míchám:D...jo jo za totáče mi byli dva roky než byla revoluce:)... ale jsou tam i dobří lidé. Je pravda že tam provokujou DUHáci a jim podobní..a těm se snažím něco vysvětlit ale poslední dobou už na to nemám náladu furt jim něco omýlat dokola...tak už je prudim:D
Cervus Nippon Nippon
CZ 550 FS 7x64 - Meopta Artemis 2100 3-12x 50
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

tak se nám na myslivosti rozjela debata o ráně na krk. Hlavně poslední prispivatel se ukazal:

citace: Preferuju našoulat si srnčí na 30m a střelit na krk než trefovat na 200m a pak být překvapený kam sem se to trefil (nebo netrefil) popř dohledávat. Mám s tím dobrou zkušenost a kus po raně dobře vykrví z tepny. jen jednou se mi stalo, že se ranou poškodila spodní čelist při vysoké ráně, byla to ale moje chyba střílel jsem do kopce.
Dvě prasata jsem ulovil taky na blízko na krk a v ohni a vykrvené taky dobře a tady bych se nebál ani rány za slecho...lepší než si rozbít plecka.
střílím 270 Win, nikomu nic nevnucuji ani nevyvracím, jen píšu svůj názor... a do sezony všem Lovu Zdar! :!: :?: :evil: :twisted:

tak lovu ZDAR.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Příspěvek od vhool »

vazeni pratele,ceska myslivost dostala od "myslivosti.cz"dalsi prdu :? docela me zaujalo pojeti strelecke poradny,ze pro pridani dotazu je nutno mit predplatne na casopis myslivost.... to mi opravdu jiz mozek nebere.docela slusny lobing ze strany vydavatele :wink: ...toto je pro mne poslednim duvodem toto periodikum zacit ignorovat.nejen ze ztratila na kvalite ale jeste nekoho nutit timto k predplatnemu .... chjo to nevymyslel ano komanc na rudy pravo ...je to hnus podle meho.zajimal by mne vas nazor na toto jednani ...mimo jine mi to pripomina vyrok jednoho hostinskeho co prohlasil "serou me lidi co sem chodi,chtel bych mit hospodu jen sam pro sebe a byl by klid..."

p.s. andy mozna by stalo sem dat cislo tveho konta a za kazdy prispevek vybirat korunu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

I ty jeden. :P
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

No taky mne to zarazilo. Ale je třeba si uvědomit, že oni nabízí a jiní kupují. Jestli?e nabídka neodpovídá poptávce, je to smůla. ještě pochopím, že některé dotazy na pí..ny mohou zaměstnávat Dr. Hanáka a nic z toho. Na druhou stranu, na tyto dotazy se dá odpovědět slovy našich představitelů "No comment" , což je minimum práce. když už ale nechtějí poradit nepředplatitelům, mohla by být tato rubrika pro ně alespoň ke čtení. To nemá vliv na ekonomiku časopisu a správu webu. Jinak se tento portál stane jen přílohou předplaceného časopisu který nemá nic společného s českou myslivostí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Příspěvek od vhool »

to dalas: no ja to mam vyresene,nechi to tak to ignoruji ... take nechapu proc by museli odpovidat na neco na co nechcou odpovedet (picoviny)...osobne si myslim ze casopis myslivost potazmo i jejich web jiz davno ztratil smysl i ucel o kvalite nemluve... drive jsem to mel rad ale to je jiz jen minulost ....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

to vhool: to jsme na tom stejně. :wink: Přitom myslivost spojuje tolik disciplín, že tento časopis by mohl mít odběratele nejen mezi myslivci. Musel by se ale více přizpůsobit poptávce a ne některým redaktorům.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět