Hornady Superformance

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Hornady Superformance

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od bonecrusherx55 »

to naozaj nikto nema doma???
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od kojot »

Měl bych, ale všude v okolí mají akorát SST, já chci Interbond.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od Leon »

ten novej dovozce je tupoun vozí jenom SST a sierra HPBT čekal jsem pomalu rok na GMX a pořát nic jenom sliboval a z obchodníků dělá blbce
CZ 550 american 308win.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ja by som chcel hornady interlock 270 grainove SP-RP superformance do 375H&H *8508*-nemate niekto na predaj???
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od kojot »

Leone máš pravdu, pokaždé mě slíbí, že do čtrnácti dnů budou, ať si zavolám. Nakonec mě odbudou s tím, že jsem snad první v republice, kdo chce Interbond. Všichni prý touží jedině po SST! Nemyslím, že při rychlostech řady Superformance je střela SST na klasické hromadové vzdálenosti to pravé ořechové.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ona je zajímavá i otázka, zda je na 30-50m, což je klasická hromadová vzdálenost, bude výhradně potřeba tvrdá střela s rychlostmi okolo 900m/s (např. u 308W, 155 grejnů) ? Troufám si tvrdit, že by to u mě SST velký problém nebyl, protože si prase střelím jak potřebuji a na lišku mě na Zeissu stačí 8 kliků na 200m. Zkušenosti s A maxem SST v těchto rychlostech mám. SST jsem střílel i z 300Wm a na srnčí a taky gut. Interbond je tvrdý a bude zajímavé zjistit, zda bude dobře předávat energii při komorové ráně - čisté plíce. Pokud to střelíte na takhle blízko na plece nebo kýtu (páteř na krkovici), tak tam bude podlitina vždycky!
Jinak jsem byl asi před měsícem(max. 6 týdny) ve Světnově na střelnici a jeden střelec tam zkoušel kulovnici Sauer 202 Jgadmatch ( 308W, těžká hlaveň s délkou 67cm a na konci je nějaká tov. úšťovka. Střílel Hornady Superformance a s SST ve 165grejnech mů to chodilo líp, než Hor. Superf. s 168grejnů A max. Podotýkám, že uměl a stříle okolo 0,5Moa i na těch necelých 300m, co tam jsou. Rozhodně i továrna H. Sup. může. chodit hodně dobře!!!
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od kojot »

Tuším, co tím básník chtěl říct, nicméně po zkušenostech s podlaborovanými PTS vě mě SST s jěště vyšší rychlostí nebudí příliš důvěry. Vzhledem ke své konstrukci je to střela stavěná na větší vzdálenosti, než jen 200+. Raději za srnčím kousek ujít, než kus vyhodit. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nebyla chyba v té podlaboraci?:) Jinak jsem s SST střílel všechno a nezaznamenal jsem problem. Faktem je to, že je to relativně měkká střela, ale to je Tiga, Vulkan a spousta jiných a na černou "uznávaných" taky. Tvrdá střela (cca 90% zbytková hmotnost) je podle mě na těžkou a tvrdou zvěř, kterou musím kategoricky probíjet přes kosti a to z důvodu problematického (technicky náročného-terén, světlo, beze psů)dosledu nebo nebezpečná zvěř. U nás je to tak na karpaťáky a kňory okolo 150kg. Andy měl ale s IB velmi dobré zkušenosti a tak to vždycky zůstane na chuti a zkušenosti daného soudruha a jeho případné odolnosti k novým reklamním kampaním.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od kojot »

Tím jsem něchtěl říct, že nedoporučuji Hornady na Hromady. Jen je třeba říci, že řada Superformance byla dle mého soudu vyvinuta na delší tratě, a tak by mohla doznat na hromadách zneuznání. A propos, teď používám v .30-06 NBT 180gr. (o něco tvrdší SST) Vo 850 m/s a dokud zase nebudu hledat prase půl večera, nemůže říct křivého slova ve vztahu přesnost - účinek - poškození. Každopádně jakmile bude na pultech Hornady Superformance Interbond 180 gr., jdu si pro něj!
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od Choochoo007 »

Bude Superformance 243 SST 95gr presnejsi nez jen obyc SST 95gr. ? Nejaky test nebo podobne srovnani nekdo nevidel. Rozmyslim jestli tech 6kc za kus navic se nekde projevi. Spis mi jde o pohodovou strelbu a lepsi presnost nez o vykon, tudis bych zkusil spise obyc SST.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Hornady Superformance

Příspěvek od duch Pampuch »

Uz jsem to tu psal nekolikrat, osobni zkusenost s Interbondem 8,4g v 270W s ustovou cca 850m/s je pro ceske pouziti. Je to tvrde jako prase, maly kus proleti bez predani energie, znaceni a barveni a velke kuse maji take min vystrelovy otvor, takze barveni nic moc. Zbytkovou hmotnost jsem mel i 93 %. Radeji SST nebo BT, Interbond by mel smysl, pokud by mela zver plechove kabatky :lol: :lol: . Jo a taky to po vystrelu dost cesto divne hvizdalo :oops: , takove to nnnaaauuuuu :oops:
Odpovědět