Bezdomovec v kazatelně

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od Perník »

Stala se nám dost nemilá věc, do kazatelny kousek od vsi se nám nastěhoval bezdomovec. Stalo se tak patrně již v průběhu loňského léta, kdy se tam objevila deka. Nejprve jsme si mysleli, že si ji tam nechal jeden z nás myslivců. Celou dobu nám bylo divné, že zvěř vyjde z krytu a okamžitě mizí pryč. V zimě se situace vyjasnila, důkazy o pobytu nezvaného hosta se potvrdily a nejen to. Všude okolo kazatelny je nasr...., nabli.. a všude okolo i uvnitř neskutečnej hegeš (odpadky, hadry, noviny) Kazatelnu jsme uklidili a zamkli, při instalaci petlice jsem poznamenal, že pokud dotyčný zjistí, že je zamčeno, přestěhuje se na další, která je v dohledu asi 300m...... a stalo se. Stejné "pobytové znaky" i na druhé kazatelně.
Co by jste udělali? Zamykat všechny posedy je nesmysl, to pak každej budem jak kastelán z Karlštejna. Jedno nehumánní řešení mě napadá, vzít metr hadice a počíhat si na něj, ale třeba někoho z Vás napadne něco elegantnějšího........ :?
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
vhool-member

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od vhool-member »

nejjednodussi by asi bylo kazatelny zamykat .dnes jiz neni problem sehnat zamky a nechat je vsechny prenastavit na jeden klic.pak by jeden klic pasoval na vsechny kazatelny a mate po problemu.stejne se resi u nas napriklad zavory od LCR :wink:
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od Skalák »

Zamykat není řešení. Když se bude chtít na kazatelnu dostat, tak zámek vypáčí a ještě vám vznikne další škoda. Domluva, možná že až ruční, bude asi v tomto případě nejlepší řešení.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
vhool-member

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od vhool-member »

no oni i houmelesaci jdou cestou nejmensiho odporu a rucne to sice fungovat muze ale muze to mit i opacny efekt.zapalena kazatelna nebo rozebrana a o kus dal v lese z ni postavenej slam.znal jsem jednoho kolegu co to resil inzultaci a dopadlo to tak,ze jedna kazatelna shorela a druhou pouzili na stavbu doupete.pri zamykani odtahli jinam.....
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od kabát »

tento příspěvek je částečně OT ale mám potřebu TO sdělit.
Každý máme nějaké majetkové poměry, a prošli jme si nějakým vývojem. Po svých zkušenostech vím,
že člověk může - často - né vlastní vinou klesnout až na úplné dno.
Mám postaveno několik kazatelen kde se dá přespat a už je nezamykám. Kdo chce se podívá, rozhlédne. I dorost je občas použije. Kdo chce ničit, zničí i zamčenou. Pokud bezdomovec potřebuje přebývat a stačí mu k tomu kazatelna, nevěřím že se mezi myslivci nenajde trochu tolerance a materiálu k tomu aby si takovou chatrč mohl zbudovat.
Možná je to zase ta dědina, která mě vychovala, tady si i malé děcka nashání desky, vezmou kladívko a hřebíky a v lese staví boudy.
Jiná věc je pokud je tak zdechlý že nechce!!!
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od magoda »

chlapi na hrubý pytel hrubá záplata,naložit do auta odvézt 40km a domluvit........jakou formou necham na tobě,cestou potká kámoše a zjistí že tam je to lepší a nevtátí se :wink:
magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od magoda »

kabát píše:tento příspěvek je částečně OT ale mám potřebu TO sdělit.
Každý máme nějaké majetkové poměry, a prošli jme si nějakým vývojem. Po svých zkušenostech vím,
že člověk může - často - né vlastní vinou klesnout až na úplné dno.
Mám postaveno několik kazatelen kde se dá přespat a už je nezamykám. Kdo chce se podívá, rozhlédne. I dorost je občas použije. Kdo chce ničit, zničí i zamčenou. Pokud bezdomovec potřebuje přebývat a stačí mu k tomu kazatelna, nevěřím že se mezi myslivci nenajde trochu tolerance a materiálu k tomu aby si takovou chatrč mohl zbudovat.
Možná je to zase ta dědina, která mě vychovala, tady si i malé děcka nashání desky, vezmou kladívko a hřebíky a v lese staví boudy.
Jiná věc je pokud je tak zdechlý že nechce!!!
kabát to bych pochopil ale viděl jsem hodně málo křováku co po sobě uklízí,jsem taky z vesnice a přikláním se k tobě,ale kameráde to neklapne.........ani náhodou ten bude dělat bugr .....už ted ho dělá kolega to píše! :wink:
vhool-member

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od vhool-member »

to kabat: no ono hlavne zalezi na tom jaka je skladba bezdomovcu.clovek ktery se na dno dostane diky okolnostem ktere az tolik neovlivni tak ma snahu to resit ale konkretne v nasem regionu jsou to vetsinou fetaci,zlodeji netahla a ostatni odpad spolecnosti .drive se jim rikalo "bili cikani" a dnes jsou to proste houmelesaci kteri uz resi pouze to kde co ukrast a kde se prizivit. :wink:
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od Perník »

to kabát: bezdomovec, ač nám jeho totožnost není přesně známá, není místní. A pokud by jsi drhnul poblitou kazatelnu v totálním smradu, myslím že by i tvá venkovská dobromyslnost šla stranou, neboť i já jsem vesničan, ale co je moc to je moc....
kdyby ji chtěl použit jen k přespání, tak prosím, a svým způsobem to tak do zimy asi i fungovalo, ale až zima ukázala co dokáže. Kazatelna o které je řeč je nechci říkat luxusní, ale svým způsobem opravdu pěkná (zateplení, super odvedená práce), ale když ti tam někdo pálí noviny pro zahřátí, vaťanů lopata a ho...n že nemáš kam šlápnout, jde opravdu veškeré pochopení starnou. Už za to, co tam napáchal mě k žádnému projevu dobra nikdo nedonutí....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
vhool

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od vhool »

to pernik: ano tohle presne mam na mysli.... a neboj,kazatelny jsou napr.u nas casto zamenovany s toaletou i jinymi exemplari nez bezdomovci ... napriklad takovy bezkar ci turista je taky fajn .... a tam uz zamek funguje celkem spolehlive a bez rizika ....
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od kabát »

O.K. zatím zůstanu raději u nás - na Valachách :) :D :lol:
Ve svém rajonu honitby mám tři staré usedlosti, dnes už slouží jen k rekreaci, každá má dřevěný záchod i s toaletákem. Někdy to potěší.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od johnyc77 »

U nás jsme měli podobný problém.. 2 bezdomovci se nám usídlili poblíž jedné chaty u řeky.. Okolo byl hroznej, ale hroznej bordel.. zavolali jsme policii ČR a ti to vyřešili.. bezdomovci už tam dávno nejsou a problémy už také ne.. Je to každého věc, ale rozhodně bych zde ani nenaznačoval inzultaci apod..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od dalas »

Řešení je asi dost složitý. Nevím, jak by uspěla aplikace "poškozování mysliveckých zařízení". Ikdyby ho řešila PČR, tak si asi na něm nic nevezmou. Mírovou cestou je co psal kabát. Postavit mu budku někde, kde nebude překážet. Nebo dočasně odstranit z kazatelen dveře a žebříky. Je tam sice riziko, že se bude mstít, ale s větší pravděpodobností si najde něco jinýho. Někde spát musí. Silové řešení je zbytečně riskantní.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od Zdenek41 »

Nic pěkného večer na člověka šlápnout stalo se to i mě.Pokud je to jen bezdomovec tak to ještě neni tak zlé.Horší jsou lidé na utěku před zákonem tam hrozí nebezpečí o hromadu větší.Věřte,že tomu člověku stačí přinést jídlo a doporučit mu nějaké lepší ubytování a pohrozit policií v případě,že je to tvrdák.Většinou to pochopí a odtáhne.Nikdo z nás neví jak dopadne a před tím to byl taky člověk.Jen chlast a doba ho poznamenala.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Bezdomovec v kazatelně

Příspěvek od johnyc77 »

Přesně zdenku v tomhle jsme za jedno..
Odpovědět