slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Pejskové a jejich výcvik
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

Máte někdo nějaký tip na slušné sdružení které se nechová jak sekta? - známý chce jít s loveckým psem na základní zkoušky - právě se přištěhoval a není myslivec ani člen žádného sdružení.. Když se byl zeptat v nejmenovaném městě tak na něj koukali jak na vraha - že možná když se uvolní místo, že mu nic neslíbí ani když zaplatí, když se zmínil že nemá zbraň jestli je možné za poplatek že by někdo vystřelil (pořadatel atd..) tak mu bylo řečeno že je to moc práce že to nedělají, že si musí někoho dovést..

a na závěr jestli není myslivec že si musí donést vlastní zvěř

Tohle je normální? u nás s tím nikdy nebyl problém - když se přihlásil do limitního počtu tak měl místo, ty 2 rány mu každý za 20 kč klidně vystřelil a zvěř byla samozřejmostí..

To jsou na vysočině taková elita?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Leon »

to snad mluvil s nějakým dementem jinak to není možný u nás je pomalu na každých zkouškách několik nemyslivců
CZ 550 american 308win.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr 3 »

Vodil jsem pesany na Třebíči a tam je to v pohodě,ať to tam zkusí
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od arasid »

my jsme se bohužel setkali s nevstřícnstí nebo spíše s podrážděním ale ne u pořadatelů, ale u rozhodčích. Jinak vše se dalo domluvit a fungovalo. Mohu doporučit OMS Blansko,OMS Znojmo,jak píše nade mnou Třebíč. Máme dobrou zkušenost i s Vyškovem. Asi opravdu natrefil na nějakého potrefeného. Vůbec bych to neřešila teď před zkouškama. Ať si podá přihlášku a vůbec a't tam nepíše, že je nemyslivec a nemá zbroják a zbraň. Až mu přijde papír, že je přijat se psem na zkoušky, tak ať si teprve zajede na OMS, který to pořádá a domluví se těsně před skouškama. A ještě lepší je i pro jeho klid, když má známého co mu pujde střílet, ale to se vždy nepodaří.
A ideální je se domluvit přímo s pořádajícím sdružením. To by mělo být napsané na přijímacím papíru, kde se zkouška bude konat a kdo ji bude pořádat. OMS bude stejně oslovovat to sdružení.
Někde v Čechách to měli dobře vyřešené, měli přímo u zkoušky napsané že, ten kdo potřebuje střelce to nahlásí a zaplatí nějaký poplatek navíc. Přeci jenom i když se jedná jenom o pár výstřelů, tak tam ten dotyčný střelec musí být a mít s sebou zbraň a "vyhodit" brokové náboje do vzduchu.
Leroj
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10.3.2010, 17:26
Bydliště: K.vary

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Leroj »

Pokud je mi známo všechny tyto záležitostí je povinnen zajistit pořadatel, tedy příslušnej OMS, nebo pořádající klub. U nás jsou všichni rádi za každého vůdce a snaží se být maximálně vstřícný.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

díky za tipy..
arasid: jde o to že on se ptal u toho OMS co to pořádá...

nechce se nějak vnucovat aby tam byl za potížistu když si to pánové cvrnkaj takhle (sami pro sebe), nestojí o to aby se po něm vozil někdo.. to si radši na ty zkoušky dojde jinam (kchls atd..) jen že chtěl do budoucna s myslivcema vycházet dobře tak si říkal proč nezačít přes psa.

Rozhodně nestojí pak o to kdyby ho teda "museli vzít" aby ho pak poučoval někdo jak vypadá aport a zařízli ho na něčem... dělá to pro radost, ne pro buzeraci... navíc jde jen o ty nejzákladnější zkoušky

Jak říkám, u nás to fungovalo vždy bez problémů, naopak i myslivci byli rádi že viděj jiný psi :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Hirc »

hm, tak to je síla. Osobně mám opačnou zkušenost, 2x PZ, 1xLZ - ani jednou jsem neměl zbraň. Zvěř buď byla v ceně, nebo se dával 100,- příspěvek na zvěř.

Výbornou zkušenost mám s OMS Jihlava - omsji@tiscali.cz (pí Deržmíšková), hlásil jsem se na PZ v MS Rohozná, týden před zkouškami. Na dva telefonáty jsem s paní referentkou vše vyřídil a i organizace zkoušek byla ukázková. Střílel mi jeden z pořadatelů za 10,- patron.

Co má ten tvůj známý za psa - třeba by mohl zkusit nějaké klubovky. Třeba KCHLS má velmi dobře zorganizované zkoušky.

držím palce!
Hirc
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

na jihlavu taky dostal tip... zkusí to asi tam ..
s tím co píšeš - příspěvek na zvěr, 10k za ránu to všechno je bez problémů, ale asi tihle páni na to nejsou zvyklí... (byl to předseda s hospodářem, takže žádný obyčejní členové...)

kchls je dobré rámci cz možností, rozhodně je to tam více o tom jak má zkouška vypadat než u myslivců...(většinou)

flat retreiver, chesapeake-retriever, labrador.. - samá vodní krysa :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od arasid »

podle toho co píšeš je to asi opravdu o nezkušenosti a částečně o nevstřícnosti daného MS. většinou naopak u loveckých slídičů a retrívrů jsem se nesetkala s problémem, jelikož tyto psi mají převážně v dnešní době lidi bez zbrojního průkazu. A jak ti radí výše, klubové zkoušky bývají v tomto ohledu bez problémů co mám povědomí a co jsme se bavila i s paní rozhodčí právě pro tyto plemena. Už s tím nějak dopředu počítají.
Vše je na domluvě a o lidech.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

arasid: jen drobnost, nejde o zbrojní průkaz, toho by bylo dost i vybavení :-) jde o to že nemá myslivecký "zbroják" ani není členem nějakého sdružení - honitby takže nemůže chodit po poli a střílet do vzduchu jak se mu chce :-)

leda že by tvrdil že ho napadl pes kterého odháněl když šel na střelnici trénovat :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Leon »

Petře o ten ZP a LL právě jde místo toho pak s tebou jde na zkouškách právě někdo kdo ty dokumenty má a může střílet a lovit není to nic složitého a pokud má kamaráda který tyto dokumenty má a na ty zkoušky sním pojede tak stačí poslat přihlášku a nic víc neřeší pak už záleží jenom na tom jestli není nad limit proto že na zkoušky muže jenom určitý počet psů není to neomezené tak že musí přihlášku podat včas další možnost je že pořadatel mu střelce přidělí a on mu za ten den zaplatí bývá to tak 100kč někdy ani střelec nic nechce tak mu aspoň něco nacpeš v hospodě :D ale na tom se musíš domluvit včas aby byl na zkouškách někdo kdo bude volný a bude s tebou chodit proto že tam mají všichni své práce dost :wink:
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

leon: tohle všechno já moc dobře znám.. i rozdíl "ve zbrojáku"... jde o to že nemá žádného známého v těch končinách /přistěhoval se..)

i vím "o omezených počtech psů"... i to že v každé slušné organizaci (i by to tak mělo být podle zkušebních řádů??) zajistí pořadatel střelce a zvěř) resp. na každé zkoušce kde sem byl střílel pořadatel (jím dovedený střelec)...( placení je samozřejmost)

jde o to že tahle organizace vypadá extrémně "neochotně" - střelce nemáme protože je to obtěžuje, zvěř si doneste sami a jestli nejste člen tak vás asi nevezmeme (i když se přihlásíte jako první)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr 3 »

Ahoj,kdyby mě někdo řekl,že si mám na zkoušky donest svoji zvěř,tak bych to napsal do Prahy.Zkušební řád je jen jeden a platí pro všechny.Orgánizátor zkoušek je zodpovědný za zkoušky.Praha udělí trest nebo zákaz pořádat kynologické akce.Já vodím Brno,Znojmo,Třebíč a musím říct,že tyhle věci se tam snad ani neřeší.Když vůdce nemá zbraň není problém se domluvit s vedoucím skupiny,ten většinou nosí zbraň,nebo s jiným vůdcem,u placení jsem nikdy nebyl,ale asi kafe s malím to spraví :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od Petr1970 »

jak jsem psal, nestojí o to dělat dusno (je mu to jedno) jen se ptal jestli je to na vysočině "běžné"... aby kvůli vlohám nebo VZ psal do prahy... to radši půjde jinam a nechá stréce jejich osudu

toho malýho předpokládám myslíš až odloží zbraň do trezoru doma, ne když jí nechá v autě v kufru, jde s tebou na malýho a pak si odjede domů? :D (několikrát pozorováno)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Re: slušné OMS na Vysočině - vstřícnost na zkoušky

Příspěvek od arasid »

Petr1970 píše:arasid: jen drobnost, nejde o zbrojní průkaz, toho by bylo dost i vybavení :-) jde o to že nemá myslivecký "zbroják" ani není členem nějakého sdružení - honitby takže nemůže chodit po poli a střílet do vzduchu jak se mu chce :-)

leda že by tvrdil že ho napadl pes kterého odháněl když šel na střelnici trénovat :-)

prosím neslovíčkařme, jelikož se bavíme o zkouškách loveckých psů tak jsem tak nějak brala, že nemá průkaz skupiny C, s jiným ani na zkoušky jít nemůže. A je plno pejskařů kteří nemají prostě žádný zbroják a pro výcvik používají signální zvukovu pistoli, která nepodléhá registraci. A řeší to různě. Ale to už je popsáno v příspěvcích.
Odpovědět