Rhöner 22lr 9mm flobert

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
standa117
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 28.2.2010, 18:45

Rhöner 22lr 9mm flobert

Příspěvek od standa117 »

Dobrý den !!!
Rád bych se zeptal jesli někdo máte zkušenosti s touto kulobrokovou kozlicí .A nebo s ráží 9mm flobert .
PROSÍM NEKOMENTUJTE MŮJ PRAVOPIS .NECHCI TO TADY ROZEBÍRAT JAKO NA MINULÉM TÉMATU
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Rhöner 22lr 9mm flobert

Příspěvek od Steyer »

Já mám doma "obojetničku" MARS LUX v ráži 9mm Flob. a ´22 LR, levá je flóba, pravá je malorážka.
Sklapovací dvojčinná zbraň, celkem pěkně provedená, jednoduchá, šína 11mm.
Zkušenost s 9mm flobert - kulové střelivo - staré PB kule od SB - po dědovi - nic moc - co rána to originál.
Nové střelivo, např. FIOCHI - celkem OK, ale výkon nic moc - pouze terčová střelba tak na 30m (max. 50)
i když musím přiznat, že přes hladký vývrt, to střílí celkem přesně (30m rozptyl tak 5-6cm).
9mm Flob. - brokové náboje - sranda věc - někde jsem četl, že to někdo v minulosti používal na lov zpěvného ptactva, např. pro preparátorské účely - nechápu - já zkoušel trefit jablko tak na 15m a ..... NIC - ani brůček, takže se k tomu ptákovi musel ten dotyčný přiblížit hodně blízko a pak mu asi dal pažbou. :lol: :mrgreen:
Jinak ty brokové papírové dutinky vypadají fakt srandovně. Jednou jsem ji vzal ssebou na střelnici (skeet) a chlapi se mohli strhat smíchy - každej si ji vyzkoušel brokama z osmičky na krátko nad hlavou a světe div se - jeden kolega se trefil - a z asfalťáku se zaprášilo, ale letěl mrzák dál :twisted: :D :D
Brokové náboje s oblibou používám na toulavé vořechy, co mi občas vlezou na zahradu - trochu PB máku na p*r*d*e*l jim vždy připomene, že tu nemají co dělat. Jedou jak kulovej blitz a vyjou ve vysokejch otáčkách. :wink:
Suma sumárum prima zbraň na odpolední zablbnutí.
http://www.vdb-waffen.de/gebrauchtwaffe ... tegorie=51
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Rhöner 22lr 9mm flobert

Příspěvek od psdk »

Já mám v ráži 9 mm Flobert samonabíjecí brokovničku Marocchi a přes hladkou lehce šokovanou hlaveň a s brokovými náboji Fiochi už mám pár zářezů na pažbě v podobě potkanů co mi lezou na zahradu od souseda a pár strak takž trefovat se s tím dá.
Nicméně mám i jednu prastarou floebertku 9mm s Warnantovým závěrem a hladkou hlavní se kterou taky na 10 netrefím ani krabici od bot takže záleží čistě na zbrani.
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Odpovědět