Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

tak mi vysla glosa ve svete myslivosti... pro ty, co casopis nekupuji:

Tak máme novou Mysliveckou radu ministra zemědělství …

Výborně, snad konečně orgán, který bude systematicky bojovat za zájmy naší myslivosti na té nejvyšší úrovni, pomyslel jsem si, když jsem si před časem přečetl o jejím jmenování (Svět myslivosti č. 5/2010 – pozn. red.). Její členové, jako např. Ing. Jan Jeniš, jsou pro mne zárukou, že se pro náš společný cíl udělá maximum.
Jenže co to? Čtu dále: členem rady je též Josef Plzák. V ten okamžik mi z mysli vytanou vzpomínky staré několik let. Tehdy jsem s dvěma kamarády zareagoval na inzerát nabízející poplatkový lov na siku. Kdo by nevyužil příležitost za tak příznivou cenu. U Stříbra jsme se setkali s p. Plzákem, který v blízké honitbě vykonává právo myslivosti. Seznámil nás se svými pravidly: loví se 24 hodin denně vše, co se objeví, bez ohledu na chovnost či jakékoliv jiné zásady a zákonná omezení. Máte na kulovnici světlo? O to lépe, ale vlastně není potřeba, svítí totiž Měsíc. Kde je myslivecká etika? A co legislativa? Od dalších poplatkových lovců jsme se dozvěděli, že v honitbě snad ani sika není, ale p. Plzák jim nehodlá vrátit zálohu a oni „musí“ lovit dál. Po krátké době jsme odjeli s velmi hořkým pocitem domů.
Uplynul nějaký čas a se jménem p. Plzáka jsem se opět setkal: v tisku vyšel inzerát, v němž p. Plzák přeje šťastné a veselé Vánoce, zdraví a boží požehnání rozhodčím z kynologických akcí, jichž se zúčastnil. V mysli jsem se vrátil k našemu prvnímu poplatkovému lovu a opět se dostavil hořký pocit.
Nyní je p. Plzák členem Myslivecké rady ministra zemědělství. Co mám dělat, jak se s tím mám vyrovnat? Mám si jen myslet, že jako řadový myslivec nic nezměním? Na to mám příliš tvrdou hlavu, a tak píši své zkušenosti na různá fóra na Internetu a zapojuji se do diskusí. Zjišťuji, že řada lidí má podobné zkušenosti, jen nechtějí vystupovat veřejně. To vše mne utvrzuje v tom, že musím pokračovat. Píši otevřené dopisy na téma složení Myslivecké rady a osoby p. Plzáka ministrovi zemědělství, vedení ČMMJ a Asociaci soukromých zemědělců ČR, kterou má p. Plzák v Myslivecké radě zastupovat. Odpovědi, pokud nějaké přicházejí, jsou však velmi mlhavé: pan ministr je rád, že jsem mu napsal a že mám zájem o českou myslivost. Žádná kritéria pro výběr členů údajně nebyla stanovena, p. Plzák prý Asociaci nezastupuje a jeho hlavním přínosem byla koncepční práce pro loveckou kynologii …
Kamarádi mě již přejmenovali na Dona Quijote a moji snahu přirovnávají k boji s větrnými mlýny. Ale to máme v podobných situacích sedět doma se složenýma rukama? Máme být pasivní a dělat, že nic nevidíme a že se nic neděje? Máme si říkat, že se stejně nic nezmění? Uvidím, co mi odpoví nový ministr.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

To Alda - Nedávno jsem byl na MZe, jak víš... Ptal jsem se tam na určitý věci a nabyl jsem dojem, že tenhle problém je pro p. Fuksu asi tak důležitej, jako pro tebe přišroubování sedačky v Samurai... Víš, jak to myslím. :wink:
Ulkomaalainen...
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od psdk »

To Alda: Ať už tahle iniciativa dopadne jakkoli tak si zasluhuješ můj hluboký obdiv.
Já si prožil podobnou deziluzi po letošním volebním okresním sněmu ČMMJ.. Z devíti členů jich je 8 přímo či nepřímo napojených na místí dřevařskou firmu a rada nyní defacto podléhá přímému velení generálního ředitele o jehož morálních kvalitách a vztahu ke zvěři a myslivosti a přírodě by se dalo dloooouze polemizovat

Kam bude myslivost v jejich podání směřovat si asi ani nechci domyslet . . . , ale pro mne osobně je spíš smutné, že se na stranu peněz a moci dala i spousta chlapů od kterých bych to býval nečekal
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

ja vim, ze se dockam reakci "my jsme ti to rikali"... ale nemam slov...

http://www.myslivost.cz/Aktuality/CMMJ- ... -unie.aspx
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Aldo, aldo...

Jak říká můj kamarád z Morava - co včíl..?
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kabát »

Tak to je jednoduché, někdo dělá myslivost srdcem a rukama, někdo dělá a tvoří hubou.A o kom se nepíše, jako by nebyl.
K tomu si připojte kázali vodu a pili víno a jste v dnešní realitě.
Za poslední rok se stávám fandou místního nerváka.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kabát »

a na otázku co včíl znám jedinou pravdivou odpověď...

..osvědčila se pouze defenestrace...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od jakub203 »

To Alda: já opravdu nechápu co proti tomu milému stařečkovi máš, takový pěkný článek v pěkném lidozabijáckém plátku.... Cos čekal?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Jirka C. »

Já se jen divim, že nám všem pan Plzák nepopřál aspoň trochu toho jeho božího požehnání :D
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Už dávno jsem navrhoval podobnou cestu, jakou zvolili nedávno lékaři. Ale postupem času jsem čím dál míň přesvědčenej, že by k takovýmu kroku byla vůle. Spousta lidí na můj návrh odpoví - no a kde chceš bejt? Všude je to stejný a aspoň máme levnější zkoušky pro psy... :roll:
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kabát »

to kasari, nebyla by škoda aby se 9 milionů lidí stěhovalo do zahraničí jenom proto že nechceme poslouchat tlučhuby?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Tak jsem to nemyslel. Spíš mě napadlo dát takhle najevo, že nechtěj být členové ČMMJ, pokud je vedení takové, jak se předvádí.
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

z CMMJ jsem vystoupil, to je jedna vec, co clovek muze udelat (predevsim kvuli halali). jenze co delat pak? mlcet? to neni muj styl... proto alespon otviram moje usta proti vecem, ktere me hodne pali... pokud vsichni budou mlcet a rikat: "nic nezmenime!", "co jsi cekal", a tak podobne, tak opravdu nic nezmenime...

jen maly komentar: mam neoficilani vyjadreni CMMJ proti plzakovi... na strane druhe je informace o pripojeni CMMJ do MU komunikovana prave timto panem... co si ma covek o tom myslet? nejdriv me to hodilo hodne dolu, ted mam ale zase plno nove energie do boje!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od jakub203 »

Jde o taktiku....... podívej kam všude a komu jsi napsal a co je výsledek? Děda Plzák si vesele a moc pěkně populisticky publikuje dál. Jsi přece chytrej kluk a analyzování je tvůj dení chleba. Tedy jaké cíle byly dosaženy, co se změnilo, jaké jsou reakce?

A celj Plzák ať to je či není gauner nebo celá slavná myslivecké rada, to nejsou důležití lidé ale pouhý výkřik do tmy a nemá cenu jediné minuty krátkého lidského života se tím zabívat. Alespoň mého ne....

Je sice lepší zapálit alespoň malou svíčku než proklínat temnotu nicméně to musí mít nějakam vést a tohle podle mého názoru není cesta k renesanci myslivosti.

Myslivost zdar!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od jakub203 »

...nedá mi to abych ještě nezareagoval, poté co jsem si vlastně přečetl nadpis threadu. Já si rozhodně nemyslím že JUDr. Plzák je výsměch českým myslivcům, naopak připadá mi jako typický produkt české myslivosti.

Super zrcadlo nastavené naší myslivecké společnosti - prohnilé a zkažené do morku kosti - DOBŘE JÍ TAK!

Myslivečkování a lidozabijáctví jsou přesně okruhy odkud se takový Plzáci a jiní rekrutují.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět