Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

dnes rano me malem omyli - po poslednich dnech diskuse na tomto foru o idealech ceske myslivosti jsem si ve svetu myslivosti precetl o tom, ze byla ustanovena myslivecka rada ministra zemedelstvi...

ale zacnu postupne:
jiz drive jsem psal o tom, jak negativni byly me zazitky na mem v zivote prvnim poplatkovem lovu viewtopic.php?f=9&t=2350&p=29088#p29088 na okraji stribra v zapadnich cechach ma sidlo jisty pan PLZAK, ktery prodava povolenky a poplatkove lovy do sveho jiz davno vystrileneho reviru - lovi se vse, za vsech okolnosti, hlava nehlava, ve dne v noci... a kdyz se vam to nelibi, penize se ve vetsine pripadu nevraceji. po 2. dni jsme odjeli (nastesti s vracenou zalohou), ale s velmi horkym zazitkem, kam az se muze ceska myslivost dostat...

o to vetsi prekvapeni me cekalo pred vanoci 2008, kdyz jsem v myslivosti nasel, jak dotycny a mne jiz znamy pan PLZAK JOSEF preje bozi pozehnani vsem rozhodnocim, kteri posuzovali na zkouskach... bylo mi z toho na bliti

Obrázek

korunu tomu vsemu nasadila informace z 5. cisla myslivosti, kde jsem se dozvedel, ze prave do teto myslivecke rady ministra zemedelstvi byl jmenovan opet tento clovek JUDr. JOSEF PLZAK - clen komoditni rady pro myslivost asociace soukromeho zemedelstvi CR

Obrázek

je mi z toho skutecne na nic... kde to zijeme, kdyz takovyto XXX se dostanou na uroven, kde by mela vznikat strategie myslivosti, kde by se ceska myslivost mela systematicky dale rozvojet, kde by se melo bojovat za zajmy myslivcu... panove, je mi hodne ouvej...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Perník »

to Alda: Osobně tohoto pána vůbec neznám, ale bohužel při vztazích, které dneska ve vedení naší myslivosti jsou (spory menších mysliveckých organizací a Mze, úroven vedení ČMMJ apod.) se snad ani nic jiného nedalo čekat....
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Tak mám pocit Aldo, že jsem měl trochu dost pravdy... Nezlob se na mě, ale TOHLE je typický obraz český myslivosti. Marně si lámu hlavu, jak to změnit. On ten Plzák není jedinej. Vím o víc takovejch případech. Tobě to zatím nic neřekne, ale tady jsou docela známý jména jako Hutárek, Řehák, HS Skytaly apod.

A teď poraď. Ty jsi hlava študovaná... :wink:
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

kasari: ja si na tebe hned vzpomnel... a na shivu a spol. je to opravdu boj s vetrnymi mlyny, clovek je pri tom nekdy dole, nekdy nahore. a ja jsem ted v pr... jak by rekl shiva
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3401
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od dalas »

Chlapi nedivte se. Proč by to mělo být zrovna v myslivosti jiný? Je to tak skoro všude. V jiném threadu to napsal Shiva a Alda ze svých zahraničních zkušeností a já se s tím ztotožňuji z tuzemskými zkušenostmi. My jsme prostě hroznej národ. Parchant vždy převálcuje slušnýho, protože nemá žádné zábrany.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

to all - teď mi řekněte, co s tím? Docela začínám chápat iniciativu některých mysliveckých svazů v Německu. I u nás by to bylo řešení. Ta naše cesta totiž vede akorát tak do pr... Ale je fakt, že tam půjdeme v zeleným a s flintou na levým rameni. :lol:
Ulkomaalainen...
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kabát »

Myslím, že nenápadně přebrali otěže české myslivosti a dnes je pevně drží v rukách, jen nějak jedou jiným směrem něž si přejeme.
Dnes jsme ta členská základna přispěvatelů, která jim umožnuje diktovat směr i když sním my nesouhlasíme.
Shiva to tady psal, je to stejné jako když nevolíš nikoho, rozhodne se bez nás.
Jen se mi zdá, že je nás nějak málo na založení nové organizace, abychom si mohli vytvářet myslivost k obrazu svému.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od gonias »

Myslím, že nás málo není.
Ale důležitější je, kam tohle všechno dospěje. Když už teď je to jeden "promaštěnej špek".
Myslím, že nakonec stejně nezbude nic jiného, než nakoupit pozemky a na těch si zbudovat svoje obory, které budeme vhodným způsobem obhospodařovat. Protože dnešní vrcholový management, který v tomto rozhoduje dá se říct o všem je už stejně v pr..li.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

to kasari: jake jsou v nemecku snahy? napis vice...

ja vim, ze se nemuzeme divit - vzdyt ti soucasni politici taky byli nekym zvoleni. a ti, kterym by se meli zodpovidat, je tam nechaji, aby ten nas stat dal rozkradali a jeste se ohaneli bohulibymi zvasty - to se snad muze stat jen u nas v takovem meritku - vlcek, kraus, cunek, langr, bem, gross... a to je jen spicka ledovce.

uprimne, zacina se mi v hlave rodit takova myslenka, jak tento pripad vyeskalovat - moje zkusenosti jsou podlozene svedky, takze je mohu kdykoliv dolozit. diky me minulosti nejake kontakty mam, uvidime... bylo by to mozna dilci vitezstvi, ale zase bych si mohl byt vedom, ze jsem nedrzel, kdyz mi do obliceje plivali...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Lotr »

Můžeš vyjmenovat, kdo všechno se stal členem rady? Ten obrázek je dost mizerný a z webu Světa myslivosti se mi nepodařilo přečíst. Z obrázků poznávám pouze Ing. Havránka, CSc, kterého jsem měl možnost osobně poznat a zanechal ve mě ten nejlepší dojem.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Onďa »

ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Alda »

martin zizka - mze
jiri pondelicek - mze
frantisek fejfar - statni veterinarni sprava
frantisek havranek - vyzkumny ustav strnady
jan huda - rybarske sdruzeni
jiri chmel - statni zemedelsky intervencni fond
jan jenis - vls
milan malena - statni veterinarni sprava
JOSEF PLZAK
roman urbanec - agrowlad
josef vlasek - lcr
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

To Alda - ve Světě myslivosti 5/2010 se o tom píše na straně 46. Popisuje to ing.Ctirad Rakušan. Spolkový svazy Sárska a Porýní Falcka navrhujou oddělit myslivost od vlastnictví pozemků, licenční lov, zrušení honiteb apod. Zjistim si informace z jejich časopisů, to bude asi spolehlivější. Ale i to, že se z DJV oddělili Bavoráci, svědčí o tom, že tam taky nejsou úplně spokojený s " centrálou " a nebojej se to dát najevo.
Ulkomaalainen...
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od kasari »

Docela by mě zajímalo, co si o takovým kolegovi myslí Jeniš, nebo Vlášek. :roll:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysmech ceskym myslivcum - JUDr. Plzak

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové a myslíte,že se něco s tím dotyčným stane.Ne, i když je to tu na skle čte to spoustu chlapů je jedno jestli myslivců a nebo lovců.Jsme prostě v tomto státu malý a bezvýznamní lide.V republice s ničím nehneš o 1cm.Jak napsal dalas .Parchant vždy převálcuje slušnýho, protože nemá žádné zábrany.
I mě už ubylo sil proto se k některým věcem nechci dál vyjadřovat.Opravdu to je jak,když se mlátí prázdná sláma.Jenom oni budou pořád na koni a u vesla.Jak říká můj dobrý kamarád Zdenku už se nerozčiluj,praskne ti cévka a tím si to prohrál všechno.Znám spoustu poctivých myslivců.Nikdy jsem nemohl pochopit proč prodali flinty.Dost rychle začínám chápat.Nejsem unaven z práce z peněz vynaložených na provoz,jsem znechucen z lidí,kteří nemají páteř snaží se každýho pochcat hlavně,že oni jsou ted jedničky.Pronajaté honitby vystřílené do kosa.Za 10let se přece dá stihnout ledacos.Pomalu vidím,že začíná vadit,že pod maximální nornované nechci jít.Jsem divnej,že chci přesně sčítat a pod.Tak se nedivte,že chráním alespon to svoje přesvědčení.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne pon 03.5.2010, 20:30, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět