Hubení myší

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Jura »

Dobrá videa...škoda jen že zakoupení nočního vidění nepatří mezi nejlevnější záležitosti...já sem to vyřešil za pomocí červeného světla viz následující video :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=MTwtPeDQ ... re=related

jinak zde jsou celkem pěkné lovy z větrovkou... :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=7LyVFS6C ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=GfHvhHXB ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=Je6xAGVY ... re=related

přeji příjemnou podívanou :wink:
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Bord »

Používám plastové pastičky co se koupí asi za dvacku.Vmačknu do ní kousíček chlebové kůrky,jedna návnada vydrží ulovení i deseti myší.Na podzim jsem v kůlně chytil do dvou pastí snad sto myší už se mi je nechtělo počítat.Bylo to vdobě kdy se tam začali stahovat ze sousedního pole.Vyzkoušel jsem všelijaké návnady do pastí ale chlebová kůrka je moje jednička :lol:
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Jura »

Tak to už je pěknej výsledek...u nás na chleba skoro nejdou..nwm čím to je asi jiný kraj jiný mrav :lol: ...Loví je někdo taky vzduchovkou :?: :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Steyer »

jednou jsem nechal v garáži trochu dýl, asi týden :oops: ve dvou kbelíkách vývrh z prasete, vedle ještě ležela v bedně škára, vše "připravené" na odvoz do lesa. Bohužel se udělalo trochu víc teplo a vývrh začal pěkně vonět. Když jsem po tom týdnu otevřel dveře garáže, nevěřil jsem vlastním očím, vývrh ani škáru jsem neviděl, ale k nohám, tedy do dveří, se proti mě rozběhl takový šedý koberec. Koukal jsem jako puk. :shock: Koberec bylo několik stovek myší, které byly namačkané na tom všem a baštili to. Nějaké utekly dveřmi a nějaké se schovaly v garáži. Bylo to jako myší kožíšek z princezny se zlatou hvězdou, jen ta princezna nikde. :lol: Hnedka jsem vývrh a škáru odklidil a na místo nalíčil několik klasických pastiček a do každé kus salámu (myslím, že to byl Poličan, ale to je fuk). A teď to začalo, než jsem stačil zvenku zavřít dveře, ozvalo se několikeré klapnutí naráz. Nevěřil jsem, ale byly tam. Takhle jsem jich chytil za cca. 15 minut asi 20 a pak mě to přestalo bavit. Další dny jsme jich tam nachytali dobrých 200 kousků a to ještě nepočítám ty, co chytila naše kočka. Myslím, že tehdy se k nám stáhly myši tak z okruhu nejmíň půl kilometru. Od té doby jede vývrh hned následující den pryč.
:)
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Jura »

:D tak koukám že domácí újediště vyšlo :twisted: čím víc se jich zlikviduje tím líp...je to taková domácí škodná :twisted:
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Bord »

Steyer to tam musel být smrad :x
8x57JRS,bordík
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3398
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od dalas »

Docela zajímavá je pastička z plechovky od okurek. Horní víčko má excentricky osku. Na těžší straně je zarážka aby víčko drželo ve vodorovné rovině. K táto straně se umožní přístup myši, třeba rampičkou z desky. Na druhé straně je návnada. V plechovce je cca půlka vody. Myška vyleze po rampičce a vydá se přes víčko za pamlskem. Jakmile se dostane za osku, víčko se sklopí a myška klouže do vody. Pokud je v plechovce zarážka, která neumožní přetočení víčka přes 90°, vše se vrátí do původní polohy a čeká na další myšku. :D Jen nevím, zda to není v rozporu s rychlým a humánním usmrcením. :(
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Perník »

tak trochu mi to připomíná Cimmermana ...."trpaslík je dobrý plavec,...ale dlouho nevydrží.." :D
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od kopov.c »

Já bydlím na bytovce a krmení mám ve sklepě(kde taky jinde :cry: ) Letos se mi tam stáhli snad všechny miši z okolí a celkem kvalitně jsem jimi zamořil celou bytovku,takže si asi dokážete představit vztahy mezi ostatnímy spolubydlícími :roll: Ještě,že se letos budem stěhovat :lol: Krmeni jsem ted dal z pytlů do beček a zadělal vše víkem. Akorát jednu kubíkovou rybářskou kád nemám zadeklovanou.Krmení v ní je tak do poloviny a pokaždý když tam ted přijdu je ve vnitř aspon 3-5 miší,tak je vždycky nějak usmrtím a hodím do do lesa prasatum na hromadu. Je zajímavý,že se vždy chytnou jen mladý miši-ty starší potvory dokážou vylézt.Jinak s tou plechovkou od okurek to není špatnej nápad-hned zítra vyzkouším..
A děkuji Aldovi za tohle téma-snad mi pomuže :lol:
Naposledy upravil(a) kopov.c dne sob 12.2.2011, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Alda »

:wink: musim se uprimne smat, kdyz si predstavuju vase zazitky - at steyera ci kopova :lol: :lol: :lol:
mne osobne dosla trpelivost - snazil jsem se je pochytat pastickama. mam 5 a skore bylo tak 4 mysi za noc, 1 sezrany. pomer se pomalu ale zmenil na 1 mys a 4 sezrany...
nasr... jsme se a... nastoupil jed, kteryho sezraly snad 3 baleni. no a ted uz mysi nejsou :evil: presto jsem koupil takovy ty velky barely, co jsou v takove kovove kleci - nahore jsem vyrizl viko. takze jeden barel je na oves, druhy na kukurici. a na mysi nic nezbyde.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
zelenac
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 13.2.2011, 0:25

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od zelenac »

jakub203 píše:Lepovou past jste již zkoušely? Kartonový papír se pomaže lepem a do přostředka se dá návnadička a je to?
Ale je tu jeden problém! Lep v ČR lze legálně použít pouze k lovu bezobratlých živočichů (různé lepové prstence na mravence nebo lepové desky na létající škůdce v uzavřených prostorech).

Lov obratlovců (lep se používal na hlodavce a ptáky) je ZAKÁZÁN!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Zdenek41 »

Nejvíc mě někdo dostane,dyž tráví myšky na posedu a přitom jsou to všechno chráněné druhy.Na mích posedech mám plcha lískového,myšici rudou.Plchovi chutnají arašídy a hrách,problém s ním je jen jeden dost křečkuje a smrdí.Myšicím nosím slaninu.Krmím je na poličce tak jak to dělával táta.Pokud nic nepříjde na vnadiště tak se bavím alespon takto.Doma v garáži a v kolně to už je jiná kapitola tam dostávaj zabrat. :wink:
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Toma »

Zrovna tak jako lep,je zakázáno používat vzduchovku k hubení živočichů.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Jura
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: ned 26.8.2007, 21:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od Jura »

To máš sice pravdu ale ruku na srdce.kolik lidí provádí zakázaný spůsoby lovu hlavně u hlodavců...a myslím že i mnohem horších než chytání na lep nebo odstřel vzduchovkou :wink:
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Jak hubite mysi?

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jednou mi jeden valach vyprávěl jakou má pastičku na myší a já myslel, že puknu smíchy. V jednoduchosti je krása, dovolím si ho zhruba citovat:
"v kolně mám myši, u jedné holé zdi mám napoli opřenú fošňu na délku. Pokáždé jak přidu a rožnu tak prvně kopnu do fošně... :D
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Odpovědět