Malý munsterlandský ohař

Pejskové a jejich výcvik
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od pavlina »

Děkuji za odpovědi, pro Michala - ono u Munsterlandů za ty dva roky a prochozené dny, už opravdu také z ničeho nešílím, člověk míní munsterland mění, ale jsou to velcí srdcaři, co sem u jiného plemene málo kdy viděla! Jen tak dál!
pro Pingu - Děkuji moc, jsem v tomto krapet na vážkách, někdo toto chování odsuzuje, někdo považuje za výborné, tedy sem opravdu nevěděla jestli to řešit a jak vůbec toto řešit, nebo nechat volný průběh, psovi byly v červenci 2 roky, tedy jestli ho nechat se vyběhat a vyklidnit. Právě jsme od Konopiště... do bažantnice chodíme nahánět, ale na hon jsem si ještě netroufla, a nevím jestli by nás za toto chování neukamenovali.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Leon »

bažantnice je to nejhorší co může mladého psa potkat tam se už ..........mnoho psů
CZ 550 american 308win.
pingu
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 19.10.2011, 9:05

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od pingu »

Praxe dělá mistra :-) Nevím jak na Konopišti, jak tam funguje organizace a jak se využívají psovodi, ale tam kde chodím já, tak se psi pouštějí z vodítka po skončení léče a dohledávají. Je pravdou, že po pár honech už ignorují zhaslé bažanty na volném prostranství a hledají křídlované. Musím ale říct, že když je zhaslý bažant v křoviskách, houštinkách a podobně, tak ho vždy donesou. Jinak, zase v průběhu honu, když se střílí, tak procvičuji chování na stanovišti. Nemyslím že by se pes v bažantnici musel zkazit, je to především o vůdci.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od tonny »

Jaký bude pes je o vlohách a o vůdci. Pokud si pes dělá v bažantnici co chce od malička, záleží to na psovi, co z něj bude. Pokud ho vůdce bude správně vézt, odmalička postupně utvrzovat, není problém aby se v bažantnici vyřádil. Štěně musí mít mládí ale musí poznat své hranice a respektovat pána. Vůdce by měl poznat co si může k psovi dovolit, co mu povolit, každý pes je také svůj. Snažit se dělat vše přátelsky a důsledně. Výcvik štěněte hrou, zbytečně dokola neopakovat stejný cvik až to psa přestane bavit. Prostě to udělá správně a má ten den klid.

Můj první MMO vyrostl také častými návštěvami bažentnice. Cvičil ho předešlý majitel, co se tomu věnuje (na kšeft - baví ho to, dodnes jsme přátelé), koupil jsem ho hotového a byl to opravdovej šlehtic. Vynikající povaha, pes učil mne co mám dělat a to neměl ani dva roky. Na honech sklízel obdiv.

Druhý MMO má nyní 10,5 roku, vycvičil jsem si ho sám dle rad onoho vůdce a jsem s ním spokojen. Má trochu ostřejší povahu, mít ho někdo jiný jen v kotci, tak by se sním asi nedomluvil (byl by to pěkný hajz...). Od štěněte trávíme spolu maximum času a ze psa je oddaný přítel. Je to plemeno temperamentní a na honech jsem si musel dávat pozor, kdy ho vypustit. Trvalo asi 6 let než se trochu zklidnil a poznal, že zajíc nemá v sobě jediný broček. Utvrzuji ho občas dodnes, aby nějak nezapomněl. Pořídil jsem si ještě jezevčici kterou mi pomáhal cvičit - vychovávat, tak se mi pak hodilo, když jsem trénoval např. odložení, MMO tam s ní ležel hodinu. Ona kolem pobíhala, otravovala ho a nakonec tem zůstala ležet vedle něj (začala chápat povely).
MMO se mi jako plemeno líbí, potřebuje minimální ůdržbu, je skladnej, unese i lišku. Má v sobě vodního psa takže kačeny si užívá. Také jsem si všiml na honu, že se tak neunaví jako větší těžší psi, kteří dle mého názoru už na dnešních honech nemají takové využití.
edous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 21.10.2010, 14:30

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od edous »

Dobrý den,na jaře si chci pořídit fenku MMO tak pomalu schání informace o štěňatech.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od Nik.308 »

K tomuto slouží link inzerce, ale zkus to zde: http://www.ohardlouhosrsty.cz/phpSource ... ce/mmo.php
...nebo si na téže adrese najdi kontakt na poradce chovu, který tě dá informace o krytých fenách.
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Malý munsterlandský ohař

Příspěvek od pavlina »

Jestli jsi měl na mysli shánění štěněte, tak myslím, že v nabídce je asi jeden vrh, ale další tři feny se chystají na jaře krýt. takže okolo května bude na výběr a tedy bych být tebou raději počkala. Jinak jestli jsi měl na mysli otázku na co se připravit. Tak hlavně pevné nervy, trpělivost. A budeš mít doma skvělého psa.
Odpovědět