flinty a trezor

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: flinty a trezor

Příspěvek od xHonza »

Za dobré peníze vyrábí trezory Děčínské Wico, jinak nějaká stará popelka je rozhodně odolnější než to co požaduje zkon. Jediný problém je pokud by "orgání" chtěli certifikát (ale to už by byla buzerace). Pak musí nějaký znalec vystavit to prohlášení o odporových jednotkách...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: flinty a trezor

Příspěvek od fesoj »

Já nějak nechápu podstatu tohodle sporu. Policie, pokud nejsem držitelem zbraně kategorie "A", mi v žádném případě nevleze do bytu a nebude mi kontrolovat, jak mám zbraně uloženy. A pokud by došlo k vloupání a násilnému otevření trezoru, bude to znalec nejspíš zkoumat tak jako tak. A je na něm, aby posoudil, zda můj trezor splnil požadavky bezpečnosti - může se třeba stát, že někdo koupí starší trezor po zemřelém držiteli zbraní, bez certifikátu /kdoví kde mu je konec, papíry se ztrácejí/, ale v dobré víře, že je vše v pořádku. Nikde není psáno, že k trezoru musím mít i patřičný doklad. Musel bych být papežštější než papež, abych ještě před koupí nechával trezor posoudit znalcem. Já osobně nemám v baráku nic, co by stálo za ukradení a těch pár "pracovních" bouchaček by asi nikomu za tu námahu s dobýváním se do trezoru, ať certifikovaného či ne, nestálo. Jo, kdybych měl sbírku zbraní a v nich uloženo jmění, to bych uvažoval jinak.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: flinty a trezor

Příspěvek od dalas »

to fesoj: Samozřejmě je to na každém, ale kdyby náhodou na to přišlo a chlapci z PČR by pak zjistili, že almara něco nesplnila, těžko Tě vyviní, že jsi si myslel, že je to nedobytná popelka. Pokud máš jistotu, že splňuje, je ten papír skutečně zbytečný.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: flinty a trezor

Příspěvek od pufr »

Fesojův pragmatický názor je v podstatě asi správný (pro člověka, který se ve svých povinnostech zorientoval :)
Pokud by ale někde měla jako další hráč do věci vstupovat třeba pojišťovna, pak je lepší všechna ta lejstra a osvědčení o atestech mít třeba v tom napadeném trezoru a prohlásit je za odcizená spolu se zbraněmi :lol: :lol: Třeba to spolu s vhodnou "motivací" likvidátora zabere.
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

to je největší problém - pojišťovna která nechce nikdy plnit a policajti kteří hledají "viníka" - není důležitý že vás vykradli, ale že ten trezor neměl bumážku, takže to je váš problém..

osobně se snažím mít ke všemu papíry "co maj bejt" - i když je to třeba technicky horší, ale s papírem... nákupní doklady kopíruju a jednou za čas (kvartál) doplňuju kopie u rodičů - ať už faktury od kominíka, certifikát od trezoru, fakturu k nákupu zbraně....

bohužel, papír a kulatý razítko vládne - je jedno že vám ukradli zbraně ze skříně z 0,000 plechu, ale mělo to certifikát, je to ok...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: flinty a trezor

Příspěvek od zoubeek »

Tereticky vzato, asi kdyby se něco stalo a trezor byl novější, ale papír jsem od něj někde ztratil, určitě má na sobě nějaké id údaje o výrobci, který má databázi trezorů podle výrobních čísel. Asi by se dalo dohledat, zda měl certifikaci na zbraně. Ale u starých trezorů žádná evidence neexistuje a jak psal Petr, papír a kulatý razítko vládne....
Jinak mi to nedalo a zjišťoval jsem, co stojí certifikace starého trezoru. Tak mi bylo řečeno 5-6 tis a ještě výměna zámků :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bonanza »

Jestli tedy nestojí za to koupit certifikovaný trezor na cca 5 dlouhých (mně se jich tam vejde 7 + krátké) cca do 9-10 tis. a je vystaráno.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: flinty a trezor

Příspěvek od xHonza »

Policie namátkově kontroluje nejen lidi s výjimkou, ale i ty, kteří mají zbraní větší množství. Pokud si vzpomenu na jeden případ z příbuzenstva, skupiny jen B,C a E a vlsatnictví více jak 10 dlouhých a dvaceti krátkých znamenalo že při obnovování zbrojáku mu na PČR řekli ať nic nevozí, že se rádi přijedou podívat sami, a to mimo jiné na to jak je vše zabezpečeno... :mrgreen:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Jiskra »

Pánové berte to tak,že je jen dobře mít zbraně v trezoru a je dobře,že to zákon v nějaké formě vyžaduje.Sice se to může zdát jako opruz a vyhozené peníze,ale myslím že cca 10t. nění zas taková darda,aby si to nemohl držitel zbraní dovolit.Spousta z nás má v těch zbraních a optikách atd. x násobky ceny trezoru. Zvlášť po třeba takové vydařené amnestii jako nám nadělil Venca.Mám dva trezory a el.zabezpečovačku baráku.Vím,že každý trezor se dá otevřít,ale pokud mi někdo vleze do domu,tak to v mžiku mám v telefonu a volám benga.Zas tak rychlej ten zloděj snad nebude. Nerad bych vyzbrojoval nějakou verbež co to potom bude používat ke kriminalitě. Mám je s certifikáty a ten hlavní byl celkem masný ,ale pořad budu tvrdit,že je lepří dobrý trezor třeba bez papíru,než mít kvéry v šatní skříni. Slušný člověk loupit nepůjde a šmejdy nemám rád,tak jim nenechám zbraně naservírované.
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bonanza »

jiskra: to je podle mne správný přístup, který chrání nejen zbraně, ale i jejich držitele.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: flinty a trezor

Příspěvek od zoubeek »

Bonanza píše:Jestli tedy nestojí za to koupit certifikovaný trezor na cca 5 dlouhých (mně se jich tam vejde 7 + krátké) cca do 9-10 tis. a je vystaráno.
Jakej to je trezor na 5 zbraní, že se ti jich tam vleze 7? Většinou, s kým jsem se tak bavil, tak do trezoru pro 5 zbraní, se horko těžko vleze oněch 5. Nedej bože, když máš velký půškohled....
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bonanza »

Je to Safetronic , myslím že typ M5, a nemám žádnou s puškohledem a jedna stojí pažbou nahoru. Ještě má 3 fachy + dno na krátké a schránku na náboje. Stál asi 9,5. ( 1 fach jsem si nechal přidělat).
Bonanza
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pát 23.11.2007, 21:07
Bydliště: Praha 5

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Bonanza »

Upřesňuji: www. SAFEtronics.cz, odd skříně a trezory na zbraně, str. 2, trezor typ Maxi5 PM, ale vpravo jak je volné místo jsou fachy na krátké. Mám ho z poslední výstavy zbraní, která byla před léty v Praze ve fučíkárně.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: flinty a trezor

Příspěvek od zoubeek »

No to je právě to co nechci. Dávat flintu pažbou nahoru, natáčet je, aby se nějak vešla, atd...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: flinty a trezor

Příspěvek od Petr1970 »

k věci..
http://olomouc.idnes.cz/ukradene-zbrane ... zpravy_mip

takže snad měl skříň? otázka jestli klíč neležel vedle...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět