Noční vidění na zbraň

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od Tomfi »

voki píše:To jste šťastní myslivci, když máte vyjímku. Sice NV vlastní polovina myslivců, ale i tak to jde :D
Už asi víme, kde byl problém s tou hontbou, jak jsi tu ronil slzy :roll:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Noční vidění na zbraň

Příspěvek od curil »

můžete doporučit nějaké levné noční vidění na pozorování i na zbraň.dík
Naposledy upravil(a) Karel61 dne pát 22.11.2013, 10:19, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přizpůsobení předmětu
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

dedal anebo dipol
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: noční vidění

Příspěvek od curil »

prosimtě a typ? dá se z toho střelit? nejsem v tom vůbec sběhlý,nevyznám se v tom.něco tak do 20 tis. malé pozorovací i s křížem co se dá použít na zbraň a taky jaké montáže? dík
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak se mi zase asi něco zdá.Pokud se v tom nevyznáš,tak si to najdi ve vyhledavači.Pokud vím zatím nic podobného zákon nepovoluje nemoralizuji,jen je to na skle. :wink:
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: noční vidění

Příspěvek od Nik.308 »

Zdeňku,
nerad bych se hádal, ale od loňského roku je lov pomocí nočního vidění povolen. Alespoň u nás v Pk. Krajský úřad může povolit výjimku ze zákona, v § 45 článek 1, odstavec g to sice zakazuje, článek 2 však hovoří, z čeho a za jakých podmínek to OSSM může povolit. Ale zpět k tématu, jeden "myslivec" ze sousedního sdružení si tzv. noční vidění s velkou slávou také koupil a když v něm viděl lišku, tak střílel a na nástřelu potom ležel zajíc. Bože nedej, aby se naše česká myslivost, kterou nám závidí půl světa, zvrhla v partu partizánů v maskáčích a nočním viděním. Myslivosti a zdravému rozumu Zdar.

To curil: ty peníze bych radši investoval do skutečně kvalitního puškohledu.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

etika nočního vidění a to jestli a jak je povoleno se řeší jinde doporučuji nastudovat zde :wink: viewtopic.php?f=31&t=3692
do 20.000 nic moc kvalitního neseženeš pro informace co to vlastně NV je a jak funguje se koukni sem www.wolverin.cz a nebo sem http://nighttech.aspweb.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od Zdenek41 »

To je možné,ale co zakázanej doplněk?
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: noční vidění

Příspěvek od curil »

Zdenku neřeš morálku,nevidím nikde napsané co z toho kdo bude střílet.zjištuju že už to má kde kdo.zajímá mně jak je z toho vidět,jak to drží nástřel atd.,chci být trochu v obraze.pokud se někdo stydíte,klidně mi písněte sz.dík
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: noční vidění

Příspěvek od kabát »

K tomu mám poznatek, že generace 1 je přežitá stejně jako černý prach.
Rozšíření je masové, jen se málokdo přizná, že to vlastní.
Pokud se pobavíte s prodejcem který zařízení prodává, potvrdí vám rozšíření přístrojů.
Můj názor je takový, že prvně si to koupili největší lumpi.
V době kdy jsem sedával po nocích a čekal, zíral do lesa tím nejvýkonnějším dalekohledem na noc a nic neviděl,
v okolí se ozývaly výstřely a já marně přemýšlel, jestli ti lidi vidí líp než já nebo si svítí baterkama.
Prostě je to podle mého tak, že když ti poctiví nevidí přes optiku, jdou domů a teprve pak se dějou v lese věci.
Na závěr k tomu řeknu, že je to o tom, co má kdo za prioritu, někdo to prostě zkusí když si blikne baterkou, někdo si rád dobře prohlédne zvěř, popřípadě umístí ránu ve správný okamžik na správné místo.
Pokud hlásíte každý výstřel a ulovené kusy, máte přehled o docházce členů do honitby a trváte na hlášení každého uloveného kusu zvěře ještě před vyvržením a odvozem z lesa, máte v té věci jasno.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: noční vidění

Příspěvek od figi »

Zdenek má jednoznačně pravdu, stále je to zakázaný doplněk zbraně ( podle zákona o zbraních a střelivu ), takže povolení pouze na vyjímku od PČR. Jinak hrozí v lepším případě min. 5 let bez ZP.
S kabátem souhlas ve všem, jednak v tom, že generace 1 a její klony jsou naprosto k ničemu ( a to jsou ty levné do těch dvaceti ), jednak v tom, že si to pořídili jako první ....
Navíc dnes už často nejsou slyšet ani rány, závity na koncích hlavní o něčem svědčí ( a dnes už je vyřešeno i bez závitu ).

curil mne už jednou přesvědčil, že odpovědnosti v sobě moc nemá a jeho poslední příspěvek dělá myslivosti jen ostudu. Nakonec si tu budeme dávat návody, jak správně lovit do želez a dobře nastražit kapkan, morálku přece řešit není třeba a zákony už vůbec ne.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: noční vidění

Příspěvek od kabát »

To jsme si s FIGIm úplně nerozuměli.
Taky mám nostalgii z veteránů ale po dálnici se rád projedu 180 a na spravedlnost pro všechny až tak nespoléhám.
Každopádně s NV se člověku hodně rozšíří přehled o dění v lese i o pohybu zvěře , lidí a o střelbě. Prostě proto, že jinak bych seděl doma a čučel na televizi. To podotýkám že nemám NV na zbrani.
Podstata pytláka je v tom že loví nepozorovaně, pro svůj prospěch. A to nedělá za úplňku a na sněhu.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: noční vidění

Příspěvek od figi »

Ale rozuměli, jsem na tom stejně, a na zbraň bych to nedal.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: noční vidění

Příspěvek od Steyer »

To Curil: ...hele zkus roličku od hajzlpapíru, ta v noci kouká jak blázen. Kobercovkou to přiděláš a je to.
:lol: :D :lol: :D :mrgreen:

Sorry, ale nemohl jsem to vydržet. Prosím všechny, a zvláště Curila, aby se do mě nepouštěli.
Prostě trocha srandy ..... no.
Sám mám k NV velmi kladný vztah, Kabát a Figi to napsali, jako bych to napsal já sám.
Na flintě to nenosím, ale na pozorování za úplné tmy je to bomba. Slogan - "vidět a vědět víc" to vystihuje.
Mám Yukon Ranger 5x42, digitální a mám ho už víc jak 4 roky.
JInak ssebou nosím hlavně Hensolda 9x63 - za šera k nezaplacení. Na srnce mám Zeisse 15x50 a teďka jsem ještě přišel na chuť NVA 7x40 z Jeny.
Zdar a nazdar.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od yardaz »

rimar77 píše:etika nočního vidění a to jestli a jak je povoleno se řeší jinde doporučuji nastudovat zde :wink: viewtopic.php?f=31&t=3692
do 20.000 nic moc kvalitního neseženeš pro informace co to vlastně NV je a jak funguje se koukni sem http://www.wolverin.cz a nebo sem http://nighttech.aspweb.cz/
Jo, jo touhle cestou už jsme jednou jeli :mrgreen: :mrgreen: :wink:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět