Noční vidění na zbraň

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od yardaz »

Herkul píše:UFF, takže poslední jmenovaný dipol 125 je použitelný na normální puškohled? A vážně už s ním jde vidět za tmy?? - tma = nevidím si pod nohy... A co ochrana očička, když se vystřelí, ví to někdo?? Sem teď četl dobrou věc na webu :"Pomocí jednoduché montáže možno připojit k denímu puškohledu bez jakéhokoli zkreslení a porušení zákona !!!!!" Tak to nevím co je za blaf - mohl by mi to někdo objasnit?!

no koukám za 9 tis... (to je i s tím přísv.??) to bude bouchalůůů :-))))

Jen malinký dotaz, u Vás rozlišují Kňour, sekáč, bach,...atd???
Já jen, že v mém okolí se rozlišuje "prase" od jelena. TZV. vystrčí ryj a leží. Pak se řeší, že to byla lončačka a někde běhá páár selat, či sekáč, :D "diť ono je to jedno" mrtvé prase dobré prase. Proto rád a s chutí říkám "co zase ZABIL" "(debil)" :-))
Opravdu to kouká za úplné tmy, záblesk při výstřelu je vyřešen. To porušení zákona už nechci probírat, aby nás zase nepřesunul moderátor do hitparády nesmyslů. Prostuduj si tohle vlákno:
viewtopic.php?f=31&t=3692
S těmi prasaty jsi to vystihl..... :?
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

yardaz nechci se hádat ale ochrana před světlem je až u II+ generace u tohodle to určitě není už vzhledem ke konstrukci katod I generace to je nemožné ale výstřel by tomu vadit neměl, ochranou proti světlu se rozumí že nevadí když například stím koukneš proti osvícenému oknu, světlům od aut atd. že ta katoda to dokáže sama vyrovnat aniž by došlo k jejímu poškození

Herkul za 9000 je jen ten dipol montáž a laser je navíc a dohromady to tam stojí přesd 15.000 jinak I generace moc zvěř neohrozí jde víceméně použít jen na otevřeném prostranství, kde ti většinou stačí i jen kvalitní puškohled, mezi stromy do lesa moc vhodná není na to je potřeba II generace, která už má právě vyřešenou tu ochranu proti světlu a odrážené světlo od přísvitu od strromů tě neoslní a neničí jí. I generace je hrozně náchylná na poškození
Takže opět jen zopakuju můj názor že NV není na závadu a zejména v rukách uvážlivého člověka kvalitě populace černé jen prospěje a to že někdo střílí za každou cenu na vše co se hejbe není o NV ale o lidech ale to se už tady probíralo a zákony prostě jsou jaké jsou ikdyž s tím nesouhlasím musím je respektovat
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od yardaz »

[quote="rimar77"]yardaz nechci se hádat ale ochrana před světlem je až u II+ generace u tohodle to určitě není už vzhledem ke konstrukci katod I generace to je nemožné ale výstřel by tomu vadit neměl, ochranou proti světlu se rozumí že nevadí když například stím koukneš proti osvícenému oknu, světlům od aut atd. že ta katoda to dokáže sama vyrovnat aniž by došlo k jejímu poškození

Jasan, já tomu zase až tak nehovím. :wink: :)
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: noční vidění

Příspěvek od kabát »

Ochrana proti protisvětlu je až u GEN II, co je ale podstatně důležitější je životnost a ted nevím jestli měniče nebo fotokatody.
GEN II má mnohonásobně delší životnost, minimálně 10. násobnou takže investice do gen 1 se mi jevila jako nesmyslná,
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od Hirc »

kabát píše:Ochrana proti protisvětlu je až u GEN II, co je ale podstatně důležitější je životnost a ted nevím jestli měniče nebo fotokatody.
GEN II má mnohonásobně delší životnost, minimálně 10. násobnou takže investice do gen 1 se mi jevila jako nesmyslná,
No Gen2 10x déle než Gen1 nevydrží, nicméně rozdíly tu jsou - viz. níže.
Otázka je kolik ročně se NVD plánuje používat - pokud Ti při 1500h životnosti vyjde třeba 5 let. Tak za 5 let si za stejné peníze koupíš výrazně lepší přístroj...

Q: How long can I expect my unit to last before naturally wearing itself out?

A: Tube lifespan depends on many factors, both internal and external in source. Generally, if you keep your unit properly protected from continuously extreme bright light exposure, these are the average lifespan of tubes by generations...

1st Generation = 1,500 hours
2nd Generation = 2,500 to 3,000 hours
2nd Generation SHP = 5,000+ hours
3rd Generation = 10,000+ hours

*** Please note that these are "continuous" hours of operation.

http://www.nightvisionforums.com/phpBB3 ... f=1&t=1924
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: noční vidění

Příspěvek od curil »

včera mi jeden známý říkal že z monokulárů nv bolí skoro každého hlava,tak nevím.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

curil píše:včera mi jeden známý říkal že z monokulárů nv bolí skoro každého hlava,tak nevím.
kecá kraviny, mně z něj nikdy hlava nebolela ani o tomhle od nikoho nevím
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: noční vidění

Příspěvek od yardaz »

rimar77 píše:
curil píše:včera mi jeden známý říkal že z monokulárů nv bolí skoro každého hlava,tak nevím.
kecá kraviny, mně z něj nikdy hlava nebolela ani o tomhle od nikoho nevím
Mě taky ne, tak jedině z přítelkyně... :lol:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
kuanik
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23.1.2009, 9:39
Bydliště: brno

Re: noční vidění

Příspěvek od kuanik »

Kup si yukon sentinel 3x60. . dobra cena . Vlastik
lovu zdar
kuanik
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23.1.2009, 9:39
Bydliště: brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od kuanik »

Mam yukon sentinel 3x60 a naprosta spokojenost. Vlastik
lovu zdar
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: noční vidění

Příspěvek od curil »

nevím,jak říkám nikdy jsem se z toho nedíval.včera jsem si natíral stromy dehtem a ten smrad furt cítím.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: noční vidění

Příspěvek od Steyer »

http://www.binox.cz/ -to není reklama, jen link na kšeft, kde se něco dá koupit. (značka YUKON)
Jak už jsem psal, používám tuto značku, mám Yukon Ranger 5x42 Digi. S jinými značkami nemám zkušenost.
Velice dobře kouká jeho nová verze Yukon Ranger 5x42 PRO, kterou jsem měl možnost vyzkoušet a až mi starej doslouží, tak si ho koupím. Digitální přístroje, které z mého pohledu nabízejí na pozorování lepší poměr cena výkon.
Přístroj jsem koupil v Polsku a další budu též kupovat tam, protože to vyjde o 20-30% levněji.
www.kolba.pl - například
Jinak otázka přísvitu se tu probírala a myslím, že si to musí každý zkusit sám.
Upozorňuji, že digi nv, které používám, má jinou vlnovou délku IR přísvitu (někde k 1000 nm, přesně 940nm), kdežto všechny klasické nv, ať I. nebo II. gen. mají tuším 840 nebo 860nm (laser může mít 795nm), takže emitované "světlo" je daleko více v červeném spektru a proto ho zvěř vidí a reaguje na něj. U mojeho digiťáku jsem nikdy neměl poocit, že o mě zvěř ví, teda pokud jsem ji nezradil nějak jinak.
Věc s bolením hlavy při koukání do mono je blbost - to bys s tím musel čumět od 23:00 do 04:00 v jednom kuse.
Já se do mono koukám zásadně levým okem (návyk) protože, kdyby mělo pak následně třeba dojít ke střelbě na obeznaný kus černé zvěře přes puškohled - nic bych tak 5 minut neviděl.
Jinak nechápu, jak někdo nedokáže přes nv odlišit kňourka od bachyňky - když na to nevidim ani přes nv (tráva, větší vzdálenost, atd.), tak to nechám na pokoji. To je jako střílet na neobeznanýho srnce - za to se pak u nás bere povolenka, když na nástřelu leží chovnej roček.
JInak k těm cenovým relacím - Rangera jsem kupoval tuším v r. 2005 za 7500,-kč, Binox ho v tu dobu měl za 10800,-kč.
Dneska je Ranger PRO na binoxu za něco přes dvacet (22600,-), poláci ho prodávají za šestnáct. Noční nv puškohledy neznám, tudíž netuším cenové rozptyly.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Noční vidění

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Ja mam taky yukon 3*60 a spokojenost na hromady akorat je to briblizeni bych snesl vetsi. Neni na tento model dodatecna predsadka jako na model 2,5*50??
kuanik
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23.1.2009, 9:39
Bydliště: brno

Re: Noční vidění

Příspěvek od kuanik »

mam novej sice vojenskej kamarad dovezl s iraku ale nema chybu. uplna tma a 200m v pohodě. a ještě mužeš vše zaroven nahravat.prostě super.stači usadit a pustit včelku ven 308 win
lovu zdar
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Noční vidění

Příspěvek od Abr »

kuanik píše:mam novej sice vojenskej kamarad dovezl s iraku ale nema chybu. uplna tma a 200m v pohodě. a ještě mužeš vše zaroven nahravat.prostě super.stači usadit a pustit včelku ven 308 win
Co je v tom přístroji za měnič? Neuvadis jestli při úplne tmě vidíš bez použití prisvitu a jake je zvětšení ? To jsou dost dulezite věci.
Odpovědět