Jak Vhool lovil bizony... :)

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
vhool

Příspěvek od vhool »

Tak jsem dneska zaperlil :( .od 18.00 dp 22.00 ani chlup.uz jsem zapalil posledni cigo a najednou kraval jako kdyz tahnou bizoni.vezmu kukr a malem me trefil slak. na 100m jsem mel cca 30 prasat od 30 do 100 kg a zacali buchtovat.v klidu jsem dokouril a mezi tim jsem vybiral.vybral jsem si takovyho prcka 30-40 kg a v klidu pomalu vzal flintu (Sendero) a namiril.cekal jeste asi pul minuty nez se nasteluje a bum.cunik se sice v posledni chvili pohnul ale uz bylo pozde neco menit.maximalne to mohlo jit na mekko ale 300 WM je 300 WM.mel jsem naladovanyho Bergra VLD 210 gr.protoze jsem ho chtel vyzkouset na lov a jsem presvedcen ze jsem neminul.uz po rane se mi ale nezdaly zvuky co nasledovaly.na nastrelu vubec nic a pes asi zmatenej mnozstvim stop tam taky pobihal jak dite bez domova.co je ale horsi tak jsem cca pet az deset vterin po rane slysel cunika zakvicet a ihned ticho cca 50m od mista nastrelu.mam obavu ze bergr se zachoval jako celoplast protoze nebyla ani stopa barvy nebo podobne indicie v okruhu 20m,pak mi chcipla baterka.to jak kvicel by znacilo zadni komorovou ranu ale jsem dost bezradnej.kazdopadne rano tam jdu znovu a budu hledat dokud neco nenajdu.za dvacet let co lovim tak se mi to stalo podruhe.poprve asi pred peti nebo sesti lety s 3006 a strelou win silvertip 180 gr. na 50m a cunik se nikdy nenasel.a to bylo za svetla a tam byla 100% jistota presne komory protoze byla se mnou jeste manzelka a rikala ze zahledla za lopatkou otevrenou ranu kdyz cunik utikal

P.s. vim ze to patri spis do zazitku ale kdyz uz tady informuji o mem klani s kmotrou tak mi jiste tento maly OT prominete :wink:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak co??? máš ho??? :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

Tak jsem vytahl tri lidi z pelechu a od rozedneni jsme to tam v rojnici prohledavali.byl s nami jeste vynikajici barvar z obory a take muj pida.nenasli jsme lautr nic jenom ryhu od kule asi pul metru od mista kde cunik stal.pamatuji si to podle sipkoveho keriku pred kterym cunik stal pri vystrelu.jsou dve moznosti: bud se strela zachovala jako celoplast nebo jsem minul.spis si myslim,ze jsem minul protoze jsme to tam prosmejdili v kruhu 200m a nic.holt asi dan za novou optiku.takze jdu potrenovat aby se to uz neopakovalo.kazdopadne jsem machr.tricet prasat a ja minu.holt clovek se furt uci.jinak kolega si mysli ze to zakviceni mohlo zpusobit jak rudl utikal tak mohl silnejsi kus podupat neco mensiho.ma to logiku ale kazdopadne mi to bude vrtat v hlave dost dlouho :(
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Smůla

Příspěvek od Tomfi »

Smůla se nám tady začíná lepit na paty.Aspoň máš krásný zá?itek 30prasátek to se někomu třeba nepodaří za celý život. Bůh ví, co tam hledali :-)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Taky se mi to stalo. Měl jsem před kazatelnou cca 20 prasat. Byla kolem dokola. Tak jsem si rychle jedno menší vybral, než mě některé natáhne. Také mi popo?lo a tak jsem se snažil rychle zorientovat a vystřelil jsem. Prasata byla hned v trapu. Koukal jsem, že nějaký flek na nástřelu leží. Počkal jsem a slezl. Přijdu k fleku a ona to byla díra v zemi od prasat jak tam předtím ryla. Myslel jsem, že tam jsou dvě prasata a zmačknul to na to co se zrovna nehýbalo. To jsem si pak dal jmen. Perfektně jsem zastřelil díru!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

mam tam rozhazenou kukurici aby meli co hledat a nebyli v chumlu
vhool

Příspěvek od vhool »

TO fery:jo to taky umim.nebo treba misto skodne nejaky pekny drn. :lol:
to Ed: no kdyz clovek nema stopro jistotu jestli trefil nebo minul tak to na klidu neprida.nastesti se mi to nestava casto ale i tak me to nes....re ale spis mrzi.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To bude dobrý.Kdyby kvičelo hmed po raně tak by to na měko bylo,ale když kvičelo až potom tak ho nejspí? nějakej hrub?í kus sekl.Jednou sem trefil přes ledviny,sele se svalilo jak ?palík.když jsem po 10min slezl začlo naříkavě kvičet byl to zvuk až hrůza.U?lo ještě asi 50m a zhaslo.Ten zvuk byl,ale upn jinej jako kvičení.Skrátka i mistr se někdy....A to že se mě taky jednou povedlo místo buchtijících selat trefit jeden jedinej nepovedenej balík je taky pravda.Byl nejmenší. :oops:
Odpovědět