jak odejít z OMS

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

Dobrý den,měl bych žádost o radu od zkušených debatérů fora,pánové jsem členem MS a na výročku jsem dal žádost do druhého(nejmenovaného) MS,po pár brigádách a schůzích,jsem se setkal s "nemyslivci"čistými masaři a o faleš a podrazy v tomto MS není nouze jsem pro ně vetřelec a myslivec co "to baští"a nechápe rozebírání vztahů členů v hospodách,pomluvy a závist,zkrátka tito lidé se mi eklují,nechci být nepřijat při výročce tím že nebudu chodit na brigády a pod,chtěl bych zkončit sám a se ctí,existuje něco jako výpovědní lhůta?nechci se s nima dohadovat o ničem,rád bych jim to dal písemě,je taková možnost v polovině adeptury?pokud ano jakým způsobem,abych uspokojil svoji mysliveckou duši,děkuji za příspěvky.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak především pokud nejsi jako adept spokojem s MS ve které zřejmě vykonáváš roční praxi tak si mužeš opravdu stěžovat na OMS,která s příslušným MS uzavřela tvoji adepturu či praxi.A to jsem napsal jen na okraj.Nehaž flintu hned do žita.To co popisuješ je dnešní trend v mnoha MS,ale určitě i v tom kde jsi se najde kamarád,který tě podrží a hlavně něco naučí.Vím co znaméná,když neni parta.Okresní myslivecký spolek nemá s tvým odchodem nic společného pokud chceš skončit tak to pouze oznámíš a tím to hasne.Ale nebyla by to škoda?Vždyt v březnu nebo dubnu budeš mít zkoušky a nikde neni psáno že v tom MS tě vezmou za člena a nebo tam zůstaneš ty.Jen nechápu pokud jsi adept jak můžeš být člen,pokud ano co by za to jiní mladí kolegové dali.Samozřejmě tě nenabádám aby jsi někonu lezl do pr...Pln si svoje závazky a uč se.A nikdo na tebe nemůže.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

No,učit se,ve spolku jsem,myslivec také,jen jsem podal žádost do spolku vedle,když mě nevemou,zůstávám ve svym mateřskym,nejsem elév,jen adept v dalším spolku,psal jsem chci odejít se ctí,tyhle lidi jsou opravdové ku...y,jsou to spojené vesnice i honitby,neházim flintu do žita ani do obilí,oznámim to,ano,ale chtěl jsem jim dát písemně že vlezdodíra ve svým věku a praxi nejsem a nebudu.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

ještě jinak,dám im to písemně,ptám se mám jim to dát teď v průběhu "adeptury"opakuji jsem novic v dalším spolku,nebo si to mám nechat na jejich výročku a se zdviženou hlavou jim s tím fláknout?stím že se spokojím zústat ve svém MS.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od Perník »

Volil bych variantu oznámení při výročce, ale ještě před hlasováním o přijetí. Přijde mi to vcelku důstojné, s tím že přímo tam jim můžeš objasnit své důvody proč jsi se tak rozhodl. Pokud to ale vybalíš, počítej s tím, že jim ten gulášek možná trochu v ústech zhořkne! :wink:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od Tommy »

herspicz:

Počkej si na výroční schůzi a sděl jim všechny důvody proč chceš odejít a nemazli se s nima. Zdenek má pravdu,tohle je dnešní trend,těžko říct,jestli si jinde pomůžeš,ale i tyto zkažené sdružení potřebují své myslivce,kteří to nenechají jen tak.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

Pánové děkuji za příspěvky,nejhorší je že na výročku čekat nechci,dostal jsem od jednoho přítele již (bývalého)takovou sekeru do zad,že to zde popisovat radši nebudu,svinstva co se tam dějí,no našli se vrána k vráně...,jsem tak znechucen,že až do výroční zchůze nechci chodit na žádné jejich akce,zůstanu ve svém spolku kde jsem spokojen,nechci si snižovat svojí lidskou důstojnost a hrdost,nikomu se vtírat nemíním a vysvětlovat hospodáři,(který dá na mého bývalého kamaráda a kujou pikle),nebudu.chtěl jsem k nim kvůli nádherné honitbě,kolegové z ostatních zdrůžení mě varovali co je "to zač",nedal jsem si říci a teď po půl roce jim musím dát za pravdu,tito lidé nemají s myslivostí nic společného a jejich bezpáteřnost je neuvěřítelná i v životě mimo myslivost.(spolek bývalých fízlů,pracháčů a rentiérů co si myslí že jim patří svět)mimo jiné nikdo z nich např.,nevlastní(co se tradic týče)nic z myslieckého oblečení.o zbraní vojenských auto)ani nemluvě,vypadají jako rangeři z texasu,to jen tak na okraj,úplně mě to za poslední týden vyšťavilo a ukázalo věci,které jsem předtím neviděl,spíše vidět nechtěl.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:19, celkem upraveno 1 x.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

Mno nemyslím že to všechny zajímá,a nebylo to předmětem dotazu,rozepsal jsem se víc než jsem chtěl,myslím že drby jsou mimo téma,radši bych odpověď na původní dotaz,ten jsem dostal,mám jasno,případně nějaký další názor nebo rada,ale rozvíjet to dál nechci a nebudu,takto obeně pro pochopení situace to myslím stačí.Šlo mi o to jestli jim to písemně lze sdělit mimo výroční schůzi.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od Zdenek41 »

Určitě zdělit lze.MS je občanské sdružení tak jak do něj svobodně vstupuješ můžeš i vystoupit.Omlouvám se z prvního příspěvku jsem pochopil,že jsi adept.Ted je mi jasné,že jsi členem jednoho MS a v druhém vykonáváš zkušební dobu.Jen by mě a určitě i ty ostatní zajímalo co to bylo za sekeru.Co tě nutí k odchodu.Pro ostatní a hlavně ty mladší je to dobré přirovnání.A pak my ostatní slyšíme o problému jenom z jedné strany.Každý příspěvek by měl byt naučný a poučný i pro ostatní učastníky tohoto fora.Alespon já se tak vždy snažim.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

Dobrá,oznamování špatných termínů brigád,schůzí,mmj oznamování hospodáři že nemám zájem,že jsem řikal že na to S..u,že nemíním nikam chodit,odchodil jsem první čtyři brigády,pak mě začali takto sabotovat,mmj nejsem sám,ještě takto dávají čočku jednomu adeptovi,který chudák chce s myslivostí praštit úplně,prostě snaží se vyštípat lidi které nechtějí a začíná to prosakovat i mimo sdružení,vše dělá jeden člen,kterému jdou na ruku,většinou jsou to starší páni z vyšších vrstev,u kterých love nehrají roli v ničem,ta sekera konkrétně na mě o té bych opravdu nerad mluvil,každopádně podraz nejvyššího kalibru,kdy mi došla trpělivosje to dost osobní)nejsem nafoukanec,nebo urážlivý člověk,ale nenechám si na hlavu s..t věčně,doufám že to k popisku stačí.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od herspicz »

Ještě doplním,že to slyšíte z jedné strany za to memůžu,vznesl jsem pouze dotaz na odchod z ms,nečekal jsem že se to tak rozvine a budu se muset obhajovat,nemám důvod zakládat nové téma z vymýšlení nebo jen tak aby bylo nové téma,nechtěl jsem se vyplakávat někomu na rameno,nebo si stěžovat,natož pomlouvat,vznesl jsem konkrétní dotaz i s vysvětlením které jste chtěli,proto podám písemně ms,že odcházím v polovině zkušební doby s vysvětlením proč,oni budou rádi a já budu mít zachovanou lidskou důstojnost.
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od tombr.a »

A nebylo by lepši je tak trochu podusit tim že budeš na brigady chodit,na schuze přijit vždy s nejakym novym napadem,zlepšovakem co by se dalo udělat jinak atd.?
Asi chapu o čem tady pišeš sam sem byl v podobne situaci a vydržel jsem tam 7let,sice pozvanky na hon jsem dostal jen když někomu vypadl host a povolenku na sparkatou jen když "staři a zkušeni"nestihali.
Jde o to aby tě třeba nepomluvili nebo tak něco.
Ja bych dal na radu ostatnich a nehazel hned flintu do žita,špatna zkušenost taky zkušenost,aspon buddeš mit s čim srovnavat.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: jak odejít z OMS

Příspěvek od curil »

odejít se dá že se třeba písemně vzdáš členství.je ale otázka jestli to udělat.třeba je to pěkný revír a i když jsou tam paka tak by se tam dalo chodi jen na čekané.prostě zatnout zuby,splnit si brigády a pokud možno se s nima nevídat jen si chodit sám na čekané.druhá věc je jakou bys měl povolenku atd.je něco jiné trávit s kamarádama třeba říji na chatě a naopak když ti někdo dělá naschvály.pokud je jisté že tě nevezmou tak proč jim ještě půl roku do výročky dělat blba.
Odpovědět