Rozdíl mezi Eschenbachy

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
torr
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29.9.2010, 21:29

Rozdíl mezi Eschenbachy

Příspěvek od torr »

Zdravím,mohl by mi někdo vysvětlit rozdíl mezi Eschenbach sektor D 8x56 a Eschenbach sektor D 8x56B,nebo také 8x56 sektor D-B compact.Zatím sem registroval pouze rozdíl v ceně a to že sektor D 8x56 je o cca 1500kc levnější než sektor D 8x56B.
Za Vaše odpovědi předem dík.
RadoK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.2.2009, 13:34

Re: Rozdíl mezi Eschenbachy

Příspěvek od RadoK »

Zdravim.
Existuju dve varianty polovnickej optiky, kt. robi Eschenbach v 8x56: sektor D compact 8x56B(ten mam doma) a trophy P 8x56B. rozdiel je v konstrukcii. sektor D compakt je priamy(roof) a trophy je klasika(porro).
torr
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29.9.2010, 21:29

Re: Rozdíl mezi Eschenbachy

Příspěvek od torr »

Pro Radoka,díky to vím,mě se jedná o to,zda sektor D 8x56 je totéž co sektor D 8x56B,nebo 8 x56 DB compact.
Ještě mi prosím sdělte jak jste spokojen s tímto dalekohledem,přědem díky.
RadoK
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 19.2.2009, 13:34

Re: Rozdíl mezi Eschenbachy

Příspěvek od RadoK »

Zdravim.
Urcite ste boli uz na strankach eschenbach optik.cz, tam je popisany rozdiel medzi nimi. http://www.eschenbach.psyo.cz/cz/sektor
rada sektor je oznacena obidvoma pismenami sektor D xxxx B.
Co sa tyka dalekohladu. Viditelnost dobra, kvalitne skla, mechanicky pevny. Oproti ostatnym porovnatelnym je vsak o 200g tazsi a to je aj citit pri noseni. Porovnaval som ho s kamaratovym Nikon Monarch 8.5x56. Ja som s nim mal aj problem so zaostrenim jednej a druhej strany, nevedel som ich zaostrit. A ked som ich zaostril tak som musel velmi pootocit s dioptrikou korekciou, nenosim okuliare tak by mala zostat na 0. Skusal som potom jeden na predajni a tamten bol v poriadku. Zalezi vsak asi kus od kusu. Ja som si ho dal doviezt z Nemecka tam bol porovnatelne lacnejsi ako u nas.Dal som ho prostrednictvom svojho kamosa, kt. mi ho doviezol a tam pracuje reklamovat. Nemam ho sice este doma ale vraj ho vymenili za novy, ziadny problem. Keby som isiel kupovat, teraz tak pojdem asi do toho Nikona, alebo Steinera, na Zeiss zialbohu nemam. Mne vadi na Eschenbachu ta hmotnost. O tom probleme som pisal uz tu na fore v sekcii Eschenbach sektor D. Uz ako sa rozhodnete, je treba vyskusat aj ostatne optiky, porovnat cena/vykon. S pozdravom
Odpovědět