Svarowski versus knoflal (co se deje za trnkovym kerem)

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

u nás je to s těma kazatelnama jako v tý maslivosti. Na podzim se mělo střílet ještě několik kusů srnčí holé a já šel na posed na takovou malou vyví?eninu. Střílí se tam sice do údolí,ale je tam pěknej rozhled.Naproti mě seděl člen našeho sdružení,který ten posed stavěl. Pří?ly mi tam 2 kusy,ten slabší jsem slovil a když jsem pro něj ?el,tak on na mě vletěl,jak si to vůbec představuju,že mu tam chodím lovit,když on už tam chodí přes 30 let??? Tak jsem srazil paty a šel jsem.............. :? A pak o mě ještě na schůzi vykládal,jak jsem střílel proti němu atakovýhle věci,takže u nás ve sdružení ta atmosféra ohledně posedů taky docela houstne............. :twisted:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Mel si ho poslat do prdele. Doslova. Ja trebas pochopim, kdyz si nekdo nekde krmi a pak tam chodi... v zime. Ale v lete?
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

také mi to přijde divné. V zimě na krmeli?ti při čekané na prasata bych to pochopil ale kvuli srnčímu napodzim??? :? Měl jsi ho poslat někam! :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

jenže váš co by to bylo potom za kecy??? už na schůzi navrhli,že mi Možná nedají povolenku. všichni věří tomuhle debilovi,ale nikdo o tom nic neví................... :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

ty jsi v tom sdružení nový a on je zaslou?ilý člen??? To máš pak smůlu. :? musíš si vybudovat pozici a pak ti budou věřit. :wink: Teď si musíš trochu dávat pozor a chodit tam těm z cesty. Respekt přijde časem.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

jj,za člena jsem tam byl přijat loni,ale myslivosti se v tom daným sdružení věnuju od 5 let,takže skoro 15 let. Ale nejde mi do hlavy to,co tímhle sleduje,že mě před druhýma takhle shazuje a roztrubuje to,co vůbec není pravda...... 8)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To jsi také skoro zaslou?ilý člen. :wink: Tak to bude asi závist, že ty jsi střelil a on ne. :lol: :lol: takže rozná?í pomluvy. Nech to vy?umět.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

To Edelweiss: Jo,tak tahle myšlenka mě napadla hned jak tam při?ek a začal dělat dusno,ale měl jsem u sebe kulovnici a kdybych mu neco udělal,tak by z toho mohl být docela problém........ :?
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

Dobrý večer, chtěl bych připsat pár dodatků k výrokům od pana "swarovski".
Posed, ze kterého lovil je na malé vyvýšenině a asi ve vzdálenosti 230m je druhý posed na kterém seděl ten druhý člen. Asi ve vzdálenosti 190m od pana "swarovski" vy?la srna se srnčetem a zůstali v přímce mezi oběma posedy => swarovski střílel přímo proti druhému posedu. První rána ?la srně na hlavu-vedle, druhá rána srnče v běhu. Asi takhle nějak to vypadalo u dalších 5-7 kusů, které předtím ulovil pan swarovski. Nikdo ti nevynadal za to, že ulovils kus srnčího, ale za to jak střílí?. Tohle ten druhý člen řekl na schúzi, kdy se diskutovalo o nevhodném chování pana swarovskeho (nevhodné chování při společných honech, nevhodný lov holé, jelen střelený na hlavu, neučast na členských schůzích atd atd). Z těhle uvedených prohře?ků vyšel názor, že bude odebrána povolenka k lovu. ještě mi nějak nesedí těch 15 let. Myslím, že je to 1 rok adeptury a 1 rok členství. Koncem března bude výroční schůze, můžeme jen doufat že se tam pan "swarovski" konečně dostaví a vysvětlí své chování.
Myslivosti zdar.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Knoflal a svarowski: Jo každá strana mince má rub a líc. Jestli to bylo v přímce 230m a on střílel na 190m tak tu srnu ustřelil tomu druhému, který je měl na 40m a střílet srnu od srnčete mi přijde neetické, :? když už tak nejdřív srnče a pak srnu. To bych asi také vypěnil. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

Tam ne?lo o to, že by někdo něco někomu ustřelil... Ten druhý se střílet ani nechystal... ale šlo o to, že střílel přímu proti posedu. Swarovski má ve zvyku prvně zkusit ulovit srnu ranou na hlavu a doufá, že srnče zůstane stát a potom je uloví druhou ranou. když sem si přečetl co tady swarovski napsal tak mi stoupl adrenalin v krvi. Je to jen pomluva zaslou?ilých členů, kteří pro myslivost udělají první a poslední, narozdíl od swarovskiho kterej zatím na co sáhl to pos... Kvůli jeho prohře?kům (hlavně jelen střelený na hlavu) se rozhádala celá členská schúze a on tam pro jistotu nedo?el. ještě se diví, že mu Možná (zatím se to nedoře?ilo) nedají povolenku na příští rok....
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Střelit jelena na hlavu je docela scestné. To si mohl zvěřinu nechat??? Pak by to ještě nějak ?lo, ale stejně mi to je proti srsti. Pokud dělá frajeřinky, tak bych mu to vzal aby se uklidnil. Na to, že střílí první sezonu toho střelil dost. Mělo by se mu to dávkovat po částech. Neváží si toho. Já střílel srnce až druhý rok a ještě s doprovodem.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

nechci hodnotit,nebyl jsem pri tom takze napisu obecne.nachytat nekoho jak strili umyslne na hlavu a je mi jedno jestli srnu nebo srnce a nedej boze jelena tak se postaram o to aby si nejakej cas nevystrelil.jeste pochopim kdyz to nekomu ulitne ale osobne to nemam rad i kdyz jsem prase parkrat za slecho strelil ale nebylo moc na vyber a na tyto rany nejsem vubec hrdej.navic jestlize nekdo streli proti mistu kde vi ze je clovek tak vubec nema mit zbrojak.takovy ulet bych asi resil tak jak popsal vyse edelweiss
:evil:
knoflal
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.3.2007, 19:39

Příspěvek od knoflal »

slyšel jsem, že toho jelena střílel hodně v noci a zapletl si ho s laní. každopádně je to taky drzost od nového člena, když je povolenka k odlovu zvěře vysoké 1 jelen + 1 laň+1 kolouch pro celé združení. Ve sdružení je nás víc než dost a já osobně si myslím, že na lov vysoké mají právo starší členi.
Swarovski střílí prvním rokem, to ulovil 2 srnce, kolem 5 Možná 7 kusů holé, dalších několik minul a toho jelena. Já mám povolenku druhým rokem, loni jsem ulovil srnce knoflíkáře a letos raritu. Teď by mě zajímal názor ostatních jak tyto problémy ře?it? U nás ve sdružení je problém, že každej chce být s ostatníma kamarád a nechce druhýho urazit. Pak se člověk dozví jaký o něm letí pomluvy, viz toto forum a vyroky swarovskiho... Mám chu? si toto všechno vytisknout a dát to přečíst ostatním na výročce co tady swarovski píše a budu doufat, že se dostaví a nějak to vysvětlí... .
vhool

Příspěvek od vhool »

jestli je pravda ze ho strilel v noci tak neni co resit.pokud ma chaba pamet saha tak krom skodne a prasete divokeho se smi lovit pouze hodinu pred vychodem a hodinu po zapadu slunce ne?ja jsem tento prohresek provedl jedno ale to bylo po dohode s hospodarem a slo o jelena I vekovky ktereho ten den srazilo auto a hledalo ho asi deset lidi.jinak bych si to nedovolil ani nahodou.prijde mi to jako prasarna.tot muj nazor
Odpovědět