Myslivost ????

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Tomfi: Líp to napsat ani ne?lo. Prostě to podle mě nemá co dělat v lese.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak ona je to ubohost v obou případech.Na té fotce je tak 3letý sekáč.Střelenej na zadek.Za tohle by mě můj táta 35 let hospodář přerazil vejpůl a skopal prdel.Je to český problém,poctivost v dne?ní době neexistuje.Jak se? poctivej se? hned podezřelej.Kam každej pořád chvátá?Já jsem se musel vše z myslivosti naučit sám, táta mi vždy kladl na srdce až se učím samostatnosti.Dnes všichni myslí,že jim vše samo spadne do klína.Je jasné,že proti tomuto klanu vystoupit znamená tvůj konec v MS.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

ještě dodám, k tý fotce, ta baterka je fakt přidělaná vypadá, to je hrozný, kam to spěje. Ta rána je imho na přes hubu.
K té velikosti mě nepřísluší se vyjadřovat. Holt pokud to už vystřelí tak už to nevrátí a život plyne dál. Bez náznaku omluvy, či když si dotyčný aspon pred hospodarem, ci MS nenalije mlíko na hlavu je někde obrovská chyba.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

Předem upozorňuju že jsem začínající myslivec z nemyslivecké rodiny.Pokud mohu soudit,tak jednání některých služebně starších kolegů je opravdu síla.Nav?těvuju honitbu s porovnáním většiny z vás opravdu krátce.Sice jsem měl možnost už několikrát střílet s ideálními podmínkami na zvěř která se v tu dobu prostě NELOVÍ(i když by to prošlo) a neudělal jsem to.Nebudu předstírat,že nečekám na svůj první úlovek,ale ne za každou cenu.Už v začátcích mě bylo řečeno MYSLIVOST=MYSLET!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tomfi:
Ja ti rozumim... ale kdo dneska chce tak si nocnika stejne koupi. Zejmena ti, kteri lovi BEZ papiru. Cili jeho legalizace je dle meho na miste.

A to, ze se streli neco v dobe kdy uz se to strilet nema... podivej se dobre na toho manika s baterkou! Potreboval nocnika??? NE. Flak stokilovyho knoura jen to hvizdlo. Mozna ani nevedel na co strili!! Bliknul a BAC. Tak co jako vyresis se zakazem nocniku? NIC. Ten kdo chce to mit bude a hotovo... jsme Cesi. Na zakony se tady prece kasle.

Kazdy z nas kurnik musi mit v sobe dost sebekazne, aby nelovil srnci v noci než Me by to nikdy ani nenapadlo :roll: :!: A udelat to muzu. Ostatne kazdy znas. To vybaveni zase tolik nestoji.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Já samozřejmě s tím přístupem toho maníka nesouhlasím, nejen že střelil něco chovný a to zřejmě s jasným cílem, baterkou, prostě ho upytlačil!
spíše jde o to, že pokud je ze zákona noktovizor na zbrani je to určitá výhra, přeci jenom v čechách a myslivci se mezi sebou kontrolují občas, a jakmile by se zjistilo, že ten a ten má noktovizor vyvolalo by určité ohlasy a zřejmě by milý lovec neuspěl.Zatímco kdyby todle bylo povoleno, kontrola by se vytratila, a bylo to povolené, proto já jsem PROTI, ovšem nezatracuji názor ostatních, ale svůj na toto věc neměním.
A přece se tady budeme rovnat pytlákům to je pod naši úroveň.
vše je hlavně myslivcích jako lidech.Jaký vztah ke zvěři mají a k čemu jsou vychováni.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tomfi:
Ja na to zase hledim principielne z pohledu nastroju na lov. Upytlacit jak rikas muze kazdy z nas. Co k tomu pouzuje je irelevantni, jelikoz to jde skoro se vsim. Jestli s necim lepe ci hure. Navic jak rikam... v nocniku vidim co prislo. S baterkou vidim jen ze tam je NECO a mam desne kratkou dobu na to abych se rozhodl a v tom to je.

Klid zveri... to beru. Tam kde chodi na nocni cekanou hodne clenu to beru. Ale co tam, kde chodi mozna jeden ci dva? Tam je klidu vice nez dost to mi ver. Cili nic nelze pausalizovat.

Kazdopadne nocnik minimalne jako pozorovak je na cernou rekl bych zakladni vybaveni. Alespon pro toho.. kdo nechce strilet plne bachyne a sekace.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Ty to bere? primárně z pohledu lovu, pro mě myslivost jako lov je až ta finální fáze myslivosti, daleko více je pro mě zimní přikrmování, možnost pozorování, i na vnadi?tích,uklizený krmelec atd. A to že mě diana za odměnu dopřeje možnost lovu k tomu opravdu noktovizor nepotřebuju.
Já při špatné viditelnosti nelovím, a tudí? ten noktovizor nepotřebuju, v zimě pomahá sníh, někdy měsíček a jindy mám holt smůlu.
Samozřejmě nikdo není neomylný, a může se splest i se v dobrých podmínkách
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To Tomfi,Andy: Pořád se řeší to samé...oba podle mě máte pravdu!!V dne?ní dobe si může skoro každý pořídit zbran!Na tom se schodnem,at uz legalne nebo nelegalne...noční vidění take...takže si vlasnte muze udělat soukromou honitbu a za pytláky může považovat myslivce...bude si střílet to co mu příjde jako prvni,druhe,třetí...prostě tady Záleží na každým zvlá?t.Andy by na srnčí v noci nevystřelil,Tomfi taky ne ale pán z fotografie ANO! PRostě Záleží co je v hlavě a jak tu myslivost bere...A masařu je mezi náma slušnejma myslivcema čímdál tím víc!!

At si to každej prebere!!
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

pánové to je debata...... :lol: :lol:

To k jakému stavu myslivosti jsem to dopracovali každý víme, morální hroby z dob lidové myslivosti o které zakopáváme jsou na každém kroku. Je už jen málo poctivých kmetů od kterých by se ti "mladí" měli učit aby stavem pohnuly. Sami v této omezené době budem zkušenosti zbírat jen pomalu a obtí?ne a stále budeme narážet na hráz ignorance a ústrků za svůj dobrý úmlys a poctivý přístup. Ne každý ma tátu a nebo dědu, snad strejdu nebo zkrátka pravodatného myslivce který jej naučí ctít zákon lesa a etiku lovu. Ale už v nás samotných by měl někde být ten palmínek smyslu pro etiku myslivosti, pro rozli?ení toho co je správné a kdy stáhnout prst ze spou?ti, pro lásku ke zvěři a proto proč jsme myslivci a co to vlastně znamená. Je to až archaické poslání z dob vzne?ených lovců kdy být lovcem neznamelo (pota?mo nezanamená) pouze lovit ale i chránit a pečovat. Z toho pramení určitá hrdost na své morální zásady a smyl pro povinnost, charakterové vlastnosti které dělají poctivého myslivce Váženým a hrdým členem společnosti.
Nezlobte se na mě kolegové ale do výše zmíněného výčtu nepatří noční vydění, baterka a jiné výdobitky moderní společnosti které vzne?ené ideály lovu pouze degradují, postrádají ono lovectví - znát chování zvěře, obeznat, umět jí přelstít svými schopnostmy předvídat její chování ale jistě né jí doběhnout ku?elem halogenu nebo nočním vyděním to sem asi nepatří. Já mám ze svých začátků také prase ulovené "ve světle reflektoru" a k výstřelu mě dohnala mladická nerozvážnost a chtivost po ráně ale od té doby a to i do budoucna jsem si jistý že takhle už lovit nechci. Proč? Prot?e to není lov kerý by přiná?el radost, beru to spi? jako podvod a v tomto případě nezhasl pomyslný sok protože jsem byl lepší ale proto že jsem podváděl.
Možná je tón celého mého příspěvku příliš nadsazený ale takhle já chápu a aplikuji myslivost do praxe. S naprostým respektem a úctou ke zvěři a tomu jak by kměla být lovena abych se mohl cítit jako dobrý lovec a myslivec a ne jako pytel sraček.
Lovu zdar!
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Kdyz vemu tvoje slova do extremu... tak bychom meli odevzdat kulovnice a koupit si luky a sipy!

Pac kulovnice je rovnez vydobitek moderni spolecnosti a sanci zveri opravdu moc nedava (spis vubec, leda ze si strejda doma vice prihne a pak netrefi vrata od stodoly).

Cili luky a kuse a muzeme se bavit o tom, ze ma pred nami zver nejakou sanci.

Promin, nevidim v tom co rikas smysl. :wink:
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Já třeba zase jo :!:
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

noční vidění

Příspěvek od SEDM »

Noční vidění nemám, ale svůj smysl při lovu by určitě mělo. Na jednu stranu je povolen lov černé zvěře v noci (bez ohledu na to zda svítí měsíc a je tedy aspoň trocu vidět či ne), na stranu druhou nesmíme používat zařízení které by umožnilo bezpečně rozeznat co lovím a kam mířím, přiznám se, že v tomto nevidím logiku.
Něco jiného je používání světel, to může u zvěře vést k vzniku stresu a zvěř stejne po několika výstřelech už příště na další výstřel nebude čekat.
Pokud se týká někdy uváděného argumentu o ostřelu ostatní zvěře ke kterému by pomocí noktovizorů docházelo, to se stejně děje a bude dít. Je to pytláctví tak jako tak.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

SEDM:
Jo presne. S tebou v tomto souhlasim.

1) Cerna a liska je povolena v noci, nikde vsak neni psano zda jen kdyz sviti mesicek ci kdyz je uplna tma. To je na kazdem z nas. Nekdo jde jen za mesicku.... jiny si koupi "zelene oci".

2) Neustale sviceni opravdu muze vyvolat stres u zvere.

3) kdo chce pytlacit... bude pytlacit at je to povolene ci zakazane.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Jen k bodu 1)
máme snad takové stavy zvěře, abychom ji nemohli vystřílet a vzít černé zvěři poslední výhodu jménem tma se nám dostane do rukou celý jejich osud, který by někteří mezi námi dokázali zpečetit během několika let.
Pánové neurazte se, ale mě to připadá, jako byste chtěli mít na své spou?ti možnost rozhodnout o všem, a když Vám něco v tom brání, už přemýšlíte jak to obejít.
To, že je černá povolena lovit celou noc, neznamená, že bude štvancem, což se stane, pokud povolej ty va?e kukátka. tecka
Odpovědět