zimní boty na posed

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Odpovědět
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od kasari »

Myslel jsem ty vložky do bot.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Leon »

vzhledově stejný vložky dávají do těch foxu akorát to nemá tu kapsičku ale já to stejně lepím dovnitř když plánuji sedět dlouho a je kolem -10
CZ 550 american 308win.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Alda »

mne hned napadlo, ze se nevyjadrim presne s temi vlozkami :wink:

pokud jde o vlozky, myslel jsem

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/e ... l_Insoles/
resp.
http://www.cabelas.com/catalog/search.c ... l+Products

a pokud jde o ponozky, presne jak vlozil odkaz sided...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Standa T »

Já dělám vložky do bot z koberce - vypadá jako filc, ale je to nějaká syntetika a je hutnější, síla cca 3÷4mm, něco jako zátěžový koberec. Používám je v gumofilcákách a pohoda. Na vysušení je vyndavám- všechna vlhkost je mezi vložkou a botou :wink: . Trochu se sešlape, ale vydrží většinou to co boty, nebo udělám nové. Udělal jsem je i do FOXů (-40) pod "botičku" a je to poznat.
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
strejdamyslivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16.11.2010, 11:45
Bydliště: jižní okraj Vysočiny

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od strejdamyslivec »

Včera jsem je poprvé vyzkoušel...bylo - 15°C podle auta. Lehce foukalo. Po první hodině nohy krásně hřáli. Měl jsem pouze 1 vrstvu Thermo ponožek. Po 2 hodinách boty nehřáli, ale teplo bylo. Před tím jsem řešil zimu od nohou a teď budu muset vyřešit teplo u rukou. Ruce mi pomalu omrzali a tak jsem to po 2,5 hodině zabalil. Výsledek teplo v nohách, ale vyřešit teplo na ruce :lol:[/quote]
Snadná pomoc: Prodává se tzv.TEPLO DO KAPSY. Nevím co to je, ale je to jakási chemická směs, kterou aktivuješ prohnutím plíšku. Vydrží hřát tak hodinu-hodinu a půl. Doma je dáš do kastrůlku s vodou přivedeš do varu a necháš 10 minut vařit. Dělají čtverečky, kolečka, srdíčka atd.v různých barvách. Prodávají to všude možně jen ne v loveckých potřebách. Já je kupoval v LÍDLu, pár za 29,90Kč. Ruce máš teplý a není pak problém manipulovat se zbraní.
ps. Dobrý jsou i rukavice bez prstů se záklopkou. Fleecový khaki se prodávejí do dvou set. Pletený u vietnamců do stovky.
kulovnice: rem222+ZEIS 6X42 a 7x64+BUSHNELL 3-9X50
brokovnice: ZH 16/16 hamerleska 12/12
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Jak jsem již psal jinde, moje nejlepší zkušenost Baffin :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od lörinc »

Tak jsem po dlouhém přemýšlení jaké boty, koupil tyto: http://www.kamik.com/GenfootWeb/servlet ... curRow=107. Jelikož cena tady se mi zdála trošku hmm, tak jsem to objednal v USA minulou středu. Dnes jsou boty doma 8) . Cena 172 USD, z účtu odečteno 3100 :mrgreen: . No a jinak boty super, až mě mrzí že přestává mrznout, ale tento týden je ještě prubnu.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od vhool »

ja mam uz ctvrtou sezonu od KAMIK typ CODY a lepsi botu do extremni zimy jsem nemel,pohodli,na to jaka to je backora se v tom da i slusne chodit a hlavne tepelny komfort jaky nema konkurenci :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od lörinc »

Teď mám na sobě trenky a ty boty :D , kdyby si mě viděl :lol: :lol: . Koupil jsem 13tku a manželka jenom kroutí hlavou. Budu pořizovat štěně jezevčíka, tak musím dát bacha ať ho nezašlápnu.....

no a taky jsem dal opět trochu na tebe :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od vhool »

:D jo si to umim predstavit ... jsou to poradny lode :D ... ale o jezevcika se neboj,jak jsou boty velky tak je vaha rozlozena :D :D :D
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od figi »

:lol: :lol: ...a ještě ušetříš za sněžnice ... :lol: :lol:

Ale taky mám na zimu o tři čísla větší
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od vhool »

no figi vis,ono jednak skelet techto bot se dela v jedne velikosti pro velikost 7-13 a vnitrek je tak flexibilni ze nohu v techto velikostech fixuje,staci jen system zavazovani.podrazka ma pravda vetsi plochu nez je obvykle ale s podivem je ze se v tom chodi velmi prijemne a to i v hlubokem snehu :wink: (hluboky snih = 50cm+)
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od johnyc77 »

Já jsem si pořídil boty FOX Extreme.. Měl jsem je na posedu několikrát v zimě, sice mi nohy nějak extrémně nemrzly, ale že by mi bylo nějaké teplo jsem taky nepocítil.. (Prý jsem se narodil už se studenýma rukama a nohama :lol: :lol: ), tak jsem to vyřešil tím, že jsem si koupil ponožky z neoprenu.. Sice to není na chození, chce to nazout až na posedu, ale krásné teplíčko.. Jen dodám, že nepropouští vzduch, tak se může stát, že se vám zpotí nohy..
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od Tomfi »

Nohy a ruced taky zimomřivej. Koupil jsem Kamik Gaucho, docela to šlo. Vydržím o hodku déle než s Hunterama. Ale ty neoprwenový ponožky, mě když se noha zapotí, tak za chvíli můžu jít dom, tak by to asi nebylo ideální
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
MOSSBERG500
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 17.4.2011, 22:20

Re: zimní boty na posed

Příspěvek od MOSSBERG500 »

Lovu lesu.Na zimní čekanou jsem si koupil Meindl Spitzbergen GTX a po letech mrznutí mám pokoj.Tyto boty jsou skutečnými buldozery zimy sedím bez problémů i 5hod :) .Bohužel v současné době se již nevyrábí.Ponožky používám Moira Thermo Set.Kolega si koupil Meindl Antarktis GTX a je také max spokojen.
Odpovědět