Bresser Montana 7x50 versus Steiner

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Bresser Montana 7x50 versus Steiner

Příspěvek od Olaf »

Najde se mezi námi některý kolega, který měl možnost vyzkoušet oba zmíněné pozorovací dalekohledy a popřípadě se s námi bude ochoten podělit o přednosti a nedostatky?? Oba dalekohledy jsou zhruba ve stejné cenové relaci, teď již jde jen o jejich kvalitu. Díky.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Někde na netu jsem četl něčí poznatek že Steiner je na noční vidění suprový. Nevím ale přesně která řada. Byl to ale myslím 8x56.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Při surfování jsem objevil obchůdek kde nabizí Bresser Montanu 7x50 za super cenu 6650,-Kč. Doposud jsem nacházel ceny tohoto dalekohledu v rozpětí 9300-10000,-Kč. Info na:
http://www.svetdalekohledu.cz/
Tak jsem dodatečně zjistil, že cena Montany spadla u všech prodejců z těch zhruba 9300,-Kč na 6650,-Kč, což je poměrně významná sleva a dalekohled je to ?pičkový.
Tím pádem je volba jasná...... :lol: :lol:
Radim
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26.10.2006, 16:48

Příspěvek od Radim »

Já jsem si pořídil Montanu 7x50 předloni v Lysé nad Labem ještě za starou cenu 9.500,- Musim říct, že jsem s ní velice spokojeny, nekolikrat mi uz zmokla a presto je porad perfektne cista (uvnitř :) )a nikdy se nezaml?ila. Nedávno jsem jí doporučil znamymu, ktery shanel kvalitni lovecky dalekohled a ten si ji koupil na uz jmenovanych strankach (www.svetdalekohledu.cz) Dokonce dostal pekny kapesni dalekohled jako darek :) Za tuhle cenu tezko najdete lepsi...
Radim
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Bresser Montana 7x50 versus Steiner

Příspěvek od popovic »

Bresser Montana 7*50 je vynikající dalekohled. mám ho sedmým rokem a max. spokojenost. předtím jsem měl Bresser Jagd 8*56 a to byl opravdu propadák po všech stránkách... známý má Bresser diorit 8*56 e ten je taky hodně dobrý, ale Montana je ještě o třídu lepší. Montana mě tehdy stála 11200 k ale těch peněz nelituji, myslím že v cenové třídě kolem deseti tisíc nemá konkurenci. petr
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Bresser Montana 7x50 versus Steiner

Příspěvek od argonaut2006 »

V této cenové hladině asi ne ale jinak bude Steiner rozhodně lepší ja přímo ho nemá ale kamarad jo nekolikrat jsem ho testoval a proste bomba s Montanou jsem ho porovnat nemohl ale s Dioritem jo a Steiner mel takovy prijemnejsi ostrejsi obraz a za sera a za tmy byl taky lepsi
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Bresser Montana 7x50 versus Steiner

Příspěvek od popovic »

argonaut2006 píše:V této cenové hladině asi ne ale jinak bude Steiner rozhodně lepší ja přímo ho nemá ale kamarad jo nekolikrat jsem ho testoval a proste bomba s Montanou jsem ho porovnat nemohl ale s Dioritem jo a Steiner mel takovy prijemnejsi ostrejsi obraz a za sera a za tmy byl taky lepsi

záleží taky na tom o jaký steiner konkrétně jde. já jsem se tenkrát rozhodoval mezi steinerem ranger 7x50 a bresserem montana 7x50 a bresser jasně vyhrál. jinak určitě steiner nighthunter xp bude jiná káva, ale taky už je to cenová třída nad 20 000 korun.
Odpovědět