MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od RADEK »

Mám puškohled 3-9X56 delta optical s č.b. a stalo se mi že jsem 4x za sebou v noci chybil celkem jistou ránu.Při nastřelení ve dne je vše ok.Dříve to bylo normální Nedávno mi vypadlo pero které tlačí proti stávěcím šroubum pero jsem dal zpět ale pokud drží na nastřelení tak by mělo být ok?Není možná nějaká optická závada která se projeví při snížené viditelnosti?
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od dalas »

Jediný, co mě napadá je pohled do okuláru mimo osu. To může zejména na kratší vzdálenost udělat nějakou odchylku. Že by ale byla mechanická závada, závislá na světelných podmínkách nebo natolik odlišné optické vlastnosti to se mi nechce věřit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od Pavel.x »

mě napadá že by červený bod nebyl přesně ve středu- viděl jsem u puškohledu Hakko že svítila jenom jeho levá polovina ale to by asi nezpůsobilo úplné chybení zvěře
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od RADEK »

Taky to nechapu a nedovedu si to vysvětlit dříve jsem s tím problém neměl a po rozebrání a opravě toho pera je tento problém.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
BorisM
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30.5.2011, 10:05

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od BorisM »

Podle mne je najpravděpodobnější nedostatek tzv paralaxa. to znamená, že po složení puškohledu nesedí optické roviny a střelit přesně je pak tak trochu věc náhody. Puškohled je třeba znovu nastavit a to jsem už párkrát dělal.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od zispo »

Myslim že s tou paralaxou nemáš pravdu. Projevilo by se to ve dne a to zkoušet zalícit na různé vzdálenosti. Lovecký puškohled má nastavenou paralaxu na danou vzdálenost. Je možný že máš pohlou nějakou čočku ale to pozná optik. Zkus stím vystřelit večer na papír a uvidíš.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od sw_fox »

Popravdě bych asi puškohledu ze kterého by vyletělo nějaké pérko už moc nevěřil. Přece jen střílíme na živé tvory, a mělo by jaksi souviset i s etikou lovu mít výbavu natolik v pořádku, aby zbytečně nedocházelo k mrzačení zvěře špatnými zásahy (vlivem technické závady), když už tu lidskou chybu jaksi ovlivnit nedokážeme.

Máš asi dvě možnosti:

- dát jej do servisu (kdoví kolik to bude stát a kdo tuto značku servisuje)
- koupit nový

Nicméně nějakým nočním a denním testováním (dal bych minimálně 20 ran v různých polohách) nic nezkazíš....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOŽNÁ ZÁVADA PUŠKOHLEDU

Příspěvek od RADEK »

Díky za rady ale už je jiný puškohled a ted to lítá kam má.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Odpovědět