Omezení lovu černé

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Omezení lovu černé

Příspěvek od l.porizek »

Zdravím všechny.U nás ve sdružení odhlasovali omezení lovu černé zvěře na člena za rok,každý člen muže ulovit jen 12 kusu za rok!Ve sdružení nás je 10,ztoho asi polovina se věnuje odstřelu černé zvěře,za rok se většinou sloví do 30kusu černé.Honitba leží na kraji Drahanské vrchoviny.Takže černé máme docela dost (honitba les-pole přes 500 ha).to hlavní je že sám osobně se na odstřelu podílím asi 75%,a to je asi u nás kámen urazu. :!: Co na to říkáte vy??? LOVU a LESU zdar
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Zdenek41 »

docela by mě zajímalo jak se u vás rozděluje zvěřina :wink:
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od RADEK »

Koukám že zavistivci jsou všude.
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od l.porizek »

Před odhlasováním bylo prase do 40kg střelcovo,nad 40kg pulka střelec,a druhá pro potřeby sdružení.Já osobně sem dával podíl ze svého prasete do 40kg chlapum kteří už do lesa moc nechodí,aby něco vubec měli.Ted je to tak že první prase střelec bez omezení váhy,druhé na prodej.takže 6 střelec a 6 na prodej.L
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak v tonto případě tomu moc nerozumím.Podle mě by se sice ustanovení členské schůze asi moc nelíbilo RŽP.Oni se můžou přetrhnout co by ještě vymysleli aby se lovilo i na 200% a u vás budete omezovat počty.No každý na to ná nárok.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Pyros82 »

Tak tohle slyším poprvé,že by někdo omezoval aktivitu členů při správně prováděném odlovu. Zvláště když je potřeba černou tlumit,aby nedělala škody na zemědělských plodinách. Myslím, že pokud odlov provádíte tak jak se má,tak by se měl váš myslivecký hospodář nad sebou zamyslet, protože jak vám zemědělci spočítají škody, tak by jste mohly být nemile překvapeni. U nás žádné omezení nemáme. Každé ulovené sele náleží lovci. Pokud se uloví lončák, tak tři jsou lovce a čtvrtý jde do sdružení a hospodář s předsedou rozhodnou jestli se prodá nebo se dá třeba zemědělcům na dosečenou nebo na podobné akce. A pak zase tři lovci a jeden do sdružení. Pokud se stane, že je odlov proveden špatně, tak jde ulovený kus do sdružení a opět určí hospodář s předsedou jak s ním bude naloženo. kolegovy ze sdružení se podařilo za rok střeli i 25. prasat.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od l.porizek »

Na RŽP řekli že stím nemužou nic dělat,když to odhlasovala členská schuze.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Kettu81 »

Tak to je krišťálově čistá závist a většinou od těch co sedí doma u televize, naše honidba je taky na kraji Drahanské Vrchoviny tak mám představu o čem mluviš. A co škody ? U nás mě hospodář spíš pochválí a povzbuzuje jen tak dál a to sem jich měl i 25. Jak piše pyros82
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od l.porizek »

Přesně tak jenom Závist.Škody se zemědělci se řešilo tak že já sem v rámci dobrých vztahu střelil prase a zavezl to do JZD,nikdo jiný tam prase nedal,protože by musel dát ze svého podílu.a u nás někteří chlapi neleží tak na gauči jak když vysedávají v hospodě
a tam špekulují jak je možné že já střílím prasata,a oni ne.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Pyros82 »

Kolega z práce je taky myslivec a mají honitbu někde na jižní moravě a říkal, že tam mají něco podobného. Taky tam jsou takový špekulanti, ale u nich sedí doma na prdeli a pak si všimnou, že má nějaký člen střelené sedmé prase a najednou se začne řešit jak to, že má ten střeleno tolik prasat, to musíme nějak omezit. Je to prostě jen závist. Z takových rádoby myslivců co sedí u piva nebo doma na prdeli a pořád si jen na něco stěžují je mi špatně. Protože tihle se potom vydají jednou za rok do revíru, uvidí prasata a z nenažranosti střelí co největší prase z rudlu a je jim jedno co to bude.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Zdenek41 »

To je život psanej přes kopírák :wink: A to jsem ti již psal přes členskou schůzi nejede vlak.Dal bych návrh na upravu provozního řádu MS.Ano maximálně 12 prasat na osobu.6 je mojich 6MS a to co je nad tento počet je na ostatní aby taky ochutnali a nebo na prodej.Pak uvidíš co v tom je :lol: Jinak nehažte to na MH ten již nemá žádné pravomoce a to že má mít přirozenou autoritu na to já osobně se....Je to většinou člověk,který věci rozumí bohužel v MS,kde jsou takový chytráci se bud přidá a nebo je za nejakej čas likvidovanej.Tak to bohužel je.Zákon by měl k MH být uplně jiný.
l.porizek
Častý návštěvník
Příspěvky: 87
Registrován: stř 13.6.2007, 15:47
Bydliště: jižní morava

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od l.porizek »

Na schuzi jsem byl,samozřejmě že už nic nevykoktají,vše je odhlasováno jenom kvuli mě.Ted chodím do lesa jen krmit,a usmívám se nad lidskou blbostí.Ještě sem zapoměl:na té schuzi pokladník hlásil že je v pokladně málo peněz,tak že se všichni složíme nějakou částkou na provoz sdružení,ale to se některém nelíbylo šáhnout do kapsy!,tak navrhly ten prodej prasat.Ale co mě pořád hlava nebere je to že to dokážou ještě kvuli závisti omezit!, i když já jim těch prasat nalovím nejvíc.
Když to shrnu tak chcou prodávat prasata ,ale na druhou stranu to omezí!,což se vymiká zdravému rozumu :roll:
Jinak všem díky za příspěvky.LOVU a LESU zdar.Lukáš
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Alda »

omlouvam se, nerad bych nejak prudil... ale pokud si dobre pamatuji, tak je to tak 2 roky, co se tu vedla skutecne velmi cila diskuse na tema lukas porizek a jeho lov cerne zvere. atmosfera tady byla velmi podobna te, co tu byla nedavno. takze nechci nijak hodnotit danou situaci, nebyl jsem tam, neznam lukase ani jejich MS, ale pamatuji si tehdejsi diskuse...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od Zdenek41 »

Aldo taky jsem větřil. I kdyby to byl on,tenhle zákaz jde u rybářů,ale na moravě v této době bych si něco omezovat nedovolil.V Mikulově nebyla kukuřice posečena ješte koncem listopadu,vše je soukromé a ještě horší rakouských majitelů.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Omezení lovu černé

Příspěvek od dalas »

Většinou největší trest pro ty, co vymýšlí takový kraviny je, že se ty kraviny začnou dodržovat. :?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět