petice

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

i kdyz toto tema prilis nesouvisi s hlavnim zamereni tohoto fora, castecne preci jenom - hodne myslivcu si uzivaji cigaretu po vystrelu, vid, vhoole? :wink:
a ted muj pohled (na uvod rikam, ze v zivote jsem nemel cigaretu v puse :wink: ) :
jsem nekurak a od urcite doby i ortodoxni - a to priznavam bez muceni :wink: je to od doby, kdy jsem studoval na jedne skole v zahranici, kde VSICHNI kourili, a to krome prednaskovych salu VSUDE. to znamenalo, ze kdyz jsem prisel ze skoly, smrdel jsem jako kdybych prisel z nejvetsi putiky (obleceni, vlasy, knihy, sesity...). krome toho, i kdyz to byla nova budova skoly, nebyly nikde popelniky - takze na zemi bylo plno nedopalku a popele. napr. na chodbe byly PC s pripojenim na internet - tam se pred nimi posedavalo na stolech; clovek vsak nesmel na zem dat tasku, protoze jinak vytrel sileny vrstvy popele. u vchodu byla velka hala, skrz celou nebylo poradne videt diky cigaretovemu kouri... a nikdy se me tam nikdo nezeptal, jestli jsem kurak, ci ne, jestli mi to vadi... proste prirozene bylo kourit. panove, a to jsem se to nikjak nepribarvil...
podle mne je PRIROZENE NEKOURIT - je mi uplne jedno, jestli nekdo kouri ci ne, at je to v restrauraci, na chodbe, v aute... az do te doby, kdy tim omezi druheho, pro ktereho je prirozene nekourit. bavme se tedy o tom, ze prirozene je v restauraci nekourit, ale at je tam klidne i prostor pro kuraky, at si tam mohou dat jidlo, pivko a k tomu si zakourit. ale at tim nejsou omezeni lide, kterym toto vadi. podle mne je trochu zvracene se bavit o tom, aby nekuraci meli vymezeny prostor. podle mne je to naopak - at kuraci maji vymezeny prostor... to same plati i pro jine verejne prostory.
samozrejme muzeme jit do extremu a bavit se o tom, co koureni stoji zdravotnicky system... lide, kteri se maji onkologicke nalezy, leci se a potajmu chodeji kout... ale to neni tema pro toto forum!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To bylo v nadsázce. :wink: Ja nekouřím, ale mamka kouří. takže jsem se s tím naučil ?ít. Nejvíc trpím na schůzích, protože většina členů kouří. Nejvíc mi to vadí na zastávkách a nádra?ích. všude je napsáno zákaz kouření a polovina " dětí " tam kouří a čeká na spoj. To bych postihoval. Rodiče, že to dovolí a prodavače co jim to prodávají!!! :twisted:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Nekouřím už jedenáct let,kuřáci mi hodně vaděj ,ale ře?it to zákazem to nikam nevede. U nás ve firmně nejdřív vymezily prostor pro kuřáky , aby je oddělily od nekuřáků a pak někdo dostal dobrej nápad že normální je nekouřit a tak se zakázalo kouření i v těchto prostorách a výsledek je takovej že se hulí i v prostorách kde to dříve nikoho ani nenapadlo. A když někdo kouří v restauraci vedle u stolu a jsme tam na večeři z dětmi tak ho slušně pžádám až toho nechá zatím to většinou zabralo nevím Možná je to kvůli těm dvoum metrům co mám ale zakazovat to § ,vyhá?kama, nebo vládním nařízením je podle mne zcestné. spíše osvětu a prevenci to? můj názor. A ti páni doktoři co jsou v petičním výboře až se skusí zviditelnit třeba prací .
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To Fery: U nás na schůzi je zakázáno kouřit,kdo si chce zapálit tak jde ven...a s tim potrestáním těch prodavaček: Prodavačka to neprodá malýmu,ale proda ato nějakýmu staršímu kamarádovi a ten to pak předá dál....taky mě to s..e,jsem nekuřák a retko sem v hubě měl naposledy když mě bylo 9 (to bylo ze zvědavosti),párkrát sem si potáhnul a věděl jsem že nikdy kuřák nebudu (?patně mě bylo 2 dny! ) Rodiče to těm dětem nedovolí,ty to prostě nevědí a dozvědí se to až třeba za rok a půl, A TO už JE POZDĚ.... problám je v tom,že děti nemají ?ádý koniček ktery by je oslavil,tak se flákaji po městech,zastávkách a se staršíma kamarádama páli jednu za druhou...todle se dá omezit tím,že děti budou vytí?enější a bude něco co je bavi a chteji v tom něco dokázat! Já bydlím od malička na vesnici a město mě moc neschází doposavad,od malička sem byl vedenej pro přírodu,pro sport..ale to je vesnice,vě mětech to je jiný ( v ?ádým případě nechci odsuzovat městský děti!!!!!mám spoustu kamarádu z města a jsou v poho!!!) ja když přišel ze ?koly tak jsem šel pred barák na louku hrát fotbal,oni přišli a šli za barák na zastávku kouřit!! KDE JE CHYBA?

To bysmě měli děti :)

Teďka ty dospěli: S těmi to je problém,každej ma svoji hlavu a svoji hrdost..když čekam v pondělí ráno na autobus tak jendou za čtrnáct dní napomínám jednu ženskou kterou tam potkam,aby si ?la kouřit jinam...prostě mě to po ránu tak s..e ,vyprany oblečeni mě opět načichne tim kouřem,bolej mě z toho plíce...baba prostě neposlechne tak musím jit pryč já!!tak si jdu stoupnout mimo zastavku...kde to sme...Až tu babu potkám tak ji natvrdo pošlu do p...e zatim to bylo: " prosim vás paní...."

To? muj osobní názor!
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

jsem nekuřák od srpna 1978, do té doby jsem jako student svátečně pokuřoval asi 5 až 10 cigaret týdně až denně. Jako nekuřák jsem neagresivní, ale je to jeden z důvodů, kdy z poslední leče mnohdy po hodině odcházím, protože mně pálí oči. Naštěstí doma, na pracovi?ti a na schůzích MS se striktně nekouří a většina mých přátel jsou nekuřáci. No a přiznávám, že když jsem po 7 let mohl ovlivňovat přijímání spolupracovniků do zam., dával jsem přednost nekuřákům. žádný recept na sou?ití kuřáků s nekuřáky nemám, ani zřejmě neexistuje. Kuřáky spíše lituji pro jejich otrockou závislost a zam. mně "sere" ( se omlouvám útlocitným ), kolik času prac. doby prokouří kuřáci v houfu mimo budovu - kuřák je totiž stádový, jinak cigareta nemá ten ?mak. S pozdravem F. Jo taky mi kdysi jeden kuřák řekl: ty máš peněz, když odebíráž Myslivost a já na to: nekuř a může? si ji rázem taky předplácet...
politice a politikům zmar
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Jsem dlouholetý kuřák a myslím si že kuřáci by měli být k nekuřákům ohleduplní tolik ,kolik jsou nekuřáci ohleduplní k nim.Samozřejmě že kouření je veliké svinstvo ale musím přiznat že po několikadesetiletém kouření prostě na to nemám abych přestal.Aspon se snažím s tím nikoho neotravovat a kouřím výhradně na otevřených prostanstvich a nebo tam kde jsou samí kuřáci a taky doma v kotelně. Po 40. letém kouření a 30. letech v dolech dýchám už na třetí fázi a někdy dokonce z posledních sil.Proto doporučuji kdo nemusí at se nestává otrokem tabakových lobby a dobrovolným sponzorem státniho rozpočtu na ůkor svého zdraví a životní ůrovně. Jsem se zase roz?gryndal.
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

nohavica stanislav píše:Jsem dlouholetý kuřák a myslím si že kuřáci by měli být k nekuřákům ohleduplní tolik ,kolik jsou nekuřáci ohleduplní k nim.Samozřejmě že kouření je veliké svinstvo ale musím přiznat že po několikadesetiletém kouření prostě na to nemám abych přestal.Aspon se snažím s tím nikoho neotravovat a kouřím výhradně na otevřených prostanstvich a nebo tam kde jsou samí kuřáci a taky doma v kotelně. Po 40. letém kouření a 30. letech v dolech dýchám už na třetí fázi a někdy dokonce z posledních sil.Proto doporučuji kdo nemusí at se nestává otrokem tabakových lobby a dobrovolným sponzorem státniho rozpočtu na ůkor svého zdraví a životní ůrovně. Jsem se zase roz?gryndal.
Plně souhlasím!lepší je si ani nezačínat :)
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Příspěvek od Havran »

Zdravím vespolek.každému něco vadí.Mě třeba čudící auta ve městě.Nebo trabant přede mnou v koloně.Nebo plny Brno přitroublých fandů trapného hokeje či fotbalu.Nebo řvoucí opilci táhnoucí ráno městem z fetu.Zatím jsem to ale nikomu nevnucoval,dokonce ani neříkal.?e svoboda moje končí tam,kde začíná svoboda druhého je nesmysl.Myslím,že su tolerantní celkově.Ke kuřákům,novinářům typu Komárka,nezaměstnaným a tak dále a tak dále.Budu si prostě dělat co chcu a klidně si nechám nablit do eligitky.Prostě jsem sná?enlivý a kamarádský typ a když je potřeba tak popojdu,přesto?e mám 109kg a nějaký rok Thai-boxu za sebou.Jo a jsem nekuřák,ale téměř všichni moji nejlepší přátelé hulí jak fabriky,takže když je vezu ve svojí dodávce na ryby nebo do lesa tak to vypadá ,že máme mléčny skla.Co jsem tím ale vlastně chtěl říct?..?..?U? mě to asi moc nemyslí.Zdravím Havran:lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

já jsem přestal kouřit po dvaceti letech a nějak velký problém to nebyl ale i když jsem kouřil tak jsem nesná?el zahulený hospody a pitomce co si zapálej ráno mezi lidma na zastávce nebo v restauraci u jídla a to jsem kouřil kolem 20-30 cigeret za den proto stím zákazem kouření na veřejných místech souhlasím i když si svůj doutník který si dám třikrát čtyřikrát za rok v hospodě budu muset odpustit :(
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Příspěvek od Havran »

Zdravím všechny,obzvlášť Edelweise.Možná jsem to napsal moc kousavě nebo trochu nemotorně,ale psal jsem o kouření tabáku.Ne o Romech ani o Ukrajincích atd.Beru tabák jako malé zlo,které bych našim dědkům a kamarádům v hospodě nevzal jenom proto,že mě už nevoní.Kam by šli když mají ve vsi jenom jednu hospodu?Mám rad?i,když se mnou mluví kuřák tabáku,než slušný nekuřák,kterému táhne z rik?e tak že se celej rozhovor nemůžu nadechnout.A vůbec,mě hlavně vadí,že každému pořád něco vadí.Jednou myslivci-rozpustit,zlikvidovat.Podruhé cizinci,potřetí našinci.Ale je pravda,že právo silnějšího je dobré právo a občas je potřeba ho použít.Třeba zrovna u toho kouření při obědě v restauraci se svýma děckama.
Dál už nic psat nebudu,protože to co jsem napsal mě trvalo půl hodiny a než dopí?u jednu větu,tak zapomenu jak jsem to měl namyšleny a tak.
Přeji všem čistý vzduch a mysl.Havran
Havran
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 20:17
Bydliště: Ivančice

Příspěvek od Havran »

Dík Edelweis.Konečně jedno forum,kde mě kvůli jinému názoru hned neposílají do ....šak víme.Havran
Odpovědět