Jezevčík z inzerce

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
mobil567
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27.1.2011, 12:45

Jezevčík z inzerce

Příspěvek od mobil567 »

Máte někdo zkušenosti s odběrem s inzertního portálu?

Uvažoval bych o tomhle jezevčíkovi s pálením:
http://zvirata.hyperinzerce.cz/stenata/ ... ecky-kraj/

Doporučili byste takovou koupi?
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od mrazík »

To jim budeš muset cinknout a poptat se. Nic konkrétního v inzerátu nepíšou, a určitě jsou bez PP.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Jarek Horsky »

Určitě jsou bez papírů! Co to znamená se tady mockrát řešilo. Pro info dávám odkaz na inzerci na klubových stránkách
http://www.kchj.cz/inzerce.html#hladtr
Ovšem ceny budou určitě začínat na cca 6000 Kč.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Herkul »

No moc nevíhody v tom, mít psa bez PP nevidím. Já psa dostal jako gaučáka (jeden rok), cvičit jsem ho začal od 2 let a věřte nebo ne, stačil pohyb ruky...vždy vše bez vodítka (bez problémů dohledávky, čekal na mě) a dohledával jelení a černou po dešti druhý den na velké vzdálenosti lidem, kteří mají pejsky s první cenou. A 6 tis za ježucha je fakt dost!
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Jarek Horsky »

Upozorňuji, že jednalo o jezevčíka trpasličího!
K tomu jestli s PP nebo bez PP se vyjadřovat nebudu.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Petr1970 »

herkul: alespoň nějaká jistota zdraví a původu... to by měl být základ....
ale když někdo koupí rotvajlera a "chovatel" se mu pochlubí že je čistý, jen nemá PP a že měl v 7 generaci před sebou vlčáka...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od braka »

Herkule a coto bylo za psa?
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Herkul »

SRY, nebyl trpasličí, ale standart dlouhej... A ano správně byl...
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od pavlina »

Myslím že zdraví a papíry jsou ošemetnou věcí, jelikož jak všichni víme rozmanitá genetická informace právě zaručuje zdraví jedince, ale zase je druhá stránka věci, kdy jsou křiženi psi vyřazeni z chovu kvůli geneticky podmíněným vadám. JInak na myslivectví se snad všichni shodneme, jen pes s PP. Pes bez PP nemůže skládat zkoušky a na honitbě takový pes nemá co dělat.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Petr1970 »

? u spousty plemen je potřeba pro "papíry" mít některé nemoci v pořádku (kyčle, klouby, oči..) to odfiltruje většinu "bezpapíráků" kteří vznikají proto že jejich rodiče jsou neuchovnitelní, hlavně ze zdravotních důvodů (pohádek proč nemá ten pes PP jsem slyšel tuny)

"rozmanitá" genetická výbava zajišťuje zdraví? ....
křížení psi nemají v chovu co dělat (nejste-li šlechtitel tvořící nové plemeno)

opravdu doufám že s těmito názory nemáte CHS....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od pavlina »

Myslím že jsme se špatně pochopili. Moc dobře vím, že jsou podmíněné genetické vady jako je DKK, kryptorchismus, anomalie oka u kólií atd. atd. To že pes není uchovněn je podle mého naprosto v pořádku. A je to jedině dobře. Jelikož při šlechtění plemen by měli být bráni jen absolutně zdraví jedinci, i když to tak bohužel není vždy. To že ale někdo osočuje majitele, který má lovecké plemeno a nevede ho lovecky a tím že kazí celé plemeno mi přijde absurdní. Jelikož záleží spíše na výchově než na úspěších rodičů. Například u loveckých plemen se dědí u munsterladských ohařů pouze vlečka jinak je to spíše otázkou vůdce. Ale to patří jinam. S rozmanitou genetickou informací jedince a zdravím jsem myslela spíše křížence jako jsou voříšci, kteří překypují zdraví, na čemž se asi shodneme. Nebojte se nevlastním chovnou stanici, i když možná někdy budu jsem dobrovolníkem v útulku pro psi a studuji genetiku. Opravdu nepodporuji křížení voříšků, spíše bych to nejradši zakázala, jelikož je jich potom plný útulek.A Opravdu bych si například u plemen jako je border kolie, labradorský retrívr atd. nekupovala psa bez PP bez toho abych viděla DKK, jelikož na to hodně trpí a nechtěla bych mít psa, který se mi ve 4 letech nezvedne. U psů bez PP kteří jsou vždy zaručení čistokrevní, si nemůžete být jistý ničím. Ale myslím že pro zdraví psa je lepší když měl někde v pradědečkovi jiné plemeno, než že měl papírové rodiče kteří byli oba pro vady vyřazeni z chovu.
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od pavlina »

A to že jste pochopil můj první příspěvek špatně, nedivím se opravdu jsem ho špatně formulovala.
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od Jarek Horsky »

To Pavlina: Uvědomte si prosím, že při pozorování "voříšků" funguje výběrový efekt. Pokud je nemocný pes "bez ceny", tak z 99% chcípne. Několika let (Nebo měsíců?) se obvykle dožijí pouze ti, co měli dobrý mix genů a štěstí. Nikdo neřeší jestli jich z vrhu přežilo 6 a nebo žádný.
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Jezevčík z inzerce

Příspěvek od pavlina »

Opravdu vůbec nevím na co svým příspěvkem narážíte. Myslím, že dohadování nemá cenu... Opravdu ne po písemné stránce. Jelikož dochází jen k nedorozumněním....
Odpovědět