Zkušebna na ocelové broky u brokovnice ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Zkušebna na ocelové broky u brokovnice ZP

Příspěvek od dmw »

Dobrý den všem,
nechával si někdo dělat zkušebnu na ocelové broky v brokových dvojek ZP ať už záže 16 nebo 12. Pokud ano, napište své zkušenosti a nebo svůj názor na tuto problematiku. Jsem velký fanda ZP-ček a nechci kvůli ocelovým brokům přecházet na jinou zbraň. Díky za vaše názory.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Zkušebna na ocelové broky u brokovnice ZP

Příspěvek od CBFranta »

Prosím o informaci v souvislosti s použitím ocelových broků. Na ústí hlavně r.12 jsem naměřil vnitřní průměr 17.9 mm. Jakému zahrdlení tento rozměr odpovídá? Děkuji za odpověď.
dmw
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 25.9.2008, 17:50
Bydliště: Prostějov

Re: Zkušebna na ocelové broky u brokovnice ZP

Příspěvek od dmw »

Průměr ustí hlavně se může lišit v závislosti na výrobci, což se udává, že u ráže 12 je to 18,2-18,6mm.
Co mám zkušenosti se zbraněmi ZP tak tam se udávalo 18,2mm takže ve Vašem případě tzn. Podle mého by to mělo být spíše 17,8mm to by mělo být vyraženo i na hlavni. Když odděláte předpažbí tak se většinou tento údaj razil ze spodní části hlavně před lůžkem závěru, na každé hlavni je buď stejné nebo jiné číslo. Budeme tedy brát v úvahu 17,8mm neboli ve vašem případě 17,9mm

18,2 - 17,8 = 0,4mm což odpovídá polovičnimu zahrdlení. (půlce)

Jedno z mých 12-ctkových ZP má na jedné hlavni 17,8 a na druhé 17,6, což je 0,4mm a 0,6mm takže hlavně mají 1/2 a 3/4 zahrdlení. A myslím si, že Vaše zbraň by mohla mít ten samý brokový svazek.
Odpovědět