Golf aneb myslivost na greenu....

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Golf aneb myslivost na greenu....

Příspěvek od jakub203 »

Vážení kolegové,

jsem (pota?mo celé naše združení) uplně zoufalý...... před pár dny na nas jako hrom z čistého nebe dopadla informace že se na rozloze asi 100ha v honitbě bude budovat golfové hři?tě...... bohužel tak neš»astně situované že nám vlastně odřízně přístup k dalším 400ha velmi dobré části honitby z celkových 1100ha přijdem téměř o polovinu, hlavně ale o část kde je komora drobné zvěře a o část kde se nejvíce loví černá....... Za celou realizací stojí velmi silný a dobře organizovaný investor takže se obávám že bude mít podchycené veškeré úřady a důležitá "místa". Máte někdo nějakou zkušenost jak je vyhnat?
V tom kraji ?ijnu od chvíle kdy mě maminka přinesla z porodnice, vyrůstal jsem zde a začínal s myslivostí. Před dvěma lety se k nám přistěhovala nějaká "naplavenina" která se rozhodla že si tady zapodniká a úplně změní ráz naší krajiny.........
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

no jedine tam tajne vysadit nejakou vzacnou zabicku,kyticku nebo neco podobneho a zkusit to timto smerem pres ochranu vzacnych zivocichu.kdyz uz nic tak to o nejaky rok posunes a treba to investora prestane bavit.podivej na dalnici praha - usti.do dneska tam ve stredohori ani nekopli a to je to statni zajem :wink: jinudy asi cesta nevede
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Taky mě napadlo hnát to přes ?P - mloci, moták pochop...... tyhle druhy tam jsou určitě ale bude jim to stačit?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

jo mlok je dobrej,jeste nejaky to kyti a mate dost velkou sanci to uhrat do autu.motaka ti asi nezbasti ale rostlinky a obojzivelnici fungujou bezvadne a jeste trochu pouzit sikovne media a sance je velka....drzim palce.kdyz chtej green tak at zkusi hroudohraby (zemedelce) :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

jakub203:
No potes koste... to je radost.
Ale to ZP je opravdu asi jedina sance. Chce to ale rychle jednat. Je jasny ze to maji asi uz vyrizene (zaplacene?).
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Typický problém, který je výplodem dne?ní doby. S těmito lidmi jsme měli největší problémy v době pronájmu honitby. Naštěstí jsme vše ustáli celkem v pohodě. Jedná se vesměs o lidi, které většinou s dannou lokalitou lautr nic nepojí. Zničeho nic se vždy někdo objeví s novým podnikatelským záměrem a v tu ránu je o zábavu postaráno. Nejhorší je na tom, že peníze jim otevírají dveře na úřadech a vždy se najde nějaký ten potřebný úředníček, který potřebná razítka zařídí. A proti tomu se jen stě?í bojuje. Rada kolegů ohledně vzácných květinek je relativně dobrá, akorát má chybu v tom, že odbory ?P mají v dne?ní době tyto lokality dávno zmapované, tak se obávám toho,že to tak lehce nezba?tí. držím palce, aby tomu tak nebylo.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

U? mám vymyšlený plán útoku .... v prvním sledu mloci. Scháním protěže Alpské a Kandík psí zub do druhého sledu. Letectvo v podobě motáků pochopů je také připraveno k útoku.... :lol: :lol: :lol:

Jo takhle je to sranda ale ve skutečnosti jsem z toho docela rozhozenej. ?iju v naší "vísce" od té doby co mě maminka přinesla z porodnice, vyrůstal jsem tam, na místech kde teď bude drive mě děda učil "pískat" srnce, místa která jsme zatahovaly každý podzim na bažanty....pro někoho jemom kusy pole s ostrůvky rákosin a trní pro mě kus života která chce měnit nějaká naplavená krysa která tu ?ije asi 2roky a neví roupama coby.....

No dr?te mi palce
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

jakube, drzim palce!!! i kdyz u nas nam zatim (!) honitbu nikdo nebere, roztahuje se u nas v okoli jeden hochstapler, ktery vydelal penize a nyni se realizuje v myslivosti - je hospodarem x-sdruzeni v okoli, nic ziveho mu neni svate, hlavne kdyz toho nejvice nastrili (on a jeho kamaradi). nejhorsi je, mozna se to ani nezda, ale takovyto clovek a jeho banda muze znamenat konec pro nektere druhy zvere (napr. jeho pokyn: spicaky strilet na pockani - ma za nasledek, ze v jedne lovecke sezone strelil jeden otec se synem asi 14 spicaku :twisted: :twisted: :twisted: )
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Velmi dobré je kontaktovat vodohospodáře a ?P. Golfové hři?tě je velice náročné na neustálé hnojení, používání pesticidů a zalévání, čím? se pesticidy mohou vyplavovat do spodních vod. Chce to alespoň se o to pokusit. držím Vám palce.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Myslim si, že by to mohlo fungovat. V Boleticích chtěli postavit sjezdovku, ale lesáci tam zasadili vzácný rostlinky a nic se stavět nebude. Blí? o tom mluvit nechci, dotyčný by si nepřál, aby se to rozkecalo.
Uživatelský avatar
Matel.cz
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: sob 13.1.2007, 9:08
Bydliště: PodKrkonoší

Příspěvek od Matel.cz »

Jó takové golfové hři?tě v honidbě je fajn :evil: , znám jedno združení kde mají v části honidby golfové hři?tě a každý rok si rvou vlasy jak zaplatit škody od černé zvěře na přerytém greenu.
Bo 98 308W Meopta 2100 7*50 + Pard 008
Iž 27 16/70,9,3x72R; SVT 40; SA 58
Iž 58 16/70; Iž MP 153 12/76,
ZKM 456 mod4 .22 Long Rifle
STAR B, TT33, Husgwarna 1907, CZ 83 7,65Br, CZ 75
Carl gustav M96 6,5x55SE, Mosin 1891/30
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

To Jakub - nezapomeň na ještěrku ?ivorodou, sýce rousného, čápa černého. Dále je třeba se v lokalitě poohlédnout po mraveni?tích zvlá?tě ti velcí lesní jsou hóóódně chránění a zkusit třeba i zmiji - taky hóóódně chráněná.
No a jak to v dané lokalitě vůbec vypadá s pozemky, pokud se ti nějak podaří dostat na svou stranu majitele klíčových parcel v tě?i?ti jejich zájmu nebo tam dokonce nějaký ten hektárek koupit, tak máš skoro vyhráno. pokud to myslí vážně, tak si zalo?te občanské sdružení - je ze zákona účastníkem všech řízení - EIA, územní souhlas, stavební řízení, atd. sdružení jsou už tři lidé a registruje se to na ministerstvu vnitra- myslim a jde to i po internetu. Přeji Ti pevné nervy a hlavně to nevzdávejte.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Golf aneb myslivost na greenu....

Příspěvek od Climber »

Sice nemáme problém s golfovým hřištěm, ale je to cca 14 dní se mi doneslo, že z nejlepší části naší honitby (cca 100 ha úhoru), který je komorou na drobnou a kde se stabilně drží srnčí zvěř (naposledy jsme tento víkend na akci se sokolníkama napočítali 15 ks v tomto úseku) by měla být sluneční elektrárna. Jde mě z toho jebnout, loni jsme sem dali novou kazatelnu, mám tady zásyp pro bažanty. Jedinou naší nadějí je, že vláda zruší ty přemrštěný dotace výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren a že si to investor rozmyslí.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Golf aneb myslivost na greenu....

Příspěvek od Perník »

jo tak fotovoltaika je teď hroznej boom. Ve vedlejších honitbách jsou dvě elektrárny před dokončením. Jedni ze sousedů, honitba okolo 700 - 800ha, díky tom u přišli o dost velký kus revíru u hranic. V budoucnu jim ještě soukromý investor chce sebrat část honitby pro výstavbu tratě na motokros a pro čtyřkolky. Myslím že se už reálně začali bát o potřebných 500ha. U nás jsme přišli o část díky výstavbě koňského ranče, byla to vcelku dobrá lokalita okolo potoka s částmi rákosin a výskytem bažantů. Ve výhledech obce je rovněž výstavba golfového hřiště (je to i součástí územního plánu), sjezdovka naštěstí padla kvůli nedohodě s jedním z vlastníků, ale i další elektrárna je na obzoru :( Popravdě je třeba říct, že nám elektrárny a outdoorové aktivity byl čert dlužnej.
Koňáci jezděj po stezkách, které existují jen na mapách. Přes pole jezdí nejraději v 8 vedle sebe a to kdykoliv a kdekoliv se jim zlíbí.
je mi jasné že do budoucna to bude jen horší ale nějaká přesná pravidla by měla být nastavena hlavně by se měla respektovat. Za největšího blbce je stejně nakonec ten myslivec, kterej se někoho snaží upozornit.
Mimochodem, docela velkým problémem je stát se účastníkem řízení např. při změně ÚP. MS totiž ve stanovách nemá nic podobného zakotveno a tudíž není potřeba aby se mylivců někdo na něco ptal. A tak se stává, že ke změnám dojde a my se dozvíme vše až když už se s tím nedá nic dělat. Naštěstí teď sedí 1 náš člen v zastupitelstvu a tak máme info hned od zdroje.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Fotovoltaiky & green

Příspěvek od Lotr »

Zrovna včera jsem o tom vedl řeč s jedním kolegou myslivcem, takto finančníkem. Nad projekty fotovoltaických elektráren se stahují mračna, protože cituji "stát jim z toho začíná couvat a je nátlak na banky aby nefinancovaly. Prostě zelení zase něco prosadili.Jsou nasmlouvaný výkupní ceny který se státu nevyplatí...a jde jedna řeč,že se to stopne.Jen se neví kdy.Rozhodně už je spousta lidí, kteří se pokoušejí prodat projekt s nasmlouvaným odběrem, protože nejsou schopni získat peníze.Hodně těch projektů spadne"

Add účastník řízení: Není třeba, aby MS mělo něco takového ve stanovách. Pokud je MS řádně registrováno jako občanské sdružení, není co řešit. Občanské sdružení Jihočeských matek kecá i do stavby jaderné elektrárny. Podle § 27 odst. 2 Správního řádu jsou účastníkem řízení též další dotčené osoby, pokud mohou být rozhodnutím přímo dotčeny ve svých právech nebo povinnostech. Každé MS má právo výkonu myslivosti, tudíž se v řízení může hlásit o svá práva. Chodí to tak, že každý projekt prochází schvalování na každém odboru životního prostředí, kde každý úsek vyjádří svůj názor na projekt. Tozn. že se vyjadřuje odpadář, ochrana přírody, vodoprávní úřad, ochrana zemědělského půdního fondu, státní správa lesů. Podle § 67 mysliveckého zákona je odbor živ. prostř. jako orgán státní správy myslivosti dotčeným orgánem státní správy a může se tedy k takovým projektům vyjadřovat a klást podmínky. Proto je dobré být se svým úředníkem v kontaktu, dá se přes něho na ledacos zatlačit.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět