Laborace

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Stefan49-přikládám manuál který jsem dostal při nákupu prachu Accurate 4350 a předpokládám, že data budou čitelná. Opakuji,že prach mi doporučil k ráži 7x64 mladý Martínek a střely Hornády SST 162 grainů jsem Rovněž koupil od něj.

http://img131.imageshack.us/img131/6494/7x64dr7.png

Rukou psané,dopsal Martínek :lol:
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

no tak to co jsi mi dal za údaje jsou std. míry.
Prach max navazky
4350 52.5gr
2520 47.6gr
4064 47.6gr
2495 44.6gr
2460 46.6gr
2015 42.6gr

když si začnež přebíjet a budeš dělat OAL náboje na velikost tvé komory, tak se zvětší množství Použitého prachu a flinta bude střílet přesněji.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

SHIVA-navá?ka prachu byla 53 grainů a dělalo to rozptyl ve 100m cca. 10cm, což u nakupovaného střeliva SB 9 gramů SP zdaleka nedělá. Co bys mě tedy ohledně navá?ky doporučil jako první krok?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Olaf:Osobne si myslim,ze je do istej miery dost nezodpovedne od predajcu,ak ti poskytol takyto "manual"... :evil: :x :?

Shiva: Aky SW pouzivas na taketo vypocty a modelovanie laboracii? Kde ho zozeniem a kolko asi stojiž

Pretoze jednoducho iste kombinacie komponentov sa v manualoch nevyskytuju,co moze byt casto na skodu veci.Podla vsetkeho by mi taky program dost pomohol pri hladani novych laboracii.Diky.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Olaf píše:SHIVA-navá?ka prachu byla 53 grainů a dělalo to rozptyl ve 100m cca. 10cm, což u nakupovaného střeliva SB 9 gramů SP zdaleka nedělá. Co bys mě tedy ohledně navá?ky doporučil jako první krok?
v první řadě bych usadil střelu tak aby se dotýkala náběhu. změřil bych OAL a podle toho bych si zjistíl max. nává?ku prachu doporučeného (nebo prostě toho co máš). od toho bych šel dolů po 0.5gr a dělal od každé váhy 10ks. až k vypočtěnému minimu. ev. k minimu us?ovky pod kterou nechci jít.
Pak vem hradla, a bě? na střelnici. sedni si za stůl, vem si nějaký pytel s pískem nebo tzv. X-bag a dozadu pod pažbu si dej taky pytlik s pískem. pak střílej vždy 2 pětiranné polo?ky od jedné navá?ky a poznamenavej si která jak střílí a jaké rychlosti dosahují. určitě bude nějaká střílet dobře. pokud ne tak změň prach. a to samé. 100m střelnice stačí. Střílí? na soustřely, takže nedělej žádné korekce, miř stále na stejné místo, je jedno kam to lítá, hlavně, že to bude střílet grupu.
Problém je, že OAL většinou není zásobníková délka, a náboje se ti pak nemusí vejít do zásobníku.
Zrovna tak SST mají ?krtící drážku, takže když si uděla? náboje na svou komoru, tak zjistí? že ?krtící drážka je třeba 1mm výš. Osobně volím střely (i pro lovecké aplikace) bez těchto drážek.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

lovec píše:Shiva: Aky SW pouzivas na taketo vypocty a modelovanie laboracii? Kde ho zozeniem a kolko asi stojiž
http://www.neconos.com/

quickload/quicktarget
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Shiva-tak jsem rozřízl nábojnici,lehce usadil střelu Hornady SST 162 grainů a zavřel závěr. Střela by musela být hodně povytažená a to by zase nepro?la nábojovou schránkou. Tak OAL je omezen délkou nábojové schránky a teď tedy je 88mm,proti původním 84mm. Prach mám Accurate 4350 a teď nevím jakou minimální a maximální navá?ku prachu použít pro upravený OAL. Jak tu max.a min.navá?ku pro OAL 88mm zjistím?
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7x64 Accurate XMR4350

Příspěvek od stefan49 »

Olaf, max. vaha tohto prachu zostane na 53.0 Grain, preto ze touto vahou naplnis 97% obsahu nabojnice , co uz je va ceste ku kompresovaneho naboja.

Rottweil R904 ti naplni 95.7% nabojnic s maximalom 53.8Grain.

Co sa tyka minimal to by ma netrapilo, ako som ti uz v minulosti napisal, kludne do toho nasip 53.grain. OAL naboja nechaj na 88mm a vyskusaj, si este stale v pohode co sa tyka tlaku. Ak to nebude padat kde to chces, budes musiet zmenit vyrobcu prachu! :(
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

takze ja kdybych mel tvou zbran a mel bych hledat optimalni vykon/presnost z komponentu co jsi mi dal, tak bych se podival co mi rika SW.

za danych okolnosti (OAL, strela, prach, delka nabojnice, typ prachu, delka hlavne)
max. navazka AA4350
53,9gr mi dava 94.4% objemu nabojnice
Vo=868m/s
Pressure max = 59.880PSI (4.129bar)
spaleno 100% prachu
min. navazka
51.3gr (90%objemu nabojnice)
Vo=829m/s
51.288PSI (3.536 bar)
zacal bych 51.5 po 0.5gr az k 53.5gr a podle znamek tlaku na nabojnici ev. tu max.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Laborace

Příspěvek od Olaf »

Chlapi díky,hned zítra se pustím do výroby.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Tak jsem se konečně dostal na střelnici. Střílel jsem na 50m a poznatky jsou následující: pět různých navá?ek od 51,5 grainu do 53,5 grainu po 0,5 grainech dávkováno. Nejlepší soustřel s navá?kou 52,5 grainu-shluk při třech výstřelech v dvoukoruně. U ostatní navá?ek rozptyl větší. Oproti doposud používanému střelivu SB střela SP 9 gramů znatelně větší kouřivost, což patrně souvisí s pomaleji hořícím Použitým prachem Accurate 4350. Jinak na těch 50m bych nemusel ani upravovat nastavení puškohledu,chodí zhruba stejně s novou laborací i se střelivem SB SP 9gramů. Co doporučí zkušenější nyní. Změnu prachu, nebo další experimenty s tou nejlepší laborací 52,5 grainu? Při střelbě na 100m se mě ten rozptyl zdvojnásobí.
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

prebijanie

Příspěvek od stefan49 »

Ak chces zostat zo strelou musis zmenit vyrobcu prachu a pokracovat naspet zo skusanim. Samozrejme ak mozes menit strelu pokracuj prebijanim udrzavanim vah prachu! Obidve suciastky zmenia pad na terc individualne a aj spolu. Poradil by som ti menit suciastky PO JEDNEJ! Akonahle zmenis strelu a prach naraz nebudes vediet co ti pomaha alebo ublizuje.
V osobnych skusenostiach mi niekedy pomohlo zmenit prach a niekedy zas len strelu! obe suciastky samozrejme ovplivnuju presnoyu!

nezabudni vsak ze ak budes menit strelu musis si znovu zistit dlzku komory!!!!!!!!!!!!!!
vhool

Příspěvek od vhool »

to olaf:jesttlize mas hlaven 600mm (meri se to k celu zavreneho zaveru) tak je blbost accurate 4350,osobne bych zvolil nejaky rychleji horici prach,jake mas stoupani drazek?jestlize mas vice jak 11" tak zkus lehci strelu,162 gr.je na sedmu uz celkem tezka strela a chce to stoupani kolem 10".kazdopadne prach acc 4350 ma vyznam az u laufu delsiho nez 65mm.7x64 by nemel byt problem dostat na dvoukorunu i na tech 100m !!! osobne bych zkusil ACC 4064 nebo 2700
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

AAC 4350

Příspěvek od WetDog4 »

Ahoj,
zkusil jsem ty popsané navá?ky zmáčknout ve svém QuickLoad softwaru, který obvykle moc nel?e. Ta rada s analogií AAc 4350 a R904 byla skutečně trochu hazardní - R904 je z té dvojice ten maličko pomalejší. Jako zdroj náhradních dat - pokud není origo manuálek - by se měl rozhodně použít naopak prach o chlup rychlejší než který máš - abys s tím svým byl vždy na bezpečné straně.

Jinak podle QuickLoad ten AAc 4350 rozhodně není pro tuhle sestavu pomalý - měl by kompletně shořet i při navá?ce těch 52,5 gr, V0 by se měla motat kolem 850 m/s. Pokud vím používají jeho obdobu S070 i v "továrně" namísto dříve používané S065.

Po tom, co jsi už všechno provedl bych já osobně zkusil buď crimpnou náboj při délce těch 88 mm kleštinovou matricí Lee Factory Crimp - to mi kdysi celkem pomohlo v obdobné situaci u mojí ZKK v ráži 270W se 130 gr Hornady SST. Výhodou je, že tahle kleština crimpne i plá??ovanou střelu prakticky kdekoli (samozřejmě, že ta matrice bude k dostání jen pro 280Rem. - a Možná se mezi matrici a dr?ák bude muset dát kvůli jiné délce nábojnice podložka cca 0,5 mm - třeba vyzkoušet).

Další možnost méně náročná na harware je zalepení střely obyčejným asfaltovým lakem A1010. Je to kupodivu celkem často používané opatření - armáda USA tak ještě v 60-tých letech nechávala připravovat soutěžní náboje a ve Vla?imi na to mají dočista i speciální stroj. Při ruční práci se uvnitř v ústí nábojnice vylakuje obvodový prou?ek cca 5 mm - třeba tampónkem na čištění u?í a nechá se 24 hodin zaschnout. Při plnění prachu je pak dobré zařadit mezi trychtýř a nábojnici ještě malý trychtýřek třeba z uřízlé nábojnice 5,6x52R - aby nezůstávala zrna prachu na laku.
U obou úprav bych nabil znovu tu sestavu s několika navá?kami.

Jinak v češtině jsou prachy Acurate popsané na webu výrobce www.explosia.cz, ale nejsou tam teda žádné laborace.

Díval jsem se do ?anonu a než mně ty 130 gr SST létaly spotřeboval jsem jich přes 70 :P
Martin
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

zdravim vsetkych!zacinam prebijat a chcel by som poradit s vyberom prachu k strele RWS TIG 11,5g ku kalibru 7x64.ak niekto vie tak by som chcel poradit aj s navazkou k tomu odporucenemu prachu.pusku mam TIKKA T3 ak to nahodou nieco napovie.este by som chcel poprosit o adresi nejakych stranok kde sa dozviem co to o prebijani,nejakych najcastejsich problemoch alebo chyb.velmi pekne dakujem za pomoc
Odpovědět