Laborace

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Laborace

Příspěvek od Olaf »

zkušenější poraďte. Mám kulovnici 7x64 a doposud jsem střílel střelivo SB se střelou 9 gramů SP. Nástřel na 100m 3 rány nebyl problém dostat do pětikoruny. Nyní jsem koupil střely Hornády SST 162 grainů, prach accurate 4350. Doporučená navá?ka max. 5,5 grainů,min. 5,1 grainů. Tal jsem dávkoval 5,4 abych získal výkonné střelivo a dnes jsem byl zastřelovat a byl jsem překvapen. Na těch 100m mě to házelo zhruba 10cm rozptyl. Jediné co mě v tuto chvíli napadá je ubrat prach, Možná to je tím. Snad se pletu a nechtěl bych pokračovat špatným směrem a proto zkušenější poraďte.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:

Chlape kolik ze si toho nasypal? cca 5 grainu? :P Tak v tom bude asi zakopanej pes. To je tak pro silnejsi pistoli... ne pro puskovej naboj. Ja mam v .308 nasypano 39gr A2015. A 4350 je pomalejsi prach... navic mas vetsi nabojnici... dle meho se tva navazka bude blizit 50gr. To jen tak orientacne.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy tipnul jsi to celkem přesně. Omlouvám se, vloudila se chybička. Samozřejmě doporučená max. navá?ka 54 grainů, minimální 51 grainů. Já jsem zvolil 53 grainů a zřejmě je to důvod uvedeného rozptylu. Chtěl jsem se zeptat, kam až můžu v experimentech jít, tedy mám na mysli především směrem dolů. Nebo pod minimum jít nelze. Nezdá se mi, že ty tři grainy udělají zase takový rozdíl. Někde na fóru jsem ale četl, že pro přesnost u tě??í střely/cca.10,5 gramu/je lépe dávkovat méně prachu :roll: :roll:
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

Olaf,podla mna -v prvom rade by som naplnil maximal a vyskusal kam to pada!! Aj tak neverim ze dokazes co je potrebne! Strelu netreba menit, samozrejme ked chces pouzivat tento typ. Zmenit treba prach, but o jeden stupen pomalsie horiaci alebo o jeden stupen rychlejsi! :lol: 1+/- :!grain prachu ta az tak neovplyvni, avsak jeho horiaca rychlost ano! :!:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:

Ja abych ti pravdu rekl, bych se do takoveho experimentovani bez patricneho SW nevrhnul. Mozna jsem deformovany SHIVOU, ale nejdrive bych si koupil software, zmeril si flintu (komoru cili OAL) delku hlavne, stoupani apod. Dosadil do programu a zacal si hrat s ruznymi prachy.
Program totiz zaroven hlida maximalni tlaky a je schopen dat velmi konkretni predstavu o vnejsi balistice. Coz je taky super.

Kdyz uz bych si nejaky prach vybral, nechal bych si spocitat rekneme poslednich 10 navazek po 0,5gr a od kazde laborace udelal min 3ks (lepe 5ks). PS: Ty nejvykonejsi laborace pry nikdy nestrili dobre... cili ty se vynechaji.

Pak jen staci prohnat par kuli pres hradla pro overeni s vypoctenou hodnotou. Nechat si spocitat celou krivku a je to temer "bez prace". :D
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy v žádnem případě nehodlám překročit max. povolenou navá?ku. Při prvním experimentu jsem nadávkoval o jeden grain ni??í, výstřel byl bez problému, ale rozptyl byl daleko větší než u té SB 9gramové střely SP. Mladý Martínek když jsem byl pro ty střely mě doporučil prach Accurate 4350 a teď se dozvídám, že se jedná o pomaleji hořící prach vhodný do delších laufů. No a já mám klasické ZKK 600. Problém je i v tom, že v běžném manuálu k prachu nenajde? ráži 7x64 a on mě tam vložil pouze ofocený list z nějakého jiného katalogu s doporučeným dávkováním na střelu 162 grainů. Kdysi jsem měl internetové stránky s prachy Accurate v češtině, teď jsem vyměnil počítač a tuto stránku nemohu již najít ani pomocí vyhledávačů. Jinak hradla jsou v plánu dalšího nákupu :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ono je to docela pekne si takhle "hrat" :-) Docela ti to Olafe zavidim. Ja na to nemac cas ani prostor. Vyresil jsem to ale jinak :-) Jsem rad, ze mi ted flinta a munice strili s presnosti 0.36MOA ctc :shock:, pricemz ja sam jsem dosahl jen na 0.5MOA ctc. Lepe jsem nastrilet nedovedl.

Kazdopadne hradla to chce, kdyz nemas zadnej SW.
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

Příspěvek od stefan49 »

Olaf stiahni si :

http://www.accuratepowder.com/loaddata_ ... 284cal.htm

klikni na 280 Rem 7mm Express! tento kaliber 100% balisticky rovnaky ako 7x64-len americka verzia.
potiahni dolu kde mas tabulky poslednej verzii navodu pre nabytie tohto kalibru pouzitim Accurate prachov!

Ak potrebujes viacej pomoci ozvi sa!!! :D :D :D
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

©tefan49 díky. O této stránce samozřejmě vím, bohužel není zde uvedena střela Hornády SST 162 grainů kterou právě přebíjím. Kdysi, jak jsem již psal jsem měl v PC stránku s prachy Accurate. Byla v češtině, byly tam zobrazeny všechny čísla prachů s popisem a doporučením jednotlivých ráží ke kterým se nejlépe hodí. bohužel změnou PC jsem jaksi přišel o tuto stránku a již ji nemohu najít
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Mohl by jsi napsat délku hlavně a OAL tvého náboje?
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

7x64

Příspěvek od stefan49 »

Olaf, dival som sa na prirucky Hornady, avsak bohuzial jednak neuvadzaju 7x64, a nadalej v ziadnych kalibroch neuvadzaju Aaccurate prachy!
Jedine tak ze zohnat ceske materialy -prirucky alebo uplne zmenit vyrobcu prachu! Bez priruciek manual by som ti nedoporucoval s tym dalej pokracovat, pretoze uz tam vela hadas!!!! :( !
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

stefan:

Kdyz Olaf SHIVOVI napise ty udaje, on pro nej zkusi neco vyhledat.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Udané maximální navá?ky není dogma přes které vlak nejede. Je počítáno na std. OAL. každý kdo si přebíjí, tak mimo to aby ušetřil, chce přesněji střílet. takže OAL děla podle své komory. Jasně, pokud máš SST tak ty mají myslim drážku na krimpování, takže tam toho člověk moc nevymyslí. Ale zase zale?í jak máš dlouhou nábojnici. A tím vším se mění maximální navá?ka.
Pokud se ti bude chtít, tak mi změř ještě délku vlastní nábojnice.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Stefan49-Martínek mě dal manuál k tomu prach Accurate 4350, ovšem v tomto manuálu není uvedena r.7x64 a potom mě ofotil z nějakého německého katalogu jednu stránku pro r.7x64 a různé váhy střel, je mezi nimi i 162 grainová střela ovšem RWS,TIG a TMR vše 10,5 gramu, nikoliv Hornady SST co jsem u něj koupi já. U uvedených laborací je Rovněž počítáno s Použitím nábojnic RWS a nějakého prachu s označením R 904 ,u kterého mě napsal AA 4350.Předpokládám tedy, že jsou totožné. U prachu si snad žádnou srandu nemůže dovolit.takže tak úplně neexperimentuji.

SHIVA-nábojnice je dlouhá 64mm. Délka hlavně včetně nábojové komory je 600mm, pokud se udává bez nábojové komory, musí se odečíst ta délka nábojnice 64mm. Ale myslím si, že budeš chtít odečíst celou délku náboje,tedy včetně střely, tudí? 84mm.
stefan49
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pát 22.9.2006, 23:17
Bydliště: USA

prachy

Příspěvek od stefan49 »

Olaf tuna neexistuje nieco ako -nejake prachy- a pod. Otazka je AKY PRACH SI KUPIL, A A KE NAVODY mas k tomu? Az to vsetko vyladis tak potom mozes zacat experimentovat!

Co ma sai SHIVA na mysli je nie len dlzka tvojej komory ala Maximalna dlzka naboja , vcitane so strelou ktory sa da pohodlne nabyt do tvojej zbrane!!!!
Odpovědět