Prevody jednotek

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Náboje do ručních palných zbraní-300 WM, délka hilzny: 66,55 mm
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

2.620" ale jak vsichni vime, tak se nabojnice lisi dokonce kus od kusu. proto se pri prebijeni zkracuji na stejnou delku. cimz se celkova delka nabojnice zkracuje.
takze nechapu o cem se tu bavime. a k cemu je delka 66.55mm??? hlavne cim to budes takto presne zkracovat a merit. :-)
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová munice

Příspěvek od Milan.K »

to WetDog4-já jsem naopak rád,že to tam stopař dal.Vím zcela určitě,že je vás tu spousta,co jste opravdu mnohem dále,ale i ta má men?ina,co toho ještě tolik nezná by se ráda poučila.takže si dovolím ještě jednou:STOPAŘI DÍKY.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Drtiva vetsina naboju, rozmery, balistika atd je na webu volne dohledatelna.
jak WetDog napsal, nazvy naboju nemaji zadny system a prepocty razi ci jinych udaju je k nicemu, protoze to nemusi sedet.

kdyz si stahnu krcek u treba .308win na 7mm narovnam tomu ramena abych z toho nemel 7-08rem (muzes z toho nejakym prevodem zjistit delku nabojnice, kdyz je to tak hezky v tabulce) a nazvu to 7mm Shiva Improved tak budes vedet prd a veskere tabulky ti budou k nicemu. budes to muset vyhledat nekde ve wildcat nabojich.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová munice

Příspěvek od Milan.K »

Vím shiva,že jsem to napsal dost jednodu?e,ale aspoň ty orientační rozměry jsem u všech ráží nevěděl.Nejsem odborník na zbraně ani střelivo,takže hltám každé informace.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kulová munice

Příspěvek od Shiva »

Milan.K píše:Vím zcela určitě,že je vás tu spousta,co jste opravdu mnohem dále,ale i ta má men?ina,co toho ještě tolik nezná by se ráda poučila.
To je moc dobre ze si to uvedomujes, proto se rid radami, tech kteri toho vi vic. A nauc se informace overovat. Prispevovatele neco kategoricky napisou a neoveri. Pak lidi co tomu ne az tak rozumi, to berou jako svatou pravdu.
Rada
1. Zadej si do googlu co potrebujes vedet. Vetsinou tam dostanes dost spolehlivou informaci.
2. dej hledat na foru (hledej i na strelectvi ci gunshopu, hodne lidi vcetne me prispiva do vsech 3 for)
3. kdyz nic nenajdes, nebo ti to nebude jasne, dej dotaz zde nebo na jinem foru.
Ja nejsem vsevedouci a vetsinu informaci musim dohledat. Jen proste nejsem linej, ale ver mi, ze psat nekter veci vic jak 5x furt dokola, cloveka otravi, zvlaste kdyz staci napsat do googlu 300 win mag cartridge a hotovo.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Příspěvek od vhool »

to all: myslim ze shiva to napsal dosti jasne nehlede na to ze prispevek od stopare je i plny chyb a nepresnosti.prosim aby to stopar nebral jako vytku ale spise jako upozorneni ze je treba informace overit a ne jen slepe kopirovat.myslim to v dobrem a je mi jasne ze kazdy mame pravo na omyl ale je jen na nas zda udelame vse aby tech omylu bylo co nejmene :wink:

a kdyz uz nekdo bude potrebovat presne rozmery tak staci vyhledat na netu napr.manual od accurate kde jsou dosti presne rozmery popsany :wink:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

vhool píše:to all: myslim ze shiva to napsal dosti jasne nehlede na to ze prispevek od stopare je i plny chyb a nepresnosti.prosim aby to stopar nebral jako vytku ale spise jako upozorneni ze je treba informace overit a ne jen slepe kopirovat.myslim to v dobrem a je mi jasne ze kazdy mame pravo na omyl ale je jen na nas zda udelame vse aby tech omylu bylo co nejmene :wink:

a kdyz uz nekdo bude potrebovat presne rozmery tak staci vyhledat na netu napr.manual od accurate kde jsou dosti presne rozmery popsany :wink:
Naprosto souhlasím se snahou o minimum omylů na tomto fóru, za mé omyly se omlouvám. Psal jsem to trochu ve spěchu - není omluva. Chtěl jsem jen přehled pro ty co jako ja např. netu?í co můžou čekat od 338Win.Mag. Pokud pak najdu že jde o 8,6x64 tak mám daleko větší představu o co jde - promiň Shivo, nakolik uznávám tvou odbornost, nesouhlasím, že převod je zbytečný - alespoň z tohoto pohledu. Jinak pokud je PLNÝ chyb, tak to může admin smazat a já to sem dám znovu, a tentokrát v klidu a bez zaokrouhlování....

to WetDog4: určitě to není pro tebe :D ale pro lidi jako já viz. výše, nebo taky nově příchozí, prostě 8,6x64 je pro mou představivost daleko více než 338Win.Mag. Pochopitelně lze použít vyhledávače, ale spousta lidí sem chodí právě proto aby nemuselo dlouze hledat jinde.

...jsem fakt spíš stopař než odborník na střelectví...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

kulová munice

Příspěvek od Milan.K »

to stopař nezbývá mi nic než s tebou opět souhlasit.Něco málo o zbraních vím,ale ne všechno a asi bych to lépe nanapsal jako to,že když si přečtu 338Win.Mag,tak vím prdlačku,ale 8,6x64 už vím " o co jde ".Mnozí si řeknou,že to je moje chyba ano je,ale když se tím ne?ivím a jen mě to zajímá a trochu tomu chci porozumnět,tak je ten metrický rozměr pro mě jednodušší k pochopení.A mezi námi,je tu spousta takových,kteří ani neví kde,nebo pod jakým odkazem to hledat.Nebylo by proto na škodu,kdyby jste někdo nějakou takovouto tabulku nebo odkaz měl,tak to sem dal.Děkuji.
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

tak ja to docela chapu, ale nesouhlasim s tim, ze by forum melo slouzit k tomu aby kdyz nekdo neco nevi (informaci,ktera je normalne dostupna) se tady zepta na misto toho aby si to vyhledal sam. Jestli jste schopni, se tady zaregistrovat a psat sem, tak natukat do googlu .338WM umi taky.
Udelat seznam komercnich nazvu naboju a k tomu napsat jejich metricke rozmery, da dost praci :-) Existuje kniha "Cartridges of the world" a ma asi 800 stran. Uz 11. vydani a tam jsou snad uplne vsechny a vcetne historie vzniku tak prakticke pouziti a jeji rozsirenost. Pro mne to je neocenitelny pomocnik v pripade vyberu ci porovnavani razi pro klienty. pak jsou narade diskuzni fora (no ne cesky) a stranky vyrobcu strel ci munice.
na zadani do googlu 338wm je hned cela stranka odkazu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
Milan.K
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: pon 20.8.2007, 16:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

prevody jednotek

Příspěvek od Milan.K »

Tak to jsi mě Shiva velice zklamal :x .Měl jsem za to,že právě kvůli dotazům a radám a výměně zkušeností tady to fórum je.Nečetl jsem nikde,že by jsi někomu vyčítal třeba že se ptá na druh optiky,nebo jak se chová jaký náboj atd.Jsi odborník na zbraně já jsem laik, myslivec,tak nemá pro mě žádnou cenu kupovat knihu o 800 stranách(jistě nebude levná),když mi pak k ničemu nebude.A nehledě k tomu,že neumím anglicky,tak je mi ten odkaz od jakuba203 milejší.Děkuji. :lol:
BAIKAL 27 EM-IC 12-12/70
243WINCHESTER
223REMINGTON - SACO 8x56
Když víme jak,nemineme cíl.
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

:lol: :lol: Pěkná diskuse, ani? bych z toho chtěl dělat nějaký "chatovací" koutek, zeptám se zda přišel už někdo na odpověď na mou testovací otázku, pod jakým názvem se setkáváme s velmi běžným nábojem, jeho? metrické synonymum je 7,62 x 39R??? (=hravá výzva pro různé stopaře i Stopaře)

(Skryrým významem dotazu má být, že náboje mají mnohem více vlastností než dva rozměry (v synonymu uváděné většinou nepřesně) a kdo si chce o nějakém náboji nebo ráži udělat úsudek, měl by jít asi opravdu hlouběji a - dle mého soukromého názoru - má velkou pravdu Shiva - Internet je mocný a fantastický nástroj.
Kdo si v pochybnostech nebo nejasnostech neotevře druhý prohlížeč nebo panel a nezadá pár dotazů, chce vlastně asi spíš "chatovat" - plkat - a i to je nakonec zábava :lol: :lol: :lol:
Martin
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: prevody jednotek

Příspěvek od TT33 »

Milan.K píše:Tak to jsi mě Shiva velice zklamal :x .Měl jsem za to,že právě kvůli dotazům a radám a výměně zkušeností tady to fórum je.Nečetl jsem nikde,že by jsi někomu vyčítal třeba že se ptá na druh optiky,nebo jak se chová jaký náboj atd.Jsi odborník na zbraně já jsem laik, myslivec,tak nemá pro mě žádnou cenu kupovat knihu o 800 stranách(jistě nebude levná),když mi pak k ničemu nebude.A nehledě k tomu,že neumím anglicky,tak je mi ten odkaz od jakuba203 milejší.Děkuji. :lol:
to Milan.K, nechci Tě urazit, ale Shiva odpověděl naprosto správně, navíc značení nábojů - metrické/palcové ráže atd. je pořád jenom smluvní údaj - označení náboje při zavedení do výroby... já bych doporučoval koupit si knihu NÁBOJE do ručních palných zbraní, napsal Václav Malimánek a Jindřich Hýkel, která velmi srozumitelně podává informace o přibli?ně 900 ráží nábojů do ručních palných zbraní. Přesné údaje potom udává ČSN 39 5020 - Náboje a vývrty hlavní. (P.S. celé roky za mnou chodí soused, také myslivec, je mu už 76 a ptá pořád stejně co je .308Win., kterou si koupil jeho syn a chce sly?et 7,62x51 a ptá se dál, proč 7,62 je ve skutečnosti 7,85... debata pokračuje... 7,62x39, kterou mám doma, proč je ve skutečnosti 7,92?, ale jemu se to už vysvětlit nedá, tak mu nakonec řeknu, že to je skoro 8mm, lovit podle zákona se tím může všechno a tomu rozumí, za týden se zeptá znova...) :lol: :lol: :lol:
Odpovědět