Puškohled Yukon Craft

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od beskydak »

No když sis vybral není co řešit - tak ať slouží. Jen nevím kde jsi vzal informaci, že Meopta není plněna dusíkem. A co se týče Yukona, tam pokud se nepletu je omezení dáno výrobcem tuším na 6500J. U Pentaflexu jsem žádné omezení nezaregistroval. Lesu, lovu
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od monrouch »

Ahoj, tak to přeju ať Yukon slouží.
Já si ho pořídil na podzim a hrúza.Chtěl jsem 3-12x56 a na tom kolečku nebylo 3 až 12, ale 1,5-6. První pocit byl , že mně poslali
ten menší. Ale ne byl to ten 56 ale s blbým kolečkem. Po reklamaci poslali puškohled už v pořádku. Za tmy jsem do něj koukal a nic moc. Světlost 92 % ani náhodou a bod svítil jak maják. ale to bych za tu cenu ještě přežil. Druhej den na střelnici mi to pan P. začal nastřelovat. Srovnal zhruba výšku a když začal rovnat stranově, všechno se rozházelo a ani na vice jak 30 nábojú to nešlo nastřelit.Yukona jsem vrátil a peníze mi naštěstí vrátili. Že by dvojnásobná smůla? Ty samí puškohledy prodává známej hajnej z Polska za 3500,-. Těď mi ho nabízel , Ale ani náhodou. Šetřím na Meostar 3-12x56 . Sice na něj tady nadávaj, ale vyhrál finskej test 12 puškohledú. Tak snad právem. Testy dr Hanáka beru s rezervou.
Doskycz
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.11.2013, 10:34

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Doskycz »

Tak pokud ste našel závadu už na kolečku je jasné že muže blbnou celý puškohled, jinak je možné že to někdo dováží z polska to samý hlásily o meoptách prostě se napodobuje všechno .
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od monrouch »

Nastřelit nešel nový vyměněný kus.Ale třeba to byla smůla. A bylo to koupeny od Binoxu . Takže originál, žádná napodobenina.
Je to těžký něco vybrat .
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Georg.H »

Doskycz :
přečti si to ještě jednou co napsal monrouch
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ja mam yukon craft 1,5-6x42 IL, kupeny v oktobri 2013 a je paradny-teda na tu cenu-svetelnost dost dobra na tak lacny puskohlad, bod neosvetluje a vsetko chodi jak ma. zatial jediny, co mi drzi na 375H&H-laboracia cca: 6300 joulov. za mesiac november som s nim dal 28 ran, december 4-je to sice malo, ale drzi. vsetko chodi pekne ztuha a nic sa samostatne nepovoluje. Sice ho teraz predavam, ale len preto, ze chcem novu meoptu meostar R2 2,5-15x56, inak by som si ho nechal. chodil som s nim dennodenne do lesa na polovacky, nezaznamenal som zatial vnutri ziadnu vlhkost-netesnost puskohladu, je plneny internym plynom. prstenec zvacsenia chodi jak ma, co som hlavne vyuzival na strelbu na blizko v hustinach po lese a z posedu sa na 6X pekne palit aj na dialku. klikanie poslucha a ja si osobne myslim, ze keby som mal brat nejaky hawke, fomei, pentaflex a pod, tak jednoznacne yukon. ma oproti zmienovanym puskohladom aj robustnejsiu konstrukciu. model 3-12x56 som nemal, preto nemozem porovnavat. ale ta 1,5-6x42-ka je podla mna v tej cenovej relacii to naj, co sa da kupit. samozrejme su aj lepsie puskohlady, ale pre tych, co nemaju dost penazi je to dobra volba. ja som zatial nepocul kriveho slova nan od ludi u nas, co ho maju. samozrejme, ako aj u drazsich optik sa moze vyskytnut porucha-to nie je vylucene u ziadneho puskohladu. zatial spokojnost. je pravda, ze ma mensie zorne pole, ale to az tak nevadi-aspon cez ten moj je pekne vidiet. obraz ostry az ku krajom. zatial tolko z mojich postrehov.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Zdenek41 »

Já bych řekl,že za 7l hodně muziky...Kouká to v měsíčním světle dost dobře,řekl bych proti světlu stejně jak moje meopta.
Doskycz
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.11.2013, 10:34

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Doskycz »

je to tak i já když jsem porovnával fomei, yukon, hawke, pentaflex- tak yukon u mě vyhrál ted me kolega trošku vystrašil když nebyl spokojen, ale jak už bylo řečeno muže se stát že 2 ze 100 mužou bejt poruchuvý.
jezevcik
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: stř 26.9.2007, 8:47
Bydliště: praha

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od jezevcik »

Ninulý týden jsem jeden nastřeloval variabl musím říct, že jsem byl mile překvapen jak parádně reagoval na klikání .Klikání tuhé a přesné Byla to 56 ,ale zorné pole odpovídalo ,tak na 50 .
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Marcus.das »

Od léta mám Yukon 4-16*50 na malorážce, montáže Kozap a lišta homemade z duralu se skolem -20MOA. Klikání bez problémů, kolečko zoomu taky-jde sice s odporem ale hladce, paralaxa taky fungje bez problémů. Mám s ním sice cca 200 ran ale zatím drží. Až se konečne dokopu ke koupi kulovnice (plánuju 22-250) tak dám vědět, jak drží na ní. Ale za tím můžu říct, že za málo peněz dost muziky.
PS: V noci není problém-kříž sice září, ale ne zas tak moc, aby to obtěžovalo, a i světla je dost...
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od monrouch »

No mně se zpočátku taky dost líbil. Ale když dva kusy za sebou byly vadný a ten pán na střelnici co mi to nastřeloval ,říkal, že i Odeony jsou lepší nežtenhle kus, tak jsem ho vrátil. Nejdřív jsem chtěl Fomei, pak tu Deltu a teď šetřím na Meostar.
Doskycz
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29.11.2013, 10:34

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Doskycz »

monrouch píše:No mně se zpočátku taky dost líbil. Ale když dva kusy za sebou byly vadný a ten pán na střelnici co mi to nastřeloval ,říkal, že i Odeony jsou lepší nežtenhle kus, tak jsem ho vrátil. Nejdřív jsem chtěl Fomei, pak tu Deltu a teď šetřím na Meostar.


tak bud jsi měl strašnou smůlu , nebo opravdu je poruchovost veliká těchto puškohledů .
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od Reno »

S modelem Yukon Craft 3-12x56 nemám žádné zkušenosti, ale náš 1,5-6x42 zatím slouží dobře. Ostrostí obrazu, světelností, funkční spolehlivostí a mechanickou odolností se podle mého názoru ve skupině levných puškohledů rozhodně řadí k tomu nejlepšímu. Na druhou stranu se o výrobcích ze zemí bývalého Sovětského svazu někdy říká, že co kus, to originál. Takže narazit na nějaký nepovedený zmetek asi nemusí být až taková výjimka. Pak už záleží jen na solidnosti prodejce. Pokud vadný puškohled v záruce bez řečí nechá opravit, vymění za jiný, nebo vrátí peníze, tak v tom nevidím až takový problém. Každopádně pokud někdo vyzkouší dva zcela nové puškohledy a oba jsou vadné, tak se nedivím, že jeho důvěra k tomuto konkrétnímu výrobku bude silně nahlodána... :)
palit32
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.9.2014, 16:21

Chyba YUKON CRAFT 3-12X56

Příspěvek od palit32 »

Mám asi 3 mesiace puškohľad YUKON CRAFT 3-12X56 na CZ 550 cal 308w, vystrelanych 50 rán na strelnici nikde mi nespadol .Pri zapnuti bode od 8 do 11 za tmy vidím cez prostriedok zahmleny červeny pas ako je na foto .fotene pri 11. O aku chybu ide ,počas dňa je viditeľnosť normalna.Pri streľbe na terč som mal zásahy asi 3 cm vpravo po prekliknuti 4 klikov ďalšia dva zasahy išli asi 10cm vľavo na strelnici mi povedal že to určite bude mojou chybou no tie zasahy vľavo boli jeden vedľa druhého.Môže mi niekto poradiť čo s tym je prípadne ako reklamovať?
IMG_6781.JPG
IMG_6781.JPG (171.97 KiB) Zobrazeno 10480 x
IMG_6780.JPG
IMG_6780.JPG (168.85 KiB) Zobrazeno 10480 x
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Puškohled Yukon Craft

Příspěvek od bonecrusherx55 »

za tmy zapinaj max na jednicku a nie 8-micku-to uz velmi svieti...
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Odpovědět