Přepis zbraně

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

Chlapáci, jaký je postup, pokud třeba zbraň koupím na dálku? Uvedu příklad: prodejce mi pošle fotky výměnných laufů, já řeknu OK, beru. A co dál nebo co je nejvhodnější, jak hlavně poslat? Poštou na dobírku s pojistkou či PPL? Co dál? Jak zaslat formuláře a smlouvu? Nebo jak postupovat? Díky za radu...
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

To nikdo neví??
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od sterbik8 »

Zavolej si na policii čr, ty ti to řeknou, tak jak to má být, nač tápat, jsou za to placeni. http://www.policie.cz/
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

no to je mi jasné, co mi řeknou. Zbraň v žádném případě neposílat.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od jarda65 »

Promiň, ale tak se hloupě neptej :) ! Jakýkoliv jiný způsob, než dojet tam, sepsat smlouvu a osobně převzít asi není. Všechno ostatní je nejspíš protizákonné, a proto sem nepatří. Vždycky budeš trochu riskovat. Hlavně ten, co to na čestný slovo někam pošle.
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

no tak pro výměnné hlavně třeba z Ostravy do Sokolova se mi jet nechce... Tak proto se ptám, jaké jsou možnosti.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od motolada »

takže k věci:Pokud ti to někdo pošle,což nebudu rozebírat jak a proč jo nebo ne-tak prostě potřebuješ jenom formulář o převodu nebo nabití zbraně (1 papír).S jedním podpisem!TP zůstává u majitele a ty máš 10 dnů na přepis!!!Takže neni nic jednoduššího (přepis auta je proti zbrani sakra patálie-komedie v ČR)
OT-v dnešní době mě celkem prudí tyto zákony o nezasílání poštou atd...(pokud na to zákon je :lol: )
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

to já vím, jak je to s přepisem, papíry, smlouva atd. Ale chtěl jsem znát zkušenosti ostatních s posíláním zbraní kurýrní službou.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od motolada »

Tak té otázce moc nerozumím,prostě si to necháš poslat a je to,nebo chces snad vedet jak ušetřit na dobírce,nebo na kolik pojistit balík?To zjistíš na každé poště....
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

motolada píše:Tak té otázce moc nerozumím,prostě si to necháš poslat a je to,nebo chces snad vedet jak ušetřit na dobírce,nebo na kolik pojistit balík?To zjistíš na každé poště....
Tak o poštovné nejde vůbec. Na poště pochybuju, že když se zeptáš na kolik pojistit kulovnici, kterou chceš poslat, že ti něco odpoví. Kolik jsi už posílal zbraní?
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od Onďa »

A posílals ty někdy vůbec něco poštou? Tam se tě nikdo na žádnou kulovnici ptát nebude, vůbec je nezajímná, co je uvnitř. Zeptají se tě jen na kolik chceš balík pojistit. No a pokud víš, jakou má obsah cenu (což předpokládám), tak prostě řekneš cifru a to je celý. A je vlastně i jedno jakou částku uvedeš - klidně může být nižší než skutečná cena. Vyšší by asi být neměla (to by bylo trochu vyčuránkovský), kdyby pak došlo k hrazení pojistky, mohl by s tím být problém.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

no právě si myslím, že ti žádnou pojistku v případě rozbití či ztracení nedají, protože zbraně se asi legálně posílat nedají, jak tak zjišťuji.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od Onďa »

To si tak docela nemyslím. Teda s tou pojistkou. Odpovědnost za poškození přepravované věci podle mě nesouvisí s tím, jestli ji jde nebo nejde podle nějakýho zvláštního předpisu (z. o zbraních) posílat poštou. Ty máš prostě balík, ten má nějakej obsah (ten obsah sám o sobě je legální- tzn. neposíláš nic kradenýho, živý zvířata, drogy atd) ty můžeš prokázat vlastnický právo k němu, bo chtít nahradit např. kradenou vázu by asi bylo na palicu. Zabalíš to tak, jak pošta vyžaduje, pro klid duše si připlatíš pár kaček za nálepku křehké a pošleš to. Jediný, co ti do toho může hodit vidle, je kdyby v obchodních podmínkách Pošty bylo, že zbraně nepřepravuje - za tím účelem doporučuju navštívit jejich web a pročíst si je. Spíš bych viděl riziko v tom, že pokud se něco stane (balík se ztratí nebo poškodí) a vyjde najevo, že v něm byla zbraň, došlápne si na tebe PČR. Co na takovýhle posílání říká z. o zbraních nevím a nechce se mi to hledat :) Ale pokud máš zbroják, tak bys to měl vědět ty :wink:
Btw, výše uvedené je můj náhled na věc, nikoliv nějaká absolutní pravda :)
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od zoubeek »

v zákoně o zbraních nic o posílání poštou nestojí :-)
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
vesrad
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 311
Registrován: čtv 14.1.2010, 19:25
Bydliště: Olomoucko

Re: Přepis zbraně

Příspěvek od vesrad »

To sice ne, ale určitě tam jsou paragrafy o tom, že zbraň můžeš přenechat jen osobě s příslušným oprávněním (ZP/ZL).
Takže pokud každý na poště, kdo to vezme do ruky nemá zbroják, tak jsi spáchal přestupek dle zákona o zbraních...
ZKM 452 Varmint .22LR
IŽ 58 16/70,16/70; Brno 801 12/70,12/70
ZG 47 "Kuna" .35 Whelen, CZ 557 .308 win

(Kdysi Německý křepelák, Bordík, Blaser ES67 7x65R,12/70; CZ 550 Varmint .308 win,ZK 99 "Hanák Brno" 6,5x55SE)
Odpovědět