6,5x55SE

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 6,5x55SE

Příspěvek od Shiva »

US OPTICS píše: kde jsou u nás k sehnání ty Lapua 6,5x55SE a to až už s tou Megou a nebo s jejich další střelou Naturalis. Dík
http://www.guns-trade.cz/
CB Servis ma zastoupeni
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

Díky Shivo, jen co vystřílím ty RWS, tak zkusím ty LAPUA ale jestli ty RWS budou tak dobrý jak jsem slyšel, tak měnit nebudu :lol:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Chtěl bych se zeptat: Jsou naše náboje od SB 8,5g v této ráži opravdu tak špatné? Ta Lapua mega stojí nějakých 35kč za náboj. Na kolik vyjde ta RWS?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

RWS vyjdou v Kozapu na 55,-kč za kus se střelou DK u KGjsou o něco levnější může? se podívat tady www.kozap.cz. Být Tebou, tak koupím radši LAPUA se střelou Mega než SB, o jejich kvalitě se již tady napsalo hodně. Lapua vyrábí terčové náboje a patří na ?pici, takže těch 35,-kč stojí určitě za zváženou. š»astný výběr
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

RWS vyjdou v Kozapu na 55,-kč za kus se střelou DK u KGjsou o něco levnější může? se podívat tady www.kozap.cz. Být Tebou, tak koupím radši LAPUA se střelou Mega než SB, o jejich kvalitě se již tady napsalo hodně. Lapua vyrábí terčové náboje a patří na ?pici, takže těch 35,-kč stojí určitě za zváženou. š»astný výběr
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Díky za odpovědi :lol: ! Já kdybych někde střílel(byl ve sdružení) tak si určitě koupím nějaké ty lepší. Ale když se teď dostanu tak 1 až 2krát za rok někam na naháňku tak se mi to zdá zbytečné :cry: . Sehnat je tady v Plzni je také nemožné :twisted: . To bych si je musel objednat a co potom ze 100 nábojů? Vystřílet je jen tak do terče? To by byla škoda! Proto se ptám na ty SB 8,5g.
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

Zdravím.
TO Karel Č.:
Jestli bych se dostal jednou dvakrát na naháňku tak určitě nekoupím SB ale třeba ty RWS nebo Lapua. Myslim si že pokud na naháňce nevystřílí? 100 nábojů tak je lepší si připlatit za kvalitní náboj. Vystřelí? jen pár ran tak to zas tak drahý nebude :wink:
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Jak jsem psal: Musel bych je objednat. A krabičku nebo dvě mi nikdo neobjedná?! No a střelivo by nemělo být starší než 5let. Tak co potom třeba ze stovkou nábojů?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

6,5x55SE

Příspěvek od US OPTICS »

Karle neříkej mi, že za rok nevystřelí? 20ran (kulových)? když si jich objednáš 100 kusů, tak to budeš mít přesně na 5 let. Nebo bych ti poradil, domluv se s nějakým kolegou, který má stejnou ráži a objednejte to na půl, např. 120 kusů a každý máte 60ks a není co ře?it. :lol: :lol:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Jedna krabička

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak to mám štěstí, že jsem v Brně. Objednat jednu krabičku na zkoušku není problém. Nevím, jestli je to kvůli známosti, ale občas něco beru pro známé, kteří uvažují podobně jako K.Č. a u Kettnera i v bývalem Kozapu (na Ra?ínce) mě vyšli vstříct.

bohužel je většinou skutečnost taková, že se mnohdy skutečně puška nechá nastřelit a pak se střílí třeba 5 až 10 let jenom na zvěř. až se začne moc chybovat, nebo maso začne utíkat, tak se začně něco dít. Zpravidla opět nastřelení. Seriózní trénik-nebo jenom jít párkrát do roka na střelnici a podívat se pravdě do očí- u většiny myslivců neexistuje.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to karel c.: nejenom prave proto, ze se dostanes jen na par nahanek bych ti uprimne doporucoval koupit lepsi munici - protoze vzdy je zde sance, ze budes na zver strilet a to se skutecne nevyplati setrit. a pokud to bude na nahance, kdy je zver vystresovana a"plna" adrenalinu, o to vice je potrebne mit dobrou munici.

a dalsi veci je presne to, co napsal josef - tezce ne cvicisti, lehce na bojisti - kazdy z nas by mel na strelnici trenovat - a nejen pri co nejlepsich podminkach opreni vseho mozneho, co oprit lze. ale i tak, jak je to byva pri lovu - z volne ruky, opren o pirschstock, bez opory v sede...
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

Nikde to na mě z Webky na první pokus nevykouklo, ale myslím, že zrovna Norma nebo Lapua mají delší expiraci kulových nábojů než pět let, to že něco o pěti letech tvrdí na svých promotion akcích odbornící z Vla?imi je třeba chápat spíš jako nátlakovou formu marketingu. Dobře skladované náboje od Lapua budou za deset let střílet stejně dobře jako dnes :)
Martin
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

Můj známý kamarád a myslivec jí vlastní v kulobroku, a používal převážně S-B 9,1g , srnčí odchází nejdál cca20-30m, prasata do 5-10m!!!Teď ale používá Lapua Mega 10,1g a je 100%spokojen střela nepoškozuje zvěřinu a zvěř zůstává všechna v ohni.
Nemusí ani z 9,1g přestřelovat na 10,1g protože lítá desetigramovka o cca 0,5cm přesně nad než S-B! Má s touto ráží vynikající zkušenosti!
Ale tato ráže je vhodnější pro klidnější myslivce ne pro tipi,,HRC PRC,, myslivec musí mít klid pro ránu.
Ikdyž tato střela Mega i při zásahu na měko udělá své ;-)
O přesnosti psát snad ani nemusím li?če střelené na 196m(laser.dálkoměrem,měřeno,)byl zásah tak kam bylo přesně mířeno.
Pavel :wink:
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Foxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 28.12.2007, 15:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Foxx »

uvažuji o změně střeliva (nyní používám S&B). Zajímal by mě váš názor na náboje od firmy Sako - Gamehead 10,1 g, v ráži 6,5 x 55 SE, popřípadě jaké s nimi máte zkušenosti. Díky
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

6,5x55SE

Příspěvek od Pavel.K. »

To Ti nepovim,ale když 10,1g tak Lapuu zkušenosti jsou více než dostačující,a patrona stojí 39,-kč Být tebou bych neváhal,navíc jestli máš Sb 9g tak nemusíš ani přestřelovat,na srnčí stačí sb a na ostatní Lapua,ale jestli si koupí? Sako tak dej vědět co to dělá se zvěří a se zvěřinou!
:wink:
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Odpovědět