Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Vše o kulovnicích a malorážkách
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

Zdravim, má někdo zkušenosti s touto kulí? Nebo i s jiným modelem od tohoto výrobce.. Železo je prý vyrobené celé v Japonsku stejné jako Howa 1500... cena se zda velmi dobrá ,na urovni CZUB a kvalitou zpracování? Lepší nebo horší?, i vzhled dobrý, ale jaké jsou užitné vlastnosti...

ot.č.2 Nabízeno ve třech ražích 25-06 rem , 270win a 30-06 spri , jakou ráži by jste doporučili pro lov do 200m povětšinou mladé černé?

Díky Miki
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

Není to pravý Weatherby ale jen vypůjčený název, weatherbyho závěr vypadá takto (vlevo, uprostřed je Remington a vpravo Browning A-Bolt):

Obrázek

Do pravého Weatherbyho v některé z jeho "proprietary" rážích bych šel bez váhání, tyhle nové šidítka jsou fakt šidítka (i když kvalitní zbraně - pořád to není Weatherby).

Zajímavý článek:
http://www.shootingtimes.com/longgun_re ... oltaction/
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

Takže? Stojí tento model...údajně z Howa Machinery za ty peníze? resp. střílí a funguje tak jak o něm básní prodejci? A co ta raže? jakou by jsi vybral, ja mam zkušenosti (hlavně z okolí) jen na 30-06spr
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sided »

Pár ran jsem s tím odstřílel v .308 a musím říct že je to velmi dobrý železo. Zpracování slušný u všech modelů, ty se liší především zapažbením. Pasují i všechny doplnky jako na Howu (aby ne :wink: ) má ted zálusk na jednu v .223. Podle mého názoru dobrá volba.
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

No pokud tě uspokojí kvalitně zpracovaný "fake" (asi jako napsat na Audi A4 že se jedná o M5 BMW) tak obě "nulašestky" jsou výborné (zejména při volbě kvalitního střeliva), asi bych se vyhnul .270 Winch, který považuji za nepovedenou americkou odvetu za 7x64 :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od figi »

sw_fox píše:No pokud tě uspokojí kvalitně zpracovaný "fake" (asi jako napsat na Audi A4 že se jedná o M5 BMW) tak obě "nulašestky" jsou výborné (zejména při volbě kvalitního střeliva), asi bych se vyhnul .270 Winch, který považuji za nepovedenou americkou odvetu za 7x64 :-)
Dobrá rada nad zlato :D :lol:

Pro zvěř, kterou uvádíš a vzdálenost do 200 m ( jsi určitě dobrý střelec ) bych volil na prvním místě 270 W, ty další dvě ráže určitě ne, z mnoha důvodů.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

No vidíš, co člověk to názor :-) O vhodnosti té či oné ráže už se napsaly tisíce stran textu, na mladou zvěř do 200m bych asi osobně (z uvedených ráží) vzal .25-06 :-)

Prostě mám rád 6,5mm náboje a tento skýtá dostatečný spalovací prostor, více kvalitních střel příslušného průměru než .270 atd....

25-06 bylo ve své době nejúspěšnějším wildcatem a stal se z něj katalogový náboj, to taky svědčí o tom, že není úplně k zahození, měl jsem možnost si střelit ze dvou poměrně kvalitních flint jak 25-06 tak 6,5x68 a musím říct že oboje bylo super kolem půl moa s loveckou municí.
Naposledy upravil(a) sw_fox dne stř 11.5.2011, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od figi »

Pokud nepřebíjíš, je u této ráže docela omezený výběr střeliva, a i když přebíjíš, může být v tomto průměru problém s dostupností střel.
Jinak po 25-06 to bude padat nejlépe z těch tří jmenovaných.
S továrním střelivem je vítěz 270W, ale je velmi blízko 25-06 účinkem.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

Je pravdou že jsem uvažoval v zásadě o přebíjení, tovární municí nestřílím - moje deformace :-)
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

Jaký jsem střelec neposoudím, neříkám, že budu střílet na 200 selata... to je spíš teoretické maximum...myslím, že není zas tak složité za příznivých podmínek ,s dostatečnou oporou a slušnou optikou trefit na 150-200m...a neříkám, že to budu dělat na živé cíle :o) , říkam, je to teorie, a střílet na 200m na terč je zábava a dává to pak na 100m nebo 150m celkem jistotu rany a člověk se nemusí klepat kam to pujde...
Osobní praktické zkušenosti mam pravda pouze s 308W a 22LR.... proto se ptam na vhodnost raží....

btw. nepřebíjím....zatím...takže úvahy jsou hlavně v továrním střelivu
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od Lubba »

hmm srovnávat audi s bmw nevim, nevim :D
takže auta jste probrali a jak je to s tou kulovnicí? Také by mě zajímala kvalita a funkčnost této značky a zbraně.
akorát jsem zjistil, že v usa stojí polovinu.
tady asi většina lidí nebere v potaz průměrný příjem, ne každý má asi na sauera a swarowski a také jsou asi i jiné rodinné investice než do zbraní optiky. Ale jak jsem tady na foru zjitil, Češi jsou pracháči :D
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

Maš pravdu, taky je třeba investovat třeba do pořádný brokovnice například :lol: , aby rodinka byla spokojená....

teď vážně, jde i o to že zbraň chci taky používat a nekoukat na nějaký ten škrábanec, což se u kule za 25tis dělá lepe než u mausera za 80... aspoň mě by to mrzelo víc... má to být zbraň pracovní , ale zároveň slušné kvality. Třeba nakonec skončím někde u České produkce,ale od toho jste tady vy, zkušenější, aby jste řekli svůj názor a zkušenosti s touto značkou.
Tak jen houšť :wink:
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od sw_fox »

Neřekl bych že je to úplně tak jak říkáš. Já si třeba ještě v době kdy jsem byl dost podprůměrnou příjmovou skupinou pořídil několik krásných a hodnotných (nikoliv pro mne drahých) zbraní tím, že jsem pátral a objevil použitou, ale nepoškozenou, buď po někom kdo si koupil lepší-hezčí-modernější, nebo náhodou, z dědictví a tak. Osobně bych šel raději do cca 20-30 let staré flinty o kterou se někdo staral a je v perfektním technickém stavu za třeba těch 15.000,- Kč, než kupovat za tyhle prachy novou levnou. Za cca tuhle cenu koupíš už i Sauera, Browninga, Sako, stačí popátrat.... Hodnotných zbraní za dobrou cenu je dost, ale spousta lidí si to zjednoduší úvahou: "nová bude lepší" (což není vždy pravda, stačí si tu jetou - mnohdy u našich myslivců sotva zajetou) flintu prohlídnout. Další úvaha je: kup si CZ550, nějaký puškař ti ten krám dá dohromady a máš to.... je to jednoduché, časově nenáročné, ale radši dám přednost kvalitě.....
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

Neboj, po starších flintách koukám už poměrně dlouho, ale zatím mě žádná neoslovila, buď lidi nevědi co za to chtít a nebo nevypadaly moc dobře,případně s velmi nejasnou historií, krom toho, když někdo prodává velmi slušnou flintu za dobré peníze má k tomu asi důvod. Dědictví není dobrá volba , par jsem jich zkoušel, cena téměř vždy nadhodnocená (kolikrát i díky soudnímu odhadu) , a když nějakej pracháč mění par let starou a nestřílenou zbraň za nějakou novou voňavku,skoro vždy jí schramstne prodejce zbraní a obratem si na ní hodí v komisi 50-100% a jde do světa...nějaké známé mam,ale zatim jsem neměl štěstí. Abych pravdu řekl, koupil bych radši odzkoušený starší set kule+mont+optika.... ale proč si neshánět info a zkušennosti o zbraních které by připadali v uvahu i nové, aspoň pak mam s čím srovnávat.
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Weatherby VANGUARD SPORTER DBM a jiné

Příspěvek od mikis »

A tahle věta mě fakt pobavila.... hezky napsáno :D
Osobně bych šel raději do cca 20-30 let staré flinty o kterou se někdo staral a je v perfektním technickém stavu za třeba těch 15.000,- Kč, než kupovat za tyhle prachy novou levnou.


Kolik jsi jich viděl? Kdo se o ní stará jak říkáš...většinou neprodává :(

ale to už jsme trošku OT....
Odpovědět