Puškař Pustka Místek

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Puškař Pustka Místek

Příspěvek od zoubeek »

Čau,
potřeboval bych něco zjistit o puškaři Pustka-Místek. V kterých letech vyráběl atd. Máte někdo zkušenost s touto zbraní nebo ji máte někdo doma? Jaká je její prodejní cena, např. dvojka v 16/16? Díky
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Puškař Pustka Místek

Příspěvek od Bojar »

Zdar mám strohé informace bydlel ve Frýdku -Místku pracoval někdy v období 1 republiky a po 2 válce.Za socializmu prý bydlel v paneláku a i tam nějak ůdajně spravoval zbraně přes zlovůli příslušníků VB :-) Co jsem se doslechl od chlapů komponenty prý nakupoval zvlášt od různých výrobců a skládal zbraně.Hlavně brokovnic pravděpodobně z německého Kruppu.Co zbran to originál o hodnotě se nemůžeme bavit záleží jaky systém závěru ,zámků byl použit materiál hlavní výzdoba apod.Obecně kdysi prý býval puškař v každém městě.Slyšel jsem o nějakém švestkovi který prý působil taktéž v Místku.Info je ale bez záruky jen to co jsem slyšel později až budu s pamětníky můžu zjistit více.
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: Puškař Pustka Místek

Příspěvek od zoubeek »

No já jsem zkoušel něco nají na netu, ale je to bez šance. Dokonce ani v knize o českých puškařích není ani zmínka.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Puškař Pustka Místek

Příspěvek od Bojar »

Jak říkám puškařů za 1 republiky bylo nespočet prakticky každý z nich vyprodukoval malé množství zbraní řádově v desítkách kusů těch co jsou ještě dnes známí např. Nowotný apod.produkovali zbraně vyšší cenové kategorie obvyke se zámky Holland a Holland.Ale jak jsem psal znám ještě cca 2 pamětníky co pamatujou Pustku tak jakmile se něco dovím dám info:-)
Odpovědět