Natura Viva

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Lotr »

Ano prosím pane Perník, zřejmě mi něco dlužíš, páč jsem Tě tam potkal asi 5x :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Radek7
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 06.3.2008, 20:48
Bydliště: Vysočina

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Radek7 »

Ahoj vsichni,

chtel bych taky trochu prispet do teto debaty ohledne Natura Viva,

osobne bych to nevidel uplne az tak spatne, ze je to vystava jedkrat a dost, urcite tento druh vystavy ma svoje misto na trhu a taky o tom svedci navstevnost, co je velkym nedostatkem tak je samotny prostor kde se to kona, jak jiste vsichni vite, lokalita vystaviste je posazena do stredu mesta a neni moznost dalsiho rozsireni, chapu poradatele, ze pro ne je Lysa vyhodnejsi z pohledu pronajmu jednotlivych pavilonu a dalsich uspor, a myslim si ze take samotni vystavovatele maji nizsi naklady nez treba za stejnou plochu na brnenskem vystavisti, co by mohlo stat za uvahu, uplne oddelit mysliveckou vystavu jako samostatny obor a rybarstvi se vcelarstvim udelat zvlast, tim by se zmensil okruh navstevniku a zvetsila se plocha pro jednotlive stanky a chodby mezi nima, zatim jde kvantita na ukor kvality

co ja mam zkusenost z roku 2011, tak projet s kocarkem a jeste s 3letym synem mezi 12 - 15h v pavilonech bylo docela otravny, ale kdo chce neco videt nebo vyzkouset tak to musi pretrpet, jinak co se obcerstveni tyce, muzu doporucit vyrazit do hospudky mimo vystaviste, kde jich je hned vedle nekolik a dat si nejaky ten gablik a pivko do skla pekne v sede bez zadnych front a za rozumnesji ceny a pak se zase vratit, a je to uplne na pohodu, jinak co se tyce vstupneho a doprovodneho progamu tak musim rict OK i manzelka byla spokojena a to uz je na vysost hodnoceni :D

letos sem zvedav na Silvu jak to tam bude vypadat, uz sem tam par let nebyl a zajima me kam se to vyviji, jinak do Lyse zase vyrazim za 2 - 3 roky, treba za tu dobu se trochu pohnou ledy k lepsimu

takze Lesu Lovu
R.

jo a brebratni jednotlivych lidi neberte v potaz, kazdy ma svuj nazor a vsichni maji nebo musi mit pravdu, je treba si tam najit to svoje za cim tem jedete
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Natura Viva 2012

Příspěvek od Petr1970 »

pište zážitky z 2012, jak to vypadá? )) nevím jestli se chystat v sobotu...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Lotr »

Byl jsem tam dnes, velmi mě překvapila nízká účast, ale aspoň jsme se netlačili u stánků. Účast firem stejná jako vloni, nic co by mě překvapilo, sem tam nějaká výstavní sleva, rád jsem si poslechl přednášku našeho předního vábiče pana Svobody. Moc trofejí k vidění není, významné trofeje prezentovali jen lesočeši, trošku mě tam chyběla podpora ČMMJ, čekal jsem že tam potkám nějaké její významné představitele, ale nic. Trošku mám pocit, že se z toho stávají myslivecko-rybářsko-včelařské trhy. Snad je to jen můj klamný dojem.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
jarda65
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 109
Registrován: pon 07.4.2008, 11:59
Bydliště: Jizerky

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od jarda65 »

Souhlas s Lotrem. Dnes to bylo podobné.
+ je menší počet lidí, menší fronty
- podle mého míň vystvovatelů se slabší nabídkou, tradičně vypadával proud
Výstava se pomalu ale jistě posouvá směrem k "vietnamské" tržici. Ale výlet je to pěkný :D
CZ 557 Lux 6,5x55SE + LEUPOLD VX-III 3,5-10x50 Ill, IŽ 27EM-1C 12/76, IŽ 27E 16/70, ZKM 451 + LEUPOLD MARK 4 3,5-10x40 CHINA :(
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Leon »

byl jsem tam dnes pohoda nikde žádný nával jenom u stánku s jídlem a nápoji tradičně plno :lol: tak jsem nakoupil nějaký oblečení a chtěl si koupit munici ale po tom jak byl velice ochotný prodavač u walter trading jsem se otočil a šel
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od tonny »

Taktéž jsme si s Lexou udělali dnes výlet. Tlačenice minimální. Něco málo nakoupili, nějaký oblečení, dobře pojedli. Zdálo se mi to trošičku chudší ale celkem spokojeni. Nějak jsem si nevšiml účast naší zbrojovky. Zaujali mne pěkné shozy srnčí.
Na zpáteční cestě jsme se stavili u Anděla pro střely a u Finn-Hunter Lexa koupil nový Pentaflex Visiotek 3-12x56IR (údajně je první v ČR, první zásilka došla ráno), takže výlet maximálně využit.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od Petr1970 »

tak zpátky, sobota asi podle toho co píšete nejvíc nátřesk, ale skrz poledne u stánků hodně volno...
celkově spokojenost, nakoupil jsem co jsem chtěl (i co původně nechtěl:-)) ) zbraní na osahání dost - aby se člověk podíval na různé modely, optiky taky, zbrojovku jsem taky nějak minul...

docela mě např. u oblečení pekvapovala (příjemně) vzdělanost prodavačů - původně sem si myslel že to jsou většinou takový brigádníci, rodinný příslušníci atd... ale spíš naopak - v pohodě odhadovali velikosti, poradili, vybrali něco jinýho... na to z běžnýho krámu s oblečením už zvyklej moc nejsem :-)
testováno osobně u 4 krámů :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Natura Viva 2011

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak CZUB v Lyse nevystavuje uz nekolik let. Stejne jako napr. Meopta a dalsi. Coz o necem vypovida. Treba i o tom, ze cela Natura Viva rok od roku vic opravdu smeruje k urovni vietnamskych trhu. Lacine hadry na milion zpusobu, levne baterky,potreby pro zahradkare, keramicke noze.... A ani se tem firmam popravde moc nedivim,co me osobne udivilo bylo to, ze u tech par stanku, ktere mezi tim balastem hajily kvalitni produkty, jako stanek Swarovski, firma ktera vystavovala kompletni sortiment Leicy, kvalitne vypadajici a rozhodne hezky noze atd., bylo vzdycky, kdyz jsem sel okolo, prazdno. Prekvapilo me,ze to navstevniky nezajima. Je jedno,jestli na to zrovna mam nebo ne. Zajimat me to muze a muzu si rozsirit obzory. Meli jste dojem podobny,nebo uplne jiny?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Natura Viva

Příspěvek od Petr1970 »

v tom případě nechápu proč tam cz nebyla:-)))

jinak můj názor - třeba se lidi "bojí" k tomu jít, když na to nemaj -viz. v autosalonu ferrari tak moc narváno nebude... prostět o zavrhnou se slovy "stejně na tomít nebudu tak co, jen se naštvu"....
málokdo je masochista aby se podíval dalekohledem za 80000 a pak šel do lesa s dalekohleldem za 10 (a míň) a myslel si jak to furt dobře kouká...

druhá věc - jestli ty nové věci vůbec za to stojí... absolvoval jsem zajímavou debatu s jedním prodejcem - nové x staré ..

staré je špatné, nikdy to nebude tak dobré, kecy o materiálech, řeči o nekvalitě, žádná nová vyměněná hlaveň není tak dobrá jako v nových..
blablabla.. a to šlo o flintu za 23000 bez optiky, žádný blaser-strasser..

takže po chvíli mě spíš odradil fanatismem (no na druhou stranu chápu, jeho živí prodej nových, puškaře repase starých) :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Natura Viva

Příspěvek od kasari »

Taky jsem se zúčastnil v sobotu a musím říct, že mě výstava jen přesvědčila, že to bylo opravdu naposledy. Co jsem chtěl koupit, jsem koupil, ale to by šlo v kdejaké prodejně v CR.
Celkový dojem - spousta oblečení, vesměs polské a slovenské firmy. Sortiment poslabší. Nabídka odpovídající nákupní síle v době krize. Absolvoval jsem chvilku debatu u stánku ses systémem GEODOG a i moje žena se neubránila smíchu, jak pán neví o čem mluví a mele nesmysly. Překvapilo mě, že chyběl třeba DETEX.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Natura Viva

Příspěvek od Tony30 »

Také jsem se v sobotu stavil a opravdu žádná sláva.
Pokochal jsem se u Swarováka a Zeisse dalekohledama,potkal pár kamarádů,koupil pár suvenýrů. :wink:
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Natura Viva

Příspěvek od precechtel »

byl jsem v sobotu, využil jsem situace, že včelařský spolek pro své členy a rodinné příslušníky zadarmo uspořádal výlet vlakem do Lysé n/L a přibral jsem i manželku. Bylo nás méně než se čekalo, tak pokladník vybral slevy z časopisu Včelařství a zaplatil i vstupné. Jezdím na tuto výstavu jedenkrát za dva roky a myslím, že je to tak akorát. Nakoupil jsem kalhoty, košili a vestu, co bych stejně někde musel koupit, pojedl guláš ze pštrosa, protože stejky už nebyly, dal medové pivo. Všechno tak akorát, méně lidí, dobře se chodilo okolo stánků, potkal a pozdravil jsem pár známých, cesta vlakem celkem příjemná, lepší než cestování autem. I tak jsem z bydliště vyjížděl v 05:30 hod. a vrátil se za 12 hodin. Myslím, že pokud se Brno chopí příležitosti, za nějakou dobu se Lysá stane regionální záležitostí, což by mi nevadilo, do Brna to mám blíž a stejně tam jezdím. F.
politice a politikům zmar
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Natura Viva

Příspěvek od kasari »

Tak koukám, že jsme se mohli domluvit a dát tam v sobotu sraz... :lol:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Natura Viva

Příspěvek od fesoj »

Dobrý nápad pro příští rok !
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět