Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Vše o brokovnicích
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Leon píše:když to máš na rameni 5-8 hodin tak je každý gram znát :wink: a co jsem měl možnost si zastřílet ze stejný Bettinsoli jako mám já v 12/76 ve dvacítce tak mě osobně to přišlo příjemnější až jsem si nadával že jsem nekoupil dvacítku
jasně, chce to si to ozkoušet, problém jaksi je s tím střílením - to mi nikdo v prodejně nedovolí :?
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od kojot »

Pokud chceš novou zbraň ve 20/76, líbila by se mi broková dvojka Yildiz, která se okolo těch 15 tisíc točí. Já osobně bych šel do osvědčené klasiky ZP a jako kompromis bych volil ráži 16/16. Je to spolehlivá a dobrá zbraň, která se dá koupit v super stavu okolo 5 tisícoveček. Jeden můj kamarád ji koupil ženě, nechal udělat novou polituru na pažbení, pozlatit spouště a pojistku (cca 2000,-), no co Vám mám povídat. Už z dálky to vÿpadá krásně, je to flintička lehoučká a spolehlivá. Mám v plánu ženské po složení MZ pořídit to samé, protože když člověk do roka vystřelí 200 patron s cenovým rozdílem 1,5 Kč (12 versus 16), je to o tři stovky navíc a stejně tohle množtví 4 z 5 myslivců nevytřelí. Kdysi jsem střílel ročně 1500 - 2000 ran z Rusa, koupil jsem si proto Itala a dneska už na to nemám ani čas.

Nebo jest varianta další - sledovat inzerci a ona se pěkná brokovnice do 15 000,- objeví. (Betinsolli, Fabarm, Zabala, Marrochi M 03) Pokud tomu neholduješ, určitě si sebou vezmi někoho, kdo tomu hoví a následně ti poví, jestli je ta zbraň tak nová a téměř nestřílená, jak prodávající tvrdí.

Každopádně zbraním, po letitých zkušenostech ze střelnic, z bývalého Sovětského svazu nefandím.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
mikis
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15.2.2010, 20:02

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od mikis »

Zdar, proti rusakum nic nemam, ale počítej s tim že zpracování je opravdu trochu horší než u jiných zbraní a to samozřejmě vč. starších... je bezkonkurenčně nejtěžší a když si zajdeš do prodejny a zkusíš novou flintu...na 99% ji napoprvé ani nezlomíš tak aby jsi dala náboj do spodní komory, taktéž po výstřelu ti bude dělat problem zlomit a vyndat spodní patronu... vím o čem mluvim, okolo ji má asi pět myslivců a jsou to chlapy (pradva ve 12tce , ale myslim že zpracování bude stejné) jeden kolega se mnou chodí na střelnici má nastříleno tak 2000ran a flintu stále láme "přes koleno" , krom toho, často mají problem s vyhazováky, buď přestanou fungovat nebo vyhazujou nevystřelené patrony, dale bordel v baskuli, mechanismus je často plnej špon a jakehosi písku novou zbraň je třeba hned po koupi rozebrat vyčistit a promazat..... pravda ,že při jakekoliv zavadě maš možnost reklamace o proti starší zbrani, ale v době honů tě bude měsíc v reklamaci dost mrzet...
Majitelé jsou ale i tak často spokojení ,protože se o ni nemusí moc starat,vydrží hrubší zacházení,může celoročně jezdit hozená za sedačkou traktoru a když jí otře může s ní vyrazit ihned na hon :D

Tuhle flintu bych nedoporučoval ženě....

naopak kamarád co chodí střílet hodně na střelnici a má dva trapové specialy berettu a browning a automat TOZ chodí poslední dobou na všechny hony se 16kou ZP , kterou puvodně koupil svojí manželce.... puvodně měl i kozu TOZ, ale tu prodal asi po roce...

ja osobně jsem se taky rozhodoval jestli nového sportinga nebo něco jiného použitého a nakonec když jsem zašel do prodejny a vzal ho do ruky............ rozhodl jsem se teměř okamžitě hledat něco použitého a skončil u itala (byl k dispozici za mnou akceptovatelnou cenu, kdyby byl býval třeba Browning šel bych do něj)... a zatím jsem spokojen.

Ps: pokud s tim budeš chtít chodit na kachny tak pořebuješ zbraň se zk. na ocelové broky , aspoň zatím, což ZP nemá...ale za tu cenu se jí to dá odpustit....takže před koupí zbraně si vždy zjisti jestli je určená ke střelbě ocelákama...
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Lotr »

Verčo r. 20 se neboj, náboje nejsou drahé, v každé dobré prodejně najdeš široký výběr tohoto střeliva a nákup přizpůsobíš své kapse. Jak tady čtu, do starší flinty se Ti nechce, ačkoliv kolegové mají pravdu, pokud Ti někdo znalý pomůže s výběrem, co se technické stránky zbraně týče, nemůžeš udělat špatně nákupem starší osvědčené flinty. Ale pokud stojíš o zcela novou zbraň, objedneš si u svého prodejce Bajkalku IŽ 27 EM 1C v r. 20/76 a dojdeš ke kompromisu mezi lehčí novou flintou v "ženské" ráži 20. Tady je jedna komisní: http://www.promys.cz/baikal-brokova-koz ... 0-76-20-76, ale můžeš si objednat docela novou: http://www.bvs.cz/komise_brokovnice_rus ... em_20.html atd atd atd, stačí si zadat do vyhledavače a něco si najdeš. Ceny se přiznivě pohybují okolo 10 - 11.000 Kč, takže Ti do začátku zbyde ještě na patrony. Můžeš si vybrat v délce hlavní 660 nebo 710 mm, váha zbraně 3,3 kg, oproti stejné flintě v r. 12, kde váha 3,6 kg, tedy rozdíl 0,3kg, který je na celodenním nošení na honě znát :) Další technické údaje tady: http://baikalinc.ru/ru/company/39.html. Poslední série těchto zbraní mají i zkoušku na ocelové broky, takže pokud se pro tuto zbraň rozhodneš, nech si objednat z Ruska novou, nenech si vnutit nějakou starší sérii, což v podstatě platí i pro další značky zbraní, pro které se potencionálně rozhodneš.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

dvojky se sériově nědělaj? zrovna v sobotu přítelkyně nadšeně koukala v Lysu na "huglu"
http://www.czub.cz/cz/catalog/104-broko ... GNECK.aspx

dělá se i 20, cena 12,500?

nehodnotím kvalitu, prej to má jít nějak přes CZUB - záruky atd.. já osobně CZbrojovku rád nemám, moje zkušenosti s pistolema jsou s nima dost špatný...

jinak přítelkyně kdyby pořizovala nějakou flintu (nechtěla střílet s mojí) tak jde do něčeho takovýho, ty flinty jsou prostě opticky menší, subtilnější ...

a jak říkal děda - 20 používá ten co umí střílet, ne bouchal :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Ahoj, diky všem za odpovědi.
Jo, přesně tak. Koupila bych si použitou zbraň leda o nějakého kolegy myslivce, kterého znám a věděla bych, proč tu zbraň dává pryč a že je dobrá. Nemám v plánu si kupovat zbraní za život víc (možná k broku leda tak nějakou kuli), takže ty peníze za novou zbraň dám (do těch 15.000 Kč). Dvojka se skutečně sériově nevyrábí a v ráži 16 už prý vůbec - říkalo mi to dost lidí, kteří se pohybují v branži, tak asi ví, o čem mluví.
Přesně jak tu zaznělo: potřebuju zbraň, kterou budu moct případně odhodit do bordelu případně ji někam odložit, kde bude více zbraní a nechci se o ni bát, aby se mi náhodou neoškrábala. Jak říkám, nepotřebuju Lamborgini nebo Alfu Romeo, když mi postačí do terénu Volha :D (to přirovnání trochu skřípe, ale snad to chápete).

V čem vám ten Baikal tak vadí? Že to není krásná zbraň? Tu fakt ale nepotřebuju.-
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

mikis píše:Zdar, proti rusakum nic nemam, ale počítej s tim že zpracování je opravdu trochu horší než u jiných zbraní a to samozřejmě vč. starších... je bezkonkurenčně nejtěžší a když si zajdeš do prodejny a zkusíš novou flintu...na 99% ji napoprvé ani nezlomíš tak aby jsi dala náboj do spodní komory, taktéž po výstřelu ti bude dělat problem zlomit a vyndat spodní patronu... vím o čem mluvim, okolo ji má asi pět myslivců a jsou to chlapy (pradva ve 12tce , ale myslim že zpracování bude stejné) jeden kolega se mnou chodí na střelnici má nastříleno tak 2000ran a flintu stále láme "přes koleno" , krom toho, často mají problem s vyhazováky, buď přestanou fungovat nebo vyhazujou nevystřelené patrony, dale bordel v baskuli, mechanismus je často plnej špon a jakehosi písku novou zbraň je třeba hned po koupi rozebrat vyčistit a promazat..... pravda ,že při jakekoliv zavadě maš možnost reklamace o proti starší zbrani, ale v době honů tě bude měsíc v reklamaci dost mrzet...
Majitelé jsou ale i tak často spokojení ,protože se o ni nemusí moc starat,vydrží hrubší zacházení,může celoročně jezdit hozená za sedačkou traktoru a když jí otře může s ní vyrazit ihned na hon :D
samozřejmě, v prodejně jsem nezlomila ani ten Yildiz ani toho Španěla... ale Španěl, který byl dlouhý jak sviňa, mi šel ještě hůř... to je jasný, podle toho se kupovat nedá (jakože jít do prodejny, zlomit - říct "to nejde" a kvůli tomu tu zbraň nebrat).. Důležité je, jak se drží, jestli není extra těžká a jak působí... Španěl se mi nelíbil, Yildiz jo, ale byl dost drahej
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

a to "huglu" si zkoušela? to je klasická dvojka, není to 16 ale 20 (ještě menší)...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Petr1970 píše:a to "huglu" si zkoušela? to je klasická dvojka, není to 16 ale 20 (ještě menší)...
no já už jsem dvojky zavrhla, protože nový se fakt moc sehnat nedaj a všichni mě od toho zrazujou - když jsem ale střílela při zkouškách nebo na střelnici, vždy to byly dvojky. mně se vždycky víc líbily, jsou prostě klasika, ale fakt je, že třeba pro míření je koza lepší
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

řeknu to ještě takhle .) kromě dvojek a luxusní Beretty, ze které jsem i střílela, a jelikož je dost zdobená, je těžká jak kráva, jsem vlastně toho moc neosahala. Nebyla příležitost, mám čerstvě jak lovecký lístek, tak zbroják. Kolegové myslivci, kteří mají konexe, mi na výstavě v lysý doporučili jednoho prodejce, u kterého mi chtěli udělat slevu. Jenže oni jsou z trochu vyšší vrstvy, takže jejich výběr byl Bettinsoli za 35 tis., Marocchi za 25 tis. ad. a říkali, že když se někde objevim s Rusandou, budu za chudého blbečka. Takže jejich výběr směřoval tímhle směrem, líbila se jim jedině ta španělský (Zahara myslím), která byla levná, ale fakt na mě blbá. Takže Baikala jsem si ani nepotěžkala ani nic jinýho - teprv to půjdu ozkoušet. Ale jen zjišťuju, jaký na to máte názor... mně to většina myslivců ve sdružení schválila.
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

samozřejmě že bych si nejraději koupila něco pořádnýho, ale novou do 15.000 jinou kvalitní značku asi neseženu - že?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Lotr »

Verčo každému nevěř, dvojky se ještě pořád sériově vyrábí, vyrábí je kde kdo, jen v omezeném množství, dnes jsou v módě kozlice a tak se omezuje sortiment. R. 16 už snad vyrábějí opravdu jen v Rusku, všude v okolních zemích je už považována za výběhovou ráži a zbrojovky ji skutečně opouštějí. U nás jsou náboje pořád k sehnání, jen jsou maličko dražší, r. 20 pro Tebe je myslím dobrá volba i s dostupnými zbraněmi i náboji. Ujasni si co chceš - zda kozlici nebo dvojku, pak vezmi někoho, kdo Ti poradí s technickými záležitostmi a udělej si výlet někam do prodejny, kde si všechno pořádně prohlídneš a vyzkoušíš. Pak se teprve rozhoduj. S tou fintou budeš chodit a střílet Ty a nikdo jiný, takže vybírej sama.

A co se Bajkalu týče, jsou tu odpůrci i zastánci, nenech se odradit.Znáš to, někdo rád holky, jiný zase vdolky :D

Mimochodem stačí sednout ke strejdovi Googlovi a hledat a dost informací najdeš. Pak to chce už jen vyrazit a vyzkoušet, co Ti sedne nejlépe.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

můj názor - dvojka je lovecká, elegantní a krásná.. kozlice je spíš "na střelbu, závody"..
přítelkyně kdyby chtěla mermomocí flintu tak jedině dvojku, ideálně ještě lancasterku:-) ale na hony chce jen se psem, střílet ne..
osobně by se mi dvojka taky líbila, ale budu spíš střílet na střelnici tak říkám "koza je lepší"

- jestli máš takové známé -záleží po jakých honech budeš chodit - jestli jatka na konopišti tak tam budeš za chudáka i s tím co ti vybrali:-).. naopak v naprosté většině případů za chudáka nebudeš, starý myslivci střílej z takových rour že bych se je někdy bál vzít do ruky - na ZH hlavně podrží izolepa atd..., všude starý český, bajkaly.. jsou to pracovní flinty, neřešíš jestli s tím někde boucheš - i já chtěl bajkala (flinta 15, s úpravama do 20 a mám pracovní rouru ..) možná ještě změním názor..

navíc si ženská, nepočítám že budeš kosit drobnou po tuctech, takže lehká dvojka ve 20 ráži - a když se s tím naučíš trefovat tak se můžeš těm machrům akorát smát...

zkus toho počeštěnýho turka ve 20/20 a uvidíš - cena 12.500.. hlavně se ale nauč střílet, není to prdel s 12 (hodně broků, krytí) natož s 20 kde je toho olova míň... je lepší umět střílet s obyč. flintou než netrefovat se závodním speciálem - to těch keců uslyšíš mnohem víc :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Verca123
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 20.5.2011, 20:28

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Verca123 »

Petr1970 píše:
zkus toho počeštěnýho turka ve 20/20 a uvidíš - cena 12.500.. hlavně se ale nauč střílet, není to prdel s 12 (hodně broků, krytí) natož s 20 kde je toho olova míň... je lepší umět střílet s obyč. flintou než netrefovat se závodním speciálem - to těch keců uslyšíš mnohem víc :-)
ahoj, diky, to je dobrej názpr ... tím počeštěným turkem myslíš tu CZ-USA s Huglou?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co koupit za brokovnici - jsem žena :-)

Příspěvek od Petr1970 »

ano
http://www.czub.cz/cz/catalog/104-broko ... GNECK.aspx

když jsem u CIDa osahával fabarm tak to tam přítelkyně viděla a chtěla abych si místo kozlice koupil tohle, že s tím by chodila hned :-)
ofiko cena je 13000 na zbrojovce, mělo by to být i nějak s jejich zárukou

tady snad mají skladem i přímo tu 20
http://www.zbraneprokon.cz/index.htm?zb=cczuri2
nevím jestli to má ocelové broky.. atd.. na první pohmat na mě nepůsobila nějak špatně..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět