klíšťata

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: klíšťata

Příspěvek od Petr1970 »

nechci nějak provokovat, ale není lepší bejt nasíra...cí haj..l? :-)
od mala na mě nejdou komáři, klíštata, nic.. moje doktorka mi kdysi řekla že mám kyselou krev, zvířata to cítí (neznám lékařské termíny)..
sedíme na zahrádce, každej má 3-8 štípanců, já nic..
klíštata jsem měl asi 4 za posledních 5 let...

kdybych se neznal tak tomu neuvěřím.. slovy reklamy "k nezaplacení" :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Šťastný to muž ...
Kritériem pravdy je praxe.
Rebecca Kennyngham
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18.8.2011, 7:51

Re: klíšťata-pivo funguje

Příspěvek od Rebecca Kennyngham »

Tak já mám teda tu zkušenost, že co piju pivo ( Plzeň - pouze pro léčebné účely), tak na mě už tolik nejdou. Dříve jsem jich měla po každém výjezdu do lesa tak 5-6. A teď po týdnu v lese jenom jedno. Pivo piju v malém množství, ale často. Prej jim smrdí ty kvasnice. Rebecca Kennynghamová
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: klíšťata

Příspěvek od Zdenek41 »

No je to tím,že vitamín B jim smrdí.Nechci dělat reklamu,ale co používám AUTAN tak mám pokoj na PLzen už bohužel nemám :lol: .Kdyby snad někdo za reklamu platil tak by na ni bylo :wink:
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Taky jsem výskyt klíšťat u feny silně omezil pravidelným podáváním B komplexu 1 tableta denně.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klíšťata

Příspěvek od curil »

chlapi přechodil jste někdo boreliosu?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

No fujtajbl jen na to pomyslet ! Náš revírník - můj spolužák z lesárny - kvůli ní musel do invalidky a následky má trvalé...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klíšťata

Příspěvek od curil »

fesoji mně teď téměř denně bolela hlava tak jsem šel k doktorovi (kamarád myslivec) bavili jsme se o možné spojitosti s klíštětem které jsem měl před pár měsíci.udělali mi vyšetření a ze 3 testů jsem měl jeden positivní na boreliosu ale že už mám vytvořeny nějaké obrané látky tak že jsem ji už asi měl.moc moudrý z toho nejsem.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: klíšťata

Příspěvek od lörinc »

No mě kousla před lety nějaká breberucha, určitě to nebylo klíště. Manželka (tehdá ještě ne), mě potom lifrovala k doktorovi ( já bych se na to vyprd) a měl jsem ji už prodělanou. Taky mi zůstala v krvi stopa po borelioze. Naštěstí bez následků. Nic mě nebolelo, takže to dopadlo dobře. Když už vím co je to za sv... tak bych to znovu nepodcenil. Na encefalitidu jsem se nechal taky očkovat. Než jsem se ráno probral už sem ji tam měl :D . Jooo mít doma zdravotní sestru je k nezaplacení :) :) .... ta by pořád jenom píchala :lol:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: klíšťata

Příspěvek od Zdenek41 »

Chlape a oootom to je....Bud jenom rád.Pak se daří. :wink:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klíšťata

Příspěvek od curil »

lórenc :-).máš recht.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: klíšťata

Příspěvek od precechtel »

již přes 35 let provozuji myslivost, ale z lesa jsem si nikdy klíště nepřinesl, je to tím, že se pohybuji ve vyšších botách, stříkám repelent na nohavice atd. Také jsem si to vysvětloval tím, že každý rok svým psům aplikuji Frontline a jak je potom kartáčuji a hladím, něco přes dlaně vstřebám i já. Letos jsem byl u známých na chatě v červnu, jako obvykle v golfkách, bylo nás více dospělých, jedlo se a pilo, WC jen jedno v chatě, tak jsem si odskočil asi dvakrát do stráně.... Druhý den jsem na levé straně levého kolene vyndal klíště, spíše to byl nějaký piják podle vzhledu, desinfikoval. Přesně 17tý den jsem si ráno při cvičení našel na místě vyndaného klíštěte popisovanou klasickou červenou skvrnu, okamžitě k lékaři, naštěstí je rozumný, napsal mi silná antibiotika a poslal na krev. Většina lékařů tě pošle nejprve na krev, konstatuje, že máš vyšší jaterní testy a není důvod k léčbě boreliozy a potom za půl roku až rok nastávají problémy. Takhle jsem to chytl díky lékaři v samém počátku a za cca 6-7 týdnů opakovaný rozbor krve prokázal, že borelioza to byla, ale podchyceno včas. I tak ale budu ještě dva roky chodit na preventivní vyšetření krve. Borelioza je veliké svinstvo, po kterém lidi zůstávají na vozíku, event. na psychiatrii s demencí, v invalidním důchodu apod. Rozhodně radím nepodceňovat a důsledně se starat o prevenci. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: klíšťata

Příspěvek od curil »

Franto přesně taky jsem měl horší jaterní testy.v mém okolí marodil brácha a kamarád tak vím co je klíště za bordel.ted ani nevím jestli semůžu a mám očkovat.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: klíšťata

Příspěvek od fesoj »

Tomu mému spolužákovi se to vrazilo do ruky a nohy. Někdy se klepe, jak kdyby měl Parkinsona. Co taková mrňavá potvůrka dokáže udělat z chlapa, který byl vždy nepiják, nekuřák, sportovec a to i po padesátce, než chytil tohle svinstvo... A očkování proti borelióze pokud vím neexistuje.
Kritériem pravdy je praxe.
Aleš,RONY
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04.11.2010, 20:22

Re: klíšťata

Příspěvek od Aleš,RONY »

V poslední době jsem postřehl u klíšťat na mém GR, že klíšťata se zřejmě vzájemně napadají. 3 obdobné případy. Pes měl normálně přisáté klíště, ale v tom klíštěti je přisáté další klíště. Setkali jste se s tím někdy???
Odpovědět