Vymámení čuníků z řepky, kukuřice

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Kamarádi děkuji.Ale vše co popisujete je mě známé.když dám k té vodě sedátko máme i rozdělávací a šroubovací paní hlavní bachna se přesune jinam je to členitý pozemek.Holt Vysočina.Prameni?t je tam více spodní částí protéká potok.Zde se neoběví ani kousek.Je to tu okolo kukuřice jak v pohraničí samej posed od čtvrtě se střídáme.ještě nic kromě kňourů pole neopustilo.Chodíme tam ráno v poledne večer až do ráma.Nic přitom to číslo,které je v kukuřici raději ani nevyslovuji.Nejhorší je,že po poseční odejdou do lesa.Nám zbydou škody a zvěř pryč.Největší problém vidím v agresivitě bachen při chůzi kukuřicí okamžitě startují.Jedna mě dokonce vyprovodila až ven.Střílet jí nechci má okolo 100kg a bude asi hlavní.Počítám s ní že až se do nich trochu sáhne,že je odvede pryč.Co je nejhoř?í,že u sousedů je 50ha kukuřice která je netknutá.Nevím proč se jim přes leto tak u nás líbí.A to ta kukuřice je vzdálená 500m.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Tak kukuřice jsou obrovský problém.U nás jsou stovky hektarů a prasata nelze kdekoli dočkat. kali?tě nav?těvují velmi nepravidelně a pokud vyjdou z kukuřice tak je to velké štěstí, zrovna na tom místě sedět. Pokou?íme se je lákat na bukový dehet natřený na kusu polena, na kuřata, na ryby, na silá?, hrách-bohužel nulový výsledek! :roll: Nejhorší na tom všem je, že místní zemědělec nechává všechnu kukuřici na zrno.
Jak psal myslím Mosin, pokud Vám černá vyjde ven, nelze čekat a rychle střílet, proto?ře podle mých zkušeností u nás, se venku moc nezdrží-kolikrát je to jen pár sekund.Samozřejmně je nutné střílet s rozvahou a nestřílet kusy nad 80 kg. U nás jsou prasata v kukuřicích celé léto a část podzimu a ptoto není náhodou potkávat lončáky o váze okolo80-100 kg!Samozřejmně ?ivé váhy!
Proto nezbývá než sedět a čekat, oni se jednou splést musí-ale u nás takové čekání mnohdy znamená i 100 prosezených hodin!
ještě jsem si vzpomněl, že jsem slyšel o fíglu s obyčejným magi. Prý vylejete na zem lahvičku či dvě magi a čuníky to vyláká ven-nemám zkušenost, ale moc se mi to nezdá.I když na druhou stranu, všude na prasata funguje něco jiného, takže těžko radit.Chce to prostě zkoušet.
takže Vám všem přeji hodně loveckého štěstí, při čekání na naši rytířskou zvěř u lánů kukuřic! :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Jinak já střídám sezení na pojízdných kazatelnách, které jsme zhotovili právě pro tyto účely se sezením na zemi-a to většinou na hraně pole-les. Kazatelnu stavíme vždy zhruba 50-60 metrů od lesa a okolo5-10 metrů od hrany kukuřice.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak jak píše vojta. Pole s p?enicí jsou pasé. kukuřice je je teď již skorem dozrálá (sekají se silá?e). takže je problém na světě. Jak jsem již psal. Tyto podmínky naučí myslivce velmi rychle černou odhadovat na věku a hmotnosti a taky následně střílet, protože to jinak za těchto podmínek nejde. Samozřejmě s tou hmotností je to tak jak jsem psal já i Vojta, ale musíme brát na zřetel stáří, protože by byla velká škoda starých kňourů a vodících bachyní. Ty hmotnosti jsou samozřejmě již docela limitní, ale i to je možné.

No Zdendo to co píšeš, tak to bych asi do té kukuřice nechodil. Já se nerad nechávám vyprovázet z hospody natož tak z kukuřice :wink: Chce to obrovskou obezřetnost. Já to selel co jsem naposled střílel, je i nafpceno, tak jsem musel dlouho čekat, protože ty bachyně nechtěly odejít :roll: A teď co chcete ne pár metrů ?iroké nudli mezi lesem a kukuřicí dělat s dlouhou kulovnicí, když na vás vyběhnež

Tady jde skutečně o prdel, protože bych si ju nerad enchal natrhnout. Já osobně se domnívám, že na tyto případy by měla legislativa myslet a povolit nám krátkou, ale to už je o něčem jiném a už jsme to i diskutovali.

To magi funguje. Pravdou je jak kde a jak kdy. Musíme si však uvědomit, že jak je problém navábit srnce od srny, tak je určitě problém navábit prase k ?rádlu od ?rádla. Nebo-li prakticky nemožné.

S kali?těmi je to obdobné. Prostě tam prosedí? x večerů a nepřijdou a přitom je kali?tě rozryté, že se diví? kdy to teda ty prasata stíhaj.

Prostě kukuřice jsou nedostupné. Jediné co by skutečně pomohlo jsou ty průseky, ale to je prakticky nemožné, pokud ten dotyčný alespoň někde nesilá?uje, že by si to rozdělil.

Zdendo asi ti nikdo neporadí :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

no me se osvedcilo to maggi jen v zime ale co mam vyzkouseno na zdenkuv problem a docela to fungovalo je ze jsem si obeznal dle stop kde cerna nejvice opousti byt na okamzik nebo kudy nejcasteji chodi do kukurice a na ta mista jsem nasypal taky kukurici ale radne vylepsenou.recept uz jsem zde uvadel ale zopakuji. do 200 plastoveho uzaviratelneho sudu dam 60 kg zrna kukurice,nekdy se to da riznout i ovsem cca 10 kg,nasypu 5 -6 kg soli,zaleju vodou tak 20cm nad zrno a uzavru (musi to trochu dejchat nebo bude BUM ) a necham na slunicku tak 3-5 dni.mezitim to pekne zkvasi a ma to "nadhernej oder".pro cuniky je to jak magnet a radi si prijdou polepsit.kdyz se do toho prida jeste tak litr magi tak to uz je pro ne neodolatelny.pak to cca po 5 kg rozhodim na ta mista a uz staci jen cekat :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Tak nevím jak to čtu, protože tento recept jsem ještě neviděl :shock: Budu muset ozkoušet

Jinak u zdenka je ten problém, že ta černá nemá ůvod opou?tět kukuřici, takže horko těžko pochodí.

Dalo by se to ale aplikovat někde v poli, kde kukuřice nevzrostla a černá chodí kolem, většinou na takových místech ryje.

Ale jak jsem již psal. Chodit do kukuřice za tak agresivní bachnou :roll:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
vhool

Příspěvek od vhool »

to mosin: ten recept jsem daval nekdy davno do tematu vnadeni.myslim ze to bude fungovat i u zdenka.prave proto ze to tak "voni" tak si cunici vylezou ochutnat.nesmis to ale dat daleko od kukurice,staci tak 5m od pole
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Příspěvek od Pavel.x »

Zdravim všechny, tak tahle vypadá kukuřice u nás uprostřed pole po řádění čuníku, bohužel se mi tam všechno neve?lo ale už podle těchto fotek je vidět, že je to docela "masakr"

Obrázek

Obrázek

jinak po krajích je to neprostupná d?unge a prasátkům se ven vůbec nechce. Podle posledních inforamcí by snad už příští týden měli ?ačít sklízet.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

No to je dílo! To jsem zvědav, kolik Vám nasčítají na škodách! U nás, jak už jsem psal, všechna kukuřice stojí na zrno, takže to bude taky pěknej mazec, až to uviděj. :cry:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

No tak to je ještě lehčí odvar.Jak budu mít čas přidám taky nějaké foto.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Jinak prej jdou prasata taky na trávu, myslim tim teda marihuanu. Já to nezkoušel, ale myslim, že na tom něco bude, i prasata jsou ,,fajn?mekři". Akorát nevím, jaká je současná právní úprava, podle mě je i pěstování nelegální, nejenom sklizeň a su?ení.
vhool

Příspěvek od vhool »

.... nemusis pestovat,staci si sednout k poli kde je technicke konopi :lol: :lol: :lol: a je to tutofka :wink:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Pokud vim, tak i pokud pěstuje? to konopí, který neobsahuje omamný látky, tak to myslim musíš minimálně někam oznámit a Možná je na to potřeba i povolení, to si nejsem jistej... každopádně jeho pěstování je legální :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

jo jo ,mam znameho v okresu plzen sever a u nich to pestujou na velikych lanech a je fakt ze tomu rikaji prasecak :lol:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Těm divočákum jde hlavně o to, aby měli kryt, když je ten porost hustej a vysokej přes 2m, tak to pro ně nemá chybu a rádi se tam stahujou...
Odpovědět