Doporučte něco pro sportovní střelbu

Vše o brokovnicích
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Petr1970 »

jestli je ta bereta pěkná, tak asi jí.. je to jako s ojetým autem.. někdo si radši koupí ojeté vyšší než nové "nižší"..
takže jeslti ste odpůrce ojetin, tak citori, jinak bereta.. můj amatérskej názor..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od johanes1 »

Muj osobní názor: vyloučil bych CZ BO 801,2. To není žádná sportovní flinta ani materiálovově, ani konstrukčně, ani egonomicky. Oproti dalším ve tvém výběru to není ani jiná liga, ale okresní přebor.

Co se týše Browningu nebo Beretty, doporučuji si udělat čas, chytit do ruky, ošmatat, zalícit, párkrát nahodit se zavřenýma očima na bod... prostě se jen tak pomazlit a pokochat. A pak sám uvidíš, co ti víc k srdci přiroste. Já bych asi sáhnul po té 686, někdo jiný určitě po Citorce. To už je tak nějak jen na vkusu každého soudruha :wink:
ZdenekH6
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21.11.2011, 20:19

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od ZdenekH6 »

Díky za rady.
Zítra si dělám chvíli, budu mít v Praze asi 6hodin čas a tak si všechny vyzkouším alespoň ohmatat. Netušil jsem že mne to tak dostane a budu tak nerozhodný. S motorkou jsem takový problém neměl ... :D

pak dám vědět která vyhrála
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

Petr1970 píše:gewarosse: když nejsou peníze důležitý, tak je to jasný..
1) jeden střelec cose umístuje říká "co na těch beretách máte, kup si peračku a máš vystaráno:-))) - 170k prej
2) berreta DT10
3) třeba ceasar guerini
http://bestpatron.shop5.cz/cz-kategorie ... oluby.html

proti tomuhle už bude vše ostatní "nic moc" :-)

stačí se podívat čím střílí mistři světa, evropy, republiky - podletoho co chcete dosáhnout ))))
1, Na Perazzi je nejlepší jejich marketing, někteří lidé v ČR jsou jí doslova posedlí, technicky super, ale materiál a zpracování šlo dost dolů, nedávno jsem viděl u kamaráda jeho starou (15let) trapovku a novou sportingovou a bylo to znát.

2, Neznám moc střelců, co by měli Berettu DT10 a přitom jí nedostali jako sponzoring. Osobně znám jednoho našeho reprezentanta, kterému tato zbraň zkazila mistrovství Evropy, protože došlo k samovolnému vypadnutí spoušťového mechanizmu.

3, Jednu guerinku mám, moc krásná zbraň. Tato značka je super pro toho, kdo chce zbraň za nízkou cenu s vysokou lištou nebo s rytinou + velmi dobrý přístup dovozce. Bohužel technicky je to jako Beretta 682 nebo Citori XS, takže žádná špička.


Na profi střelce na mistrovstvích ISSF nemá cenu koukat, oni si zbraň nevybírají. Střílí zbraní od výrobce, který podporuje reprezentaci té které země. To je většinou Beretta. Když dosáhnou dobrých výsledků, pokusí se je nalákat jiný výrobce na peníze, to je typicky Perazzi. Pak to vypadá, že s nejlepšími kozlicemi (Perazzi) střílí ti nejlepší střelci, protože jsou to ty nejlepší zbraně, ale v reálu je to přesně naopak. Střílí s nimi proto, že jsou to ti nejlepší střelci.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

kojot píše:Browning je lepší než Beretta, Perazzi je lepší než Browning, tak to prostě je. Je to věcí individuálního přístupu každé zbrojovky a mocnosti její roční produkce.
To, že Browning je lepší než Beretta je velmi odvážné tvrzení. Browningu chybí v nabídce model pro vrcholovou střelbu (něco jako DT10) a všechny kozlice trpí na opotřebení úderníků a vyhazovačů.
kojot píše:Pomatujete, jak nedávno vyhrál syn Arabského šejka Al Mactoum olympiádu s obyčejnou kozlicí Turecké výroby? Udělal s ní tuším na trapu 150/150. Tohle co se tu řeší mu bylo zjevně ukradené. Mohl mít tu nejlepší zbraň na světě, ale on si vybral tu, co mu prostě seděla.
AL Mactoum střílel/střílí double trap. 150/150 určitě nedal, a olympiádu v roce 2004 vyhrál s berettou 682.
Naposledy upravil(a) gewarosse dne pon 23.1.2012, 14:59, celkem upraveno 1 x.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

Lotr píše: Vlastně ani nevíme, co bude gewarosse střílet. Trap, skeet, parcour? Závodně nebo jenom pro radost? Stovky nebo desetitisíce nábojů ročně? Bude s tím chodit i lovit nebo jen čistě sportovat?
Primárně střílím parkůr, občas trap, LK tak 3x ročně. Takže vlastně sháním univerzální zbraň. S lovem moc nepočítám, hodlám střílet tak 5tis ran za rok. Chci 81cm dlouhé hlavně.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od kojot »

gewarosse píše:
To, že Browning je lepší než Beretta je velmi odvážné tvrzení. Browningu chybí v nabídce model pro vrcholovou střelbu (něco jako DT10) a všechny kozlice trpí na opotřebení úderníků a vyhazovačů.
Vlastní zkušenost? Sic Browninga prozatím nemám, Beretta na mě významný dojem svým zpracováním nikdy neudělala. Přestože jsem detailista a zajímají mě i takové věci, jako dolícování všech částí bakule a pažby, je to za ty peníze dost zklamání. Měl jsem možnost do syta osahat a postřílet z Silver pigeon I. a 682 Gold E sporting. DT10 Trident má jeden kamarád, dříve aktivní střelec. Krom masivního dojmu a hmotnosti taky žádný zázrak v porovnání cena/užitná hodnota. Bydlím nedaleko Sudického dvora, tudíž je zde Beretta často k vidění, nicméně spíše jako vyjádření společenského postavení, než střeleckých kvalit. O opotřebení nejvíce namáhaných součástí u Browningů, tj. úderníky a vyhazovače není pochyb, stejně jako u jiných zbraní. Akorát s rozdílem tím, že Browning má všechny tyto díly lehce zaměnitelné mezi jednotlivými modely. Myslím, že je to debata zbytečná. Stejně jako u lesáků, kdy se dohadují dva tábory jestli Stihl, nebo Husquarna. Mě sedí pocitově více Browning mimo Citori.

Závěrem, tohle je kamarád http://www.robindanek.cz/ , člen našeho MS. Když už se náhodou potkáme na střelnici, není pro něj problém udělat čistou položku s obyčejnou IŽ 27.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od johanes1 »

to kojot: Robina timto zdravim a gratuluji k zarazeni do reprezentace i pro rok 2012. A ty "cisty polozky" mu preji hlavne s jeho "sluzebni" Berettou! Aby ho nemuseli prezbrojit na IZ 27 :wink:
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od jiprok »

Zdravím,
já bych klidně střílel s touto puškou. Nepodařilo se jí sehat.

http://baikalinc.ru/ru/company/344.html
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

máš podle mě štěstí, že nesehnal. Pořád by to byl jenom Baikal se všemi problémy. Navíc dobrý tak akorát na zeď, při výrobě takových zbraní nikdo nepočítá, že se s tím bude střílet. Navíc Ty bys byl ochoten za něco takového dát skoro 200tis Kč?

Když už něco z Ruska, tak toto:
http://www.tulatskib.ru/HTML_a/sport_prod_a.html

Jedná se o naprosto špičkové zbraně srovnatelné s Perazzi nebo nejvyššími modely Beretty. Z mého seznamu možných značek budoucí zbraně vypadli, protože jsou zaměřeny primárně na ISSF sporty a navíc například reklamaci si radši ani nechci představovat. :lol:
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od kojot »

johanes1 píše:to kojot: Robina timto zdravim a gratuluji k zarazeni do reprezentace i pro rok 2012. A ty "cisty polozky" mu preji hlavne s jeho "sluzebni" Berettou! Aby ho nemuseli prezbrojit na IZ 27 :wink:
Tím jsem chtěl jen říct, že kdo umí, umí! V práci má Perazzi, doma válí s obyčejným Rusem. Ta Perazzi je jeho v rámci sponzoringu. Pozdravy samo vyřídím Sir Johanes :D
Kdo netermí s námi, termí proti nám
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od johanes1 »

to kojot: vim jak jsi to myslel :wink: Zvlast u trapu se teoreticky flinta, resp. pazby stridat daji, vzhledem ke strelbe se zalozenou zbrani. Jinak Robin natrenovano ma a je to videt. Jen jsem zvedav, jestli se mu letos povede rozbit tu trapovou TOP 3 (Kostelecky, Liptak, Gach). Kazdopadne mu drzim palce.

to gewarosse: s tema spickovejma ruskejma sportovnima flintama je to takovy cely tajemny. Slysel jsem o nich vypravet legendy, jen jsem je nikdy nikde v akci nevidel. Mluvil jsem o tom se strelci, kteri strileli jeste za totace a potkavali Rusaky na mezinarodnich zavodech.

Podle jejich slov tam byl vetsinou problem s usmernenim zpetneho razu, kdy misto dozadu do ramene to hazelo nahoru nebo nahoru a do strany. Takze na druhou ranu problem. Takhle jsem to slysel, osobni zkusenost nemam. Zajimave je i to, ze prez nerozlucne pratelstvi s tehdejsim SSSR nasi reprezentanti strileli ZH a ne tyhle ruske specialy. Toliko historie. Soucasnot je takova, ze ani dnes se tyhle rusky flinty vrcholove nestrili, coz v pripade, ze by to byla takova spicka, je divne.
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od jiprok »

Zdravím, dle mého jsou zbraně značek Beretta, Browning......drahé hlavně podle jména. Nicméně do brokovnic nedělám, střílel jsem 15 roků BT a vyzkoušel jsem několik značek. Když jsem se vrátil po 10 letech ke střílení tak jsem po perkusních zakotvil u brokovnic a u LP. Před rokem a půl jsem začínal se ZH 101. Když jsem začal střílet více, zjistil jsem, že bude lepší koupit něco jiného. Ptal jsem se kamarádů střelců co. Doporučili turecké brokovnice s tím, že jsou to kopie značek Beretta, Browning za jiné peníze. A za to co ušetřím koupím ještě dost střeliva na potrénování. A když se po záruce puška rozbije, koupím prý novou, zase se zárukou. Poslechl jsem a zatím nelituji. Střílím pouťáky i v zimě a flinta funguje jak má. Jen budu muset dát časem nové pružiny na uderníky, jsou nastaveny na měkčí zápalky. U nábojů Hull, Winchester, Mirage, Eley GB, Fiocchi bez problémů, jen selhače u SaB a tragedie u patron Nobell. Jinak bych koupil klidně i Ižku, ale vadí mi u Sportingu kompenzátor zdvihu, což je zakázáno v pravidlech FITASC.
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od gewarosse »

S těmi značkami máš určitě částečně pravdu, dokonce mám silné podezření, že levnější modely Beretty (686) se i v turecku vyrábí.
Pravidla FITASC kompenzátor nezakazují.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Doporučte něco pro sportovní střelbu

Příspěvek od Petr1970 »

nejde o to co se kde vyrábí, ale jaká je kontrola a materiál..
kvalitní konstrukce - to se nechá opajcovat 1:1, ale i to občas způsobí problémy
materiál - kvalitní výroba(kontrola) se pozná podle stálosti, ne podle toho narvi co máš.. série různě tvrdých úderníků, jeden překalený, jeden měkký, vůle, používají se obráběcí nástroje i po době životnosti..
lidi - to samé - tlak na výkon, odflákávání detailů atd..

když ta fabrika v bangladéši bude provozována na nových strojích, s lidmi vškolenými od profíků a výstupní kontrola bude profícká (a ne papírová máme ISO) tak se té bangladéše nebojím..

bohužel tohle je málokdy splněno
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět