Náboje Barnaul v r. 243 W

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Náboje Barnaul v r. 243 W

Příspěvek od František Fořt »

Takže by člověk po přečtení všech těchto různých zkušeností měl neodbytný dojem, že .243 nejen s náboji Barnaul je jako víceúčelová patrona docela k ničemu?

Mě zkrátka připadá, že to není zrovna nejlepší, když to nemá jednoúčelové určení. Tj. jdu dnes na strniště na lišky ...... Ale zároveň nesmí být zbytky posečené plodiny moc vysoké, protože to nesmí chytnout stéblo a já nevím co ještě.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Náboje Barnaul v r. 243 W

Příspěvek od figi »

Zdenek41 píše:...Nechci zatracovat,ale vím co umí SB v této ráži,Norma,RWS,Remington,Winčestr,Barnaul,Geco.Pořád si stojím za tím,že jako universal je Geco nejlepší.Jinak s ostatníma kromě Oryxu od Normy bych na prase o váze 50kg+ nevystřelil.Jenže zase bych s ním nevystřelil na srnčí.
Ale tohle je od Zdenka spíše zavádějící.
Zkušenosti mám jiné, a nejlépe mi vše padá po 95 gr. Ballistic tipu, který krom SB a Barnaulu laborují ostatní zmiňovaní výrobci. A čím větší kus, tím lépe.

figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Náboje Barnaul v r. 243 W

Příspěvek od Zdenek41 »

Možná jsem se špatně vyjádřil a nebo to špatně bylo pochopeno.Samozřejmě,když se bavíme o Barnaulu myslím střelu TM ten Oryx jsem vysvětloval z předešlého.Nikdy mu neodpustím rozstříleného srnce a dva dost těžké dosledy při komorové raně a se zárazem.Samozřejmě jsou lepší střely než TM.Pak se omlouvám.Já upřednostnoval u Normy SP to už nedělají což je škoda.Otázka pro Figiho,čím to nahradili?U Barnalu každého láká cena.Ted jsem tu koukal do katalogu a v ráži 7,62/39 6 eur.No nekup to. :wink:
ventyl
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27.12.2011, 21:18

Re: Náboje Barnaul v r. 243 W

Příspěvek od ventyl »

Ke střelivu Barnaul v. r. 243 si dovolim tolik. V Detexu jsem zakoupil 3 krabičky se strelou 6MM .243 100GR INTERLOCK® SP od Hornady. Dneska koukám na stranky Barnaulu a neni uplne jasne, jestli je nadale vyrabeji. O zadne jine laboraci (TM) nikde neni zminka, proto nevim, o cem tady nekteri hovori. Zkusenosti s timto strelivem zprvu velice pozitivni. Nastreleno na 50m, temer dotek. ( CZUB 550 American, Meopta 6x42 kriz, tenka nitka) Poznatky z lovu: velice presne, efektni ohen z laufu :-), trochu hure se nabojnice zavira i vytahuje z komory, strela vsak velice mekka a tristiva. Srnci cca 5 ks v ohni, vzdy komora za plecko nebo lehce lizle plecko, jednou neprostrelen rocek na 80m, 7 ks prasete kolem 50kg, komora nebo zespod chycena pater, vetsinou neprostreleno, avsak v ohni nebo do 20m, lan 50m pres plecko v ohni. Perlicka: Liska na 240m komora(hodne dobra presnost). Zaneseni hlavne je cistitelne beznym zpusobem (po kazdem strileni had a 1x mesicne vyliti Balistolem a nasledne vytreni bilym hadrem do cista.Zdalo by se, ze jedina nevyhoda je mekka strela, ktera se da vzhledem k cene cca. 15ks za kus zkousnout. Po zakoupeni dalsi krabicky a overeni nastrelu zjisten rozptyl na 50m asi 10cm. To me natolik rozhodilo, ze jsem se rozhodl pro zainvestovani a zmenu streliva. Zakoupil jsem SAKO Gamehead bohužel měli jen 5.8g. Přesnost velmi dobrá, srovnatelná s Barnaulem do doby, nez jsem zakoupil vadnou Barnaulovou serii. Na srnci idealni, setrne ke zverine, strela se netristila, prase jsem zatím timto strelivem nemel moznostlovit, jelen komorova rana, neznacil, odbihal, padl az po druhe rane. Z toho usuzuji, ze na vysokou lepsi vyssi 6,5 gramaz. Saka mi uz dosly, tak jsem na doporuceni zakoupil Geco 6,8 g a jednim slovem je to sracka. Nechapu jak je mozne, ze to tolik lidi chvali, kdyz to je spatne, alespon ve 243win ve vsech ohledech,respektive dvou nejdulezitejsich: presnost- asi dobra, ale rozhodne ne v me flinte. Netusim do jake miry to ovlivnuje stoupani vyvrtu, nebo usazeni strely v hrdle nabojnice. Na 50m rozhoz min 5cm, proste hruza. ucinek na zver- strilel jsem tim zatim jen srnci, ale i tak je to hrozna podlivacka. Zaverem se chci omluvit za silene zdlouhavy sloh, ale doufam, ze se me poznatky budou treba nejakemu zacinajicimu strelci hodit. A ted uplnym zaverem (vim, ze to patri do jine rubriky) prosim nejakeho experta, ktery si precetl muj prispevek, at mi podradi s vyberem opravdu kvalitni munice do me raze. Mam jen dve prani: na 50m ve stolici se mi zasahy musi dotykat nebo mm mezirka (kdyz se mi dotykaji 17 HMR od Hornady, nevim, proc by to nemohlo jit s 243w) a druhy pozadavek je setrnost ke zverine (nejcasteji lovim srnci, ale rad bych aby, kdyz si to vezmu na vysokou, ta byla na rozumnou vzdalenost prostrelena). Dekuji vsem
Odpovědět