Hakko WINNER

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
ozef76
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 06.5.2009, 5:10
Bydliště: ok. Vsetín

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od ozef76 »

Zdravím všechny!
Chtěl bych se podělit o svou zkušenost s optikou Hakko. Koupil jsem před rokem optiku Hakko 4-12x50. Před 14 dny jsem střílel na srnce a podařilo se mi jej ulovit až na 3 ránu a to vyloženě na spodní část hrudníku. Nejprve jsem toto skoro fiasko přikládal trávě, kterou jsem viděl mezi mnou a srncem. Po týdnu mi to nedalo a šel jsem si ověřit nastřelení. Samozřejmně rána šla 10cm pod střed, takže byla jasná příčina neúspěchu. Po třech ranách jsem optiku nastřelil na střed. Ale poněvadž jsem si nebyl vědom toho, že bych s flintou někde klepl nebo spadl tak mi to nedalo, zmněnil jsem přiblížení na variablu na 6-ku a skušebně vystřelil 2 rány. Obě šly 10cm doprava. pak jsem vrátil variabl na 12-ku a rána šla 8cm nahoru. A nyní babo raď, co s tíém???? Protože se na optiku vstahuje 5-ti letán záruka tak jsem napsal panu Šebestovi výše uvedenou zkušenost a chtěl mu poslat optiku na záruční opravu. Skoro obratem mi přišla odpověď, která mi vyrazila dech!!!!! přikládám ji v plném znění:

"""Dobrý den,
k Vašemu problému sděluji následující:
Jakýkoli mechanizmus který se hýbe, jako např. variábl u puškohledu, musí mít určitou vůli (jinak by se nehýbal) a proto je logické, že pokud se puškohled nastřelí na určité zvětšení (a samozřejmě by se měl zafixovat šroubem na variablu) a následně po nějaké době se variáblem pootočí na jiné přiblížení, je nutné "vždy" puškohled znovu zafixovat šroubem na variáblu a nastřelit a to i tehdy když se přiblížení vrátí zpět na původní hodnotu, jelikož i tehdy se vůle vymezí do jiné polohy.
Doporučuji tedy optiku znovu nastřelit

S pozdravem
Jiří Šebesta
http://www.jsa.cz"""

Co vy na to???? Máte ten samý názor jako pan Šebesta?
Já mněl před 15 lety variabl Hunter, který jsem používal na ráži 7x57R 10 let a bez problémů jsem mohl mněnit zvětšení, tak sakra kde je pravda a co s tím??????
Díky za vaše názory.
CZ 550 - 308W, Meopta 6x42
špringršpaněl
Lukas
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 15.7.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Lukas »

:shock: myslim, že pan Jiří Šebesta asi nepochopil funkci a účel variablu! Teď vážně, prostě tě zkusil zaříznout a tím si ulehčit práci s vyřizováním reklamace. Holt si pánešek myslí, že se na to vy... a koupíš si časem jinej.
Udělal bych to takle: zajel za ním osobně a pokud to nepochopí po dobrem tak........ :oops: :evil: :twisted: 8)
A uvidíš, že to půjde :wink:

Asi už si Hakko příště nekoupíš co? Řídil bych se starým známím příslovým "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"
CZ 550MC 8x57JS Meostar R1r+3-12x56
Zeiss Conquest 8x56T*
EagleTac 100A2
sterbik8
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 12.6.2008, 15:14
Bydliště: Jablonné nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od sterbik8 »

Přece jste nekupoval variabl pro to, aby jste na každé zvětšení nastřeloval flintu, poslal bych to, tuto vadu reklamovat, napsat k tomu svoje vyjádření a zaslat panu Šebestovi. Sám hakko mám, ne variabl, spokojený jsem, při další koupi radši půjdu o stupně víš, aspoň Meoptu, opravdu nejsme tak bohatí, abychom kupovali levné věci!!!!!!!!!!
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od martinh »

Každopádně je to blbost aby se při změně zvětšení muselo znovu nastřelovat. Trval bych na reklamaci.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
ozef76
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 06.5.2009, 5:10
Bydliště: ok. Vsetín

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od ozef76 »

Mi je jasné že je to blbost.
Mněl jsem zhruba 12 let variabl Hunter 3-9x40 a i když to není známá značka tak na kulobroku šlapal jak hodinky. Od prvního nastřelení jsem jej nastřeloval jen jednou a to když jsem s flintou upadl.
Tak jsem mu na ten nesmysl odepsal a dočkal jsem se opět kuriozní odpovědi!!!!!

"""Dobrý den,
v žádném případě to co jsem napsal žert není, pokud máte nastřelený puškohled na určité přiblížení není možné toto přiblížení měnit (toto je možné u optiky s Gear zooming systemem, kde vše "běhá" na ozubených kolečkách ale to je optika za 40-50tisíc). Funkce zoomu v u tohoto použitého mechanizmu zoomu v žádném případě nepostrádá význam. Pokud ale chci změnit přiblížení, musím puškohled znovu nastřelit, to je vše. Samozřejmě pokud zvolím při nákupu puškohled s gear zooming systemem tak tento krok "opětovného" nastřelení po změně přiblížení odpadá, ale je to vyváženo daleko vyšší cenou. Nemá to nic společného s kvalitou ale se systémem zoomu, který je u puškohledu použitý - to se netýké jen firmy Hakko ale i mnoha dalších značek v této cenové relaci.
Jako správný obchodník se k tomu určitě postavím tak, že pokud puškohled zašlete se záručním listem na mou adresu tak jej nechám prověřit technikem a pokud bude třeba provést oprava, tak ji technik provede a zašleme Vám puškohled zpět, ale jsem pevně přesvědčen, že to bude přesně tak jak jsem napsal."""

Takže to pošlu a uvidím co bude :evil:
CZ 550 - 308W, Meopta 6x42
špringršpaněl
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Toma »

Já jsem posílal Hakko na reklamaci dvakrát po sobě.Poprvé s popisem závady, přišel zpět po měsíci ale nebylo na něj šáhnuté.Tak sem ho poslal znovu,další měsíc čekání,pak už byl opravený.
Lovec zabíjí jednou ranou.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od rimar77 »

dle jednánání pána prodejce bych doporučil se spíše rovnou obrátit na čojku, protože je jednak mimo mísu pokud to myslí vážně to co napsal a nebo schválně mlží aby nemusel vracet peníze a řešit reklamaci rozhodně todle není seriozní přístup slušného obchodníka a trval bych na vrácení peněz a raději si připlatil a pořídil něco kvalitnějšího, na optice nemá cenu šetřit je to přesně jak psal Shiva - horší flinta s dobrým puškohledem bude střílet lépe než sebelepší zbraň s nekvalitním puškohledem
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Toma »

Na ČOI jsem zezačátku psal když jsem chtěl puškohled vrátit prodejci.Napsali mě že by na to musel prodávající přistoupit až po předání věci soudu.Výlohy by byli dražší než puškohled.Věčné tahanice a spousta času bez výsledků
Lovec zabíjí jednou ranou.
krkam
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pon 14.9.2009, 5:59

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od krkam »

Tento týden jsem nastřeleoval kulobrok CZ 584 v ráži 243W. Z kulobroku byla sundána meopta 2000 - 6 x42 a byl nasazen Hakko Winner 7x50 tubus 30mm (majitel toužil po světelném bodu). S meoptou ověřen rozptyl zbraně 3 ranami v 70 metrech 2cm, po nástřelu Hakka na stejnou vzdálenost rozptyl 6cm........co dodat..... terče jsem dal majiteli, jinak bych je zde ukázal.... ..( po každém výstřelu zbraň deset minut chládla).
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od pavel »

ozef76 píše:Mi je jasné že je to blbost.
Mněl jsem zhruba 12 let variabl Hunter 3-9x40 a i když to není známá značka tak na kulobroku šlapal jak hodinky. Od prvního nastřelení jsem jej nastřeloval jen jednou a to když jsem s flintou upadl.
Tak jsem mu na ten nesmysl odepsal a dočkal jsem se opět kuriozní odpovědi!!!!!

"""Dobrý den,
v žádném případě to co jsem napsal žert není, pokud máte nastřelený puškohled na určité přiblížení není možné toto přiblížení měnit (toto je možné u optiky s Gear zooming systemem, kde vše "běhá" na ozubených kolečkách ale to je optika za 40-50tisíc). Funkce zoomu v u tohoto použitého mechanizmu zoomu v žádném případě nepostrádá význam. Pokud ale chci změnit přiblížení, musím puškohled znovu nastřelit, to je vše. Samozřejmě pokud zvolím při nákupu puškohled s gear zooming systemem tak tento krok "opětovného" nastřelení po změně přiblížení odpadá, ale je to vyváženo daleko vyšší cenou. Nemá to nic společného s kvalitou ale se systémem zoomu, který je u puškohledu použitý - to se netýké jen firmy Hakko ale i mnoha dalších značek v této cenové relaci.
Jako správný obchodník se k tomu určitě postavím tak, že pokud puškohled zašlete se záručním listem na mou adresu tak jej nechám prověřit technikem a pokud bude třeba provést oprava, tak ji technik provede a zašleme Vám puškohled zpět, ale jsem pevně přesvědčen, že to bude přesně tak jak jsem napsal."""

Takže to pošlu a uvidím co bude :evil:

ty v..e, dlouho se se tak nepobavil :D
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Zdenek41 »

Prvně jsem myslel,že je to blbí žert.Ale ono je dnes možné všechno,jen doufám,že neprodává také kulovnice a netvrdí že se sedmičkou jde střílet i 5,6.Protože je jasné,že hlavní projde.Nic neni nemožné To....nebo Ko.... :P
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od zispo »

Kolega mě poprosil o nastřelení kulovnice 243 win s opikou Hakko winter. A to ve zvětšení 3-12x50. Po prvním nastřelení jsme toho toho nechali po 5 ranách jelikož se nedalo dostat do soustřelu. Po víměně montáže stejný problém.Po konzultaci s prodejcem , přišla nečekaná rada rostočít točítko o 10 kliků a pak o 2 vrátit a tak pokračovat až se dostanu do nástřelu. Hned jsem kolegovy říkal, že je to děsná blbost. Ale nenechal si to říct a přece vyzkoušel na 10 ránách stejný výsledek. Puškohled se dal na reklamaci, po měsíci se vrátil pouze s lístečkem opraveno. V prodejně mu řekli že je to častá vada. No po nasazení a prvním výstřelu se v optice ukázali 3 nečistoty a nastřelit stále nejde. Tak 2 pokus reklamace v Brně u pana Kachlíka. Pak napíšu jak kolega dopadl.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od motolada »

Mám Hakko Winner 3-12x50 1 rok maximální spokojenost,nástřel drží,viz viewtopic.php?f=6&t=117&p=60716#p60716.Se zvětšením nemění nic.Dle dovozce se tu prý objevily čínské kopie,ale já slyšel trochu jinou verzi která potvrzuje dohady v začátku tématu.U mě má za 1.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od krcoun308 »

krcoun308 píše:Kolega z vedlejšího sdružení si teď na novou 8 koupil Hakko Winner 1.5 - 6 - 42. Má s touto značkou dobrou zkušenost, mají prý ve spolku dva - 8 - 56 na 8mm a variabel na 30-06, světe div se - bez problémů. Ten kolegův zatím (týden na zbrani) přežil 20 ran - nastřelení a seznámení a dobrý. Pořád nějak nevěřím, že to Japan vyrobí a dopraví k nám přes půl koule za tyhle peníze, osobně bych to viděl raději na 22 lr nebo 223. Uvidím za čas a podám zprávu.
Tak a puškohled je v pr..li ! Už někde loni září - říjen kamarád minul na svoji běžnou vzdálenost kus srnčího, potom slovil čuně, poté opět minul a přinesl mi mi zbraň-kukr k nastřelení. Střílel jsem na 50m z podepřené zbraně a i bez změny zvětšení na největší 6 jsem dosáhl báječného obrazce cca 10 krát 20cm. De facto s tím lovil méně než 1 rok, slovil asi 10 kusů zvěře a je po kukru. Nakonec mě dostal krásnou větou (já jsem s ním fakt spokojenej, jen kdyby nebyl v pr....) Tolik asi k puškohledům HAKKO - už nikdy víc !
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Hakko WINNER

Příspěvek od Mr. Fox »

Čet sem chválu od Dr. Ing. hanáka
Naposledy upravil(a) Mr. Fox dne čtv 09.2.2012, 12:39, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět