Brokové automaty

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od roman300 »

Čištění mi nevadí, to k věci patří :) u SI12 mám obavu z funkce z různými laboracemi nábojů, třeba mezi 24g Skeet a magnum laboracemi. Ale nevím nemohu posoudit neboť jsem to nikdy nezkoušel, asi to bude vychytaný 8) . Máte někdo s A12 zkušenost ?
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokové automaty

Příspěvek od TT33 »

roman300 píše:Čištění mi nevadí, to k věci patří :) u SI12 mám obavu z funkce z různými laboracemi nábojů, třeba mezi 24g Skeet a magnum laboracemi. Ale nevím nemohu posoudit neboť jsem to nikdy nezkoušel, asi to bude vychytaný 8) . Máte někdo s A12 zkušenost ?
A12 mám druhou sezónu, je výborná. Pro náboje s navážkou 24 a 28g se používá těsnější píst. Nejvíc u ni hodnotím možnost mít otevřený závěr s náboji ve schránce a možnost vyprázdnit schránku spodem... to u Baikala nejde, proto jsem se ho prodal. Jediný problém měla, že nebyla označena pro použití ocelových broků, přitom to výrobce v návodu povoluje, takže to je výdaj za zkušebnu navíc.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od roman300 »

Hmm...tak to je divné s tou zkušebnou, na stránkách výrobce pro tyto zbraně nabízí speciální tepelně zpracované - kalené choky a to právě pro použití střeliva s Fe broky. A protože je výrobce nabízí v magnum rážích, tak pochybuji že by to bylo kvůli střelivu které je použitelné ve zbraních bez zkoušky na Fe broky. Zbraň se mi líbí, ale asi napíšu dovozci jak to tedy je, snad se něco dozvím :wink:
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od roman300 »

Tak podle informací dovozce, je možné nechat zbraň projít ve státní zkušebně zkouškou na Fe broky - lilie. Je to za příplatek a předpokládám, že na riziko dovozce. Tak nevím...přijde mi to moc krkolomné :roll: , zvlášť v době kdy bude poptávka po těchto zbraních stoupat. Asi budu hledat dál :?
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokové automaty

Příspěvek od TT33 »

Marocchi A12 je opravdu výborná, to že nemá zkoušku na ocelové broky je chybou, kterou by měl řešit dovozce a pokud chce tyto brokovnice dále prodávat tak věřím, že snad už to má vyřešené. Z návodu ke zbrani: "WARNING: Never shoot steel shot with a full choke, use only modified, improved cylinder or skeet chokes (marked three, four, five cuts respectively). Attention!! With steel shot ammunition you have to use dedicated choke tubes for steel ammunition (ask for this accessory to your dealer) - Never use cartridges with a case longer than the chamber, as this would have serious conseguences for both the gun and the shooter. - Nover shoot slugs with a full choke, use only the most open choke which is marked with five cuts. - Do not use 3"1/2 cartridges (Supermagnum) in this shotgun. - Never shot without the choke tube fitted on the barrel." Český návod nemám, takže si to můžete přeložit. Automat A12 je výborně zpracovaný, cenově přijatelný, omezení schránky má řešené plastovou tyčkou, podobně jako u MP153, navíc umožňuje nastavit lomení pažby podle postavy a potřeby střelce, pomocí plastových podložek. Nejdůležitější pro mé rozhodnutí k nákupu této brokovnice bylo, jak jsem už uvedl, že drží záchyt závěru v zadní poloze, i když mám náboje ve schránce a možnost odebrání náboje nebo vyprázdnění schránky spodem, aniž bych musel složitě přez nábojovou komoru vyhazovat náboje jako u MP153. Tohle jednotuché řešení bylo už u starých automatů, kdy se nechaly uzamknout náboje ve schránce a zbraň střílela jako jednuška, přičemž závěr vždy po výstřelu zůstal zachycen v zadní poloze, to sice A12 neumožňuje, ale oceňuju i toto řešení, že mohu dát třeba jednotnou střelu do schránky a opětovně ji vyndat. Jsou na trhu i jiné automaty a dražší, které se k A12 nedají přirovnat, měl jsem v ruce např. Španělský Lanber Victoria, ten je stejný jako MP153 za dvojnásobnou cenu a omezovač ve schránce má řešený zatlučeným dřevěným kolíkem ve schánce, který nelze vyjmout..., prostě "Španělsko" :shock:
moron
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: ned 23.9.2007, 23:00

Re: Brokové automaty

Příspěvek od moron »

Zdravím v novém roce

není mezi Vámi někdo kdo zná brokový automat Browning Maxus?

Díky za postřehy

Rosťa
Hieronymus
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25.2.2011, 11:39

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Hieronymus »

TT33 píše:Marocchi A12... Z návodu ke zbrani:[/b] "WARNING: Never shoot steel shot with a full choke, use only modified, improved cylinder or skeet chokes (marked three, four, five cuts respectively). Attention!! With steel shot ammunition you have to use dedicated choke tubes for steel ammunition (ask for this accessory to your dealer) - Never use cartridges with a case longer than the chamber, as this would have serious conseguences for both the gun and the shooter. - Nover shoot slugs with a full choke, use only the most open choke which is marked with five cuts. - Do not use 3"1/2 cartridges (Supermagnum) in this shotgun. - Never shot without the choke tube fitted on the barrel." :shock:
Chápu to z správně, že hlaveň téhle pušky by měla železné broky zvládnout, ale problém je jen v materiálu standardně dodávaných zahrdlení? Jinými slovy, že když člověk sežene choky pro Fe a nechá flintu odzkoušet, neměl by být se střílením železa problém?
Hieronymus
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 25.2.2011, 11:39

Re: Brokové automaty

Příspěvek od Hieronymus »

TT33: Ještě bych se rád zeptal, jaké máš zkušenosti při použití Marocchi A12 konkrétně na trap. Přijde mi trochu lehčí, navíc nevýhoda vyššího umístění hlavně oproti spodní hlavni kozlice... Nezvedá se to po výstřelu moc? Jak rychle a přesně se dá dělat druhý výstřel? Jakou délku hlavně máš? A používáš ji alespoň občas i na trap?

Děkuji
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokové automaty

Příspěvek od TT33 »

Marocchi A12, sportovně broky nestřílím, občas máme v rámci MS lovecké kolo..., zatím jsem lepší automat v ruce neměl. Věřím, že dnes už má dovozce zkušebnu vyřešenou. Lomení pažby zbraně je možné doladit pomocí podložek, které jsou v příslušenství u zbraně. Když všechno půjde jak má, tak ji vezmu na jarní sraz.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Brokové automaty

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravím chlapi, potřebuju poradit - vlastním MP 153 a nevyhazuje mi patrony 24g. Vím, že musím přidat tlaky pod předpažbím, ale jakým směrem? Na heavy load nebo na light load? Díky
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od michalos »

johnyc77 píše:Zdravím chlapi, potřebuju poradit - vlastním MP 153 a nevyhazuje mi patrony 24g. Vím, že musím přidat tlaky pod předpažbím, ale jakým směrem? Na heavy load nebo na light load? Díky
Bajkala nevlastním ale anglicky co by student umím a selský rozum napoví...
heavy load = těžký břemeno...což asi bude znamenat těžší hmotnost broků
light load = lehký břemeno....což asi bude opak ....
jak by řekl jeden nejmenovaný profesor numerických metod na strojní fakultě VUT BRNO,, jednoduché že.."...takže asi tak...heavy když budeš střílet těžší gramáží a light když právě budeš střílet sportovní municí... :wink:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Brokové automaty

Příspěvek od johnyc77 »

Dík, taky jsem si to myslel, ale radši se zeptám, než abych udělal nějakou volovinu.. :wink:
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od michalos »

johnyc77 píše:Dík, taky jsem si to myslel, ale radši se zeptám, než abych udělal nějakou volovinu.. :wink:
O nic přece nejde...když bys to otočil opačně ..tak to poznáš...o to víc bys to otočil zpátky.... :wink:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Brokové automaty

Příspěvek od johnyc77 »

michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Brokové automaty

Příspěvek od michalos »

johnyc77 píše:Co říkáte chlapi na tohle..? :wink:
http://e-myslivost.eshop-zdarma.cz/inde ... ct&id=1365
Tož vypadá to dobře ale jenom na obrázku.... mohl by to být konkurent MP 153jce...i ta cena je příznivá....abych nebyl OT.tak i ten internetovej obchod má dobrý ceny...i v těch nových zeissech duralyt... :wink:
Odpovědět