Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
hunter02
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06.11.2010, 14:15

Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od hunter02 »

máte někdo zkušenost s těmito dalekohledy ? je jasný že u značky Swarovski asi není o čem debatovat ale přesto by mě zajímali postřehy a zkušenosti těch kteří je vlastní. honza
Radek Gahura

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Dobrý den. 8x56 SL Habicht jsem v rukách neměl, ale 7x50 SL Habicht vlastním. U tohoto dalekohledu je opravdu zbytečné cokoli komentovat... Precizní, ostrý obraz v celém zorném poli, dobrá hloubka ostrosti obrazu, vynikající světelnost. Naprosto dokonalé, věrné podání barev, velké zorné pole. Za zmínku stojí jedna zvláštnost v konstrukci, a to ta že ze zadní strany obou tubusů je pod okuláry dost velké vybrání pro úchop palců, což má za následek že dalekohled výborně sedí v rukách. Oba dva dalekohledy, 7x50 i 8x56 se v dnešní době pohybují v inzerci z druhé ruky kolem ceny cca 17000 kč, což už je přijatelná cena i pro lidi co mají hlouběji do kapsy. V tomhle případě celková kvalita dalekohledu podle mého názoru několikanásobně převyšuje bazarovou cenu a na základě vlastní zkušenosti s modelem SL Habicht 7x50 můžu dalekohled vřele doporučit.
S pozdravem Radek Gahura
hunter02
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06.11.2010, 14:15

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od hunter02 »

Radek Gahura píše:Dobrý den. 8x56 SL Habicht jsem v rukách neměl, ale 7x50 SL Habicht vlastním. U tohoto dalekohledu je opravdu zbytečné cokoli komentovat... Precizní, ostrý obraz v celém zorném poli, dobrá hloubka ostrosti obrazu, vynikající světelnost. Naprosto dokonalé, věrné podání barev, velké zorné pole. Za zmínku stojí jedna zvláštnost v konstrukci, a to ta že ze zadní strany obou tubusů je pod okuláry dost velké vybrání pro úchop palců, což má za následek že dalekohled výborně sedí v rukách. Oba dva dalekohledy, 7x50 i 8x56 se v dnešní době pohybují v inzerci z druhé ruky kolem ceny cca 17000 kč, což už je přijatelná cena i pro lidi co mají hlouběji do kapsy. V tomhle případě celková kvalita dalekohledu podle mého názoru několikanásobně převyšuje bazarovou cenu a na základě vlastní zkušenosti s modelem SL Habicht 7x50 můžu dalekohled vřele doporučit.
S pozdravem Radek Gahura
moc díky za odpověď pane Gahura, vážím si vašch příspěvků nejen na tomhle fóru. Ještě bych měl dotaz - porovnání Swarovski Habicht SL 7x50 vs Meopta Meostar B1 7x50. honza
Radek Gahura

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od Radek Gahura »

Dobrý den.
Srovnání Swarovski SL Habicht 7x50 a Meopta Meostar B1 7x50 - když se budeme bavit o kvalitě obrazu, tak je tam samozřejmě rozdíl ve prospěch Swarovského, nicméně ten rozdíl není podle mého názoru nijak velký, zásadní... Swarovski má o malinko lépe podané barvy. Co se týče světelnosti, tam si Swarovski ve vysokém šeru oproti Meoptě pořád zachovává brilantní ostrost obrazu. U Meopty se mě zase zdálo, že má o chlup lepší hloubku ostrosti obrazu. Je potřeba si ale taky uvědomit, že pořizovací cena nového Swarovského byla před lety okolo 35000 kč, zatímco cena nové Meopty je okolo 20000 kč, což je dost rozdíl. A kvalitativně se ty dalekohledy téměř dají srovnávat. Vždycky jsem byl toho názoru, že Meopta nastavila řadou Meostar laťku hodně vysoko.
S pozdravem Radek Gahura
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od rimar77 »

jen bych doplnil k té Meoptě že mne dost zklamala šířkou, nemohu ji bohužel roztáhnout dostatečně do stran a tudíž to pozorování je pro mne mééně komfortní, ale mám větší hlavu a tak věřím že u většiny lidí to problém nebude a kamarrádi kterým jsem ji pučil na otestoovaní si jí maximálně chválili. Hold jedno z úskalí nákupu přes internet když byla akce na meopty za pěknou cenu ale neměl jsem si jí kde zkusit. Takže před nákupem jakékoliv optiky doporučuji napřed někde vyzkoušet jjak sedí na oči
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od tibi1 »

rimar suhlas, mam ten isty problem a myslim ze nemam nadrozmernu kebulu lebo doteraz mi vsecko sedelo, stale sa presviedcam ze je to OK ale v skutocnosti mi to furt podvedome vadi mam pocit ze by mi stacil 1mm ale.... rozmery robili asi podla nejakeho vietkonga z blsaku. Je to dost pocitova zavada a ak meopta ma problem zvacsit razvor o 2-3mm tak je to dost naprd.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od rimar77 »

tibi1 no já ten problém mám taky jen s meoptou, zatím jsem probém co se šířky dalekohledu týče nikdy neměl a prostě mi ta drobnost kazí jinak skvělej dalekohled jakým ta meopta bezesporu je
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: Swarovski SL habicht 7x50, 8x56

Příspěvek od popovic »

Tak jsem měl teď o víkendu možnost konečně kouknout přes kolegův nový Swarovski Habicht, a musím říct že mě doslova spadla čelist. První dalekohled, který má i za šera pořád nádherně ostrý obraz, něco takového jsem ještě neviděl.
Odpovědět