Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Pozdrav

Příspěvek od Milan Zelinka »

Andy nemyslel jsem jestli jsi nebo nejsi hospodář ale u nás to funguje tak že máme naši hondbu rozdělenou na jednotlivé úseky a členové úseku (většinou 3)se starají o to aby ten úsek přinesl požadovanou čásku rozpočtu za rok. Dělá to kolem 35-40tis na úsek. takže dostanež povolenku na odstřel srnců a ty se rozhodnež jak stouto povolenkou naloží?. seženež poplatkového hosta na odstřel a máš peníze do pokladny neseženež střelí? si ho sám a můsí? peníze sehnat jinak. takže když vidím nevhodného srnce pro chov tak se sloví aby bylo v úseku co nabídnout pro sponzory. To stejné při slovení černé zvěře,sloví? lončáka , sele a je na tobě co udělá?, mra?ák nebo prodej atd. Za rok se to sečte a ten úsek co nesplnil částku sáhne do kapsy a cáluje. Samozřejmě že se staráž i o to, aby jsi měl čím v době strádání krmit.může? si vše vyprodukovat a nebo koupit. A tak bych mohl pokračovat o posedech atd. atd. Máme ještě určitá krytéria o vstupu do jednotlivých úseků ale to je na dál?í téma a odbočil jsem od toho tvého knoflika Zatím se měj dobře zdraví Milan
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Milan Zelinka:

Chapu. U nas ma sice kazdy svuj usek (na srnce), ale jinak je ekonomicka situace neprosto odlisna. Honebni spolecenstvo tvori majoritni cast obec. A sdruzeni to honitbu pronajima za symbolicke penize. Navic je to pouhych 500ha a co se zvere tyce, je to zejmena srnci. Jeleni, danci ani mufloni u nas nejsou. Cerna sem tam jen prochazi.

Cili zadne ekonomicke a chovatelske rozdeleni honitby per partes... nic takoveho. Mozna to tak lze udelat, kdyz ma honitba 2,5tis ha, ale takhle tezko.

Co se poplatkoveho lovu tyce, sem tam k nam nekdo zavita, ale nikdo se o to prilis nestara a neinzeruje. Ostatne napr. letos jsme strileli pouze 1x II,III. vekovou a tu prave slovil host. Ostatni jen I. vekova.

Pristi rok tomu bude opacne. Budeme strilet pruberne kusy II. a III. vekove.
Uživatelský avatar
Milan Zelinka
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: sob 23.9.2006, 19:55
Bydliště: Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Doslov

Příspěvek od Milan Zelinka »

Andy je mi to jasny. U nás je to opravdu jiný. Mame taky polní hontbu tak jako u každé dědiny ale ktomu máme pronajatou lesní honitbu od lesů Č.R. o výměře okolo 2000 ha a ta zblajzne dost peněz za celý rok. Nájem, škody, krmení na zimu atd. A to máme taky jemom srnčí a ta černá to je tolavý tvor někdy na nahánce sedm lončáků a někdy když bys chtěl tak nic. Jako nyní o prase ani nezakopnež dokud stojí kukuřice tak nic. Ale prachy jsou potřeba celý rok v?at to znáš. takže tak to je u nás.
Zdraví Milan.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

U nás máme honitbu asi 700Ha. všechno kolem obce.Platíme honebnímu společenstvu 1kč. za hektar. plán lovu 5ks.srnec,5ks.srna a 3 ks.srnče. Něco rozdáme jubilantům na kulatiny 50.let a výše tak tři kusy padnou na občerstvení po honech a pokud neděláme srnčí hody jde zbytek na prodej. je nás ve sdružení kolem 20. každý může chodit po celém revíru bez omezení. O odlov srnčí zvěře u nás velký zájem není tak to většinou zůstane na mně ovšem s tím že nemáme ani mra?ák a tak to musím stáhnout rozbourat vykostit a nějaký čas i skladovat doma v mra?áku.Obecnás každým rokem sponzoruje 10000 a?15000kč. a my za to vedeme ve ?kole dětský krou?ek a dvakrát do roka s nimi uděláme nějakou akci kterou obec sponzoruje zvlá?t. prozatím si nemůžeme na nic stěžovat.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Nas model je proste velmi podobny tomu co ma Stanislav. Jen s rozdilem, ze zadne dotace nedostavame. Clenu je jen 4 + 1 host (ja).
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

My máme přes 800 ha, z toho asi 150ha lesa. Platíme cca 3000kč. Je nás na to 10. 4 jsme do 40 a zbytek přes 55. Věkový průměr je okolo 53. Lovíme asi 20ks srnčí. To se dělí mezi členy a zbytek je na dary a na občerstvení po honech a na schůzích. Další zvěří je černá. Dříve se střílelo 4-6 kusů. Teď je to 10-14ks. Převážně selata a lončáci. větší kusy jdou na dodávku a zbytek se dělí mezi členy. Drobná nic moc. 1-2 ks na člena.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

Úvodní otázka mi připoměla, když jsem se otázal jednoho kamaráda u nás na honu na drobnou "Jak je to u vás v MS?" Ten mi odpověděl: "Tak jako všude, úplně na pi.u!" A na té odpovědi je velký kus pravdy.

Jinak v mém domovském MS hospodaříme na 830 ha - z toho 14 ha les, zbytek pole a letos se začaly kopat tři rybníky. Nájem platíme 10 Kč na hektar, ale peníze se nám vrací zpátky na ozelenění atd.
Členů máme 20, polovina je do 50 let věku, tomu odpovídá i to, kdo brigádničí. Odstřel spárkaté se odehrává mezi osmi lidmi.
Máme slušné zastání u obce, kdy dostáváme ročně +- 100 tis. Kč jako podporu zájmové činnosti. Od toho se odvozuje, že si všechno střílíme sami, bez poplatkových hostů, vě?kerou zvěřinu si rozdělujeme - každý stejný díl. Ročně platíme 500 Kč příspěvěk do pokladny, kdo má psa, tak neplatí, nebo ještě dostává. Máme krásnou velkou myslivnu s možností ubytování deseti lidí a hned u ní střelnici automatického trapu. Máme velmi slušné stavy drobné zvěře a kvalitní zvěř srnčí...

Z toho by se mohlo zdát, že se musíme jenom bavit a tě?it se, že všechno máme a nic není problém, ale... I tam, kde není co, tak existuje závist a mnohdy se zbytečnými záminkami vyvolávají ještě zbytečnější konflikty. Díky tomu se realizuji i v jiných honitbách, kde jsou rádi, že jim přijdu občas něco dohledat, nebo pomoct na hon se psem a lidé jsou upřímní. Krom toho mám velké štěstí a mám několik velmi dobrých kamarádů na Slovensku, takže moje vy?ití po stránce lovecké je v průběhu roku velmi nadstandartní.
Doma v MS mám své jisté a prakticky nic mi nechybí, ale pro opravdovou myslivost je důležitá klidná a přátelská atmosféra.
vhool

Příspěvek od vhool »

Takze vazeni kolegove,jsem zpet i kdyz puvodni prispevky jsou jako anonymni tak se k nim opet hrde hlasim. :twisted: dnes probehla mimoradna schuze zdruzeni Marianske radcice vcetne meho uspesneho vylouceni.opet zapracovala zavist a zast pestovana v urcitych lidech po cela desetileti a jak vidno uspesne.aniz by zaznel konkretni duvod podlozeny dukazem tak se proste dve tretiny clenu dohodly ze jsem pro ne nezadouci a jeden z nich navrhl hlasovat o mem vylouceni coz se jim bez vetsich problemu podarilo.konkretne pan Petr Hrdlicka,byvaly hospodar ktery po tri roky pracoval na vymysleni polopravd a lzi,dosahl tak sveho stranickeho ukolu. :twisted: no ono na neho taky dojde,napada me neco o bozich mlynech.konecne zde mohu otevrene psat o lumparnach jeho i jeho patolizalu jak si nekteri z cechu mysliveckeho predstavuji vykon prava myslivosti a myslim ze s toho vznikne docela zajimavy i kdyz ne dlouhy serial prispevku kdyz o to bude zajem.zacal bych prvnim dilem kdy se jeho zavist a mentalni uroven projevila naplno.
takze,dne 3.5.2005 se postavila nova kazatelna na docela zajimavem miste.on okamzite na ni zacal chodit a krmit tam.nic proti tomu navic kdyz vsude prohlasuje ze mu nevadi kdyz si nekdo sedne drive nez on,je zde totiz odsouhlaseno ze kdo driv prijde ten driv sedi.o tom ze tam chodi on jsem nemel tuseni a tak jsem se tam vydal 10.5.2005 na ranni cekanou.sedl jsem si tam ve tri rano.ve ctyri se objevilo auto tak jsem zablikal baterkou ze je obsazeno.on sel na kazatelnu vedle.v pul sedme jsem tam strelil sele.no a za dva dni mi volal znamej ze k nim prisel annonym :twisted: co dodat....snad jen to ze si ten pan ani neoveri fakta :lol: pro upresneni nejsem nicim zamestnancem a areal mam v pronajmu :lol: :lol: :lol: o tom ostatnim jen to ze to je celkem slusna snuska nesmyslu :lol:
Obrázek
Naposledy upravil(a) vhool dne sob 06.10.2007, 12:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

mám akorád dotaz ty to nechá? jen tak mám známého kterého chtěli také dostat ze združení a jelikož to je pěkný revír tak se bránil soudně a prohráli to :lol: :lol: ale stejně ku.. se kroutěj :cry:
vhool

Příspěvek od vhool »

no jeste uvidim.je to zatim moc cerstve a pomsta chutna nejlip za studena :twisted:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Co se dá dělat. Aspoň si je teď může Vhool vychutnat. :wink: Ten dopis je super. Moc hodní občané Louky. :lol: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Nedělej si s toho velkou hlavu, vhoole. Dobře se mi to sice povídá, ale já jsem radši odešel z MS, než bych poslouchal závistivé řeči a byl svědkem diletanských chovatelských zásahů (např hospodská soutěž, kdo střelí největší prase). Teď jsem bezprizorní, občas mě někdo pozve, příští rok si nadělím nějaký poplatkový odstřel a sháním něco jako má kolega. Platí 10 000,- Kč za rok a může střílet selata a lončáky. takže hlavu vzhůru, kamaráde. Skrze pár blbů si neka? myslivost.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Vhoole, bohužel i tací jsou mezi námi a pokud si dokážou najít podporu i u ostatních, tak je to opravdu smutné! Myslím, že si najde? uplatnění v jiném sdružení, kde budou snad poměry lepší. :wink:
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Taky se přidávám Vhoole, nic si z toho nedělej...Taky na mě nasná?eli někteří členové mého bývalého MS snůžku polopravd a l?í, protože jsem seděl v revíru každý den a podle toho taky vypadaly mé výsledky co se týče nejn lovu a ale i chvu ale hlavně ledacos jsem viděl. Lidská závis a blbost je neomezená.
došlo to tak daleko, že mi bylo již dva dny před každou schůzi či společnou akcí sdružení zle. Vyře?il jsem to tak, že jsem v létě ze sdružení sám vystoupil. Nyní vykonávám právo myslivosti v soukromé honitbě a nedá se to srovnat...Za pár let se budou karty v podobě pronájmu honiteb znovu rozdát a všechno může být úplně jinak! Myslím, že některá lidová MS melou již své poslední období.
vhool

Příspěvek od vhool »

diky za podporu :wink: .je pravda ze mi je lito tohoto krasneho a velmi zajimaveho reviru ale strach o to ze by se mi housle v trezoru rozladili nemam.diky sve praci (tezba dreva a pod.) nemam nouzi o to kde lovit.a nastesti mam kolem sebe dost spriznenych dusi ktere si me mohou pozvat a popripade si najit nekde mistecko ve sdruzeni.holt uz nebudu bydlet uprostred domovskeho reviru ale budu muset kousek popojet :wink:
Odpovědět