Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od curil »

...
Naposledy upravil(a) curil dne čtv 20.10.2011, 6:21, celkem upraveno 1 x.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od Michal S »

Já ještě nemám zkoušky ani mi nebylo 18, ale místo ve sdružení už mam jistý. Ve združení je 9 členů a z toho aktivní sou 4.
Všichni až na tátu a na jednoho 25letýho co je tam rok, sou všichno okolo 50-70ti a některý z nich jenom vysedávaj v hospodě a nejdou ani jednou za rok na srnčí. Na podzim po roce před honem hledaj klíče od trezoru a pak vezmou zaprášenou brokovnici kterou neviděli celej rok. Ale co mě nejvíc na nich zarazilo když sem byl na honu jako honec bylo jak se při poslední leči chlubyli co toho nastřílely..... Jinak co mě sere je že si každej z těch aktivních hrabe na svim písečku, každej má svojí pojízdnou kazatelnu kterou si někam nechá postavit a skoro tam nikoho jinýho nepustí. A předseda ten chodí na čekanou jen pravidelně potom když někdo střelí prase tak závidí a chce taky něco střelit.
Prostě samá závist.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

noční jízdy autem

Příspěvek od motolada »

Už se to tu někde řešilo,ale jen okrajově.
Jak u Vás řešíte noční projížďky vašich členů po honitbě?Máme problém asi s 2ma průzkumníkama,kteří tímto zrazují zvěř.
Osobně jezdím také i když minimálně a jen ve dne za účelem krmení,vnadění a obeznáním stop.Dnešní hektická doba tomu tak chce,jinak bych to kvůli práci nezvládl.V noci je pro mě jízda revírem tabu,všude jdu pěšky o to více mě mrzí,když kolegové tímto jednáním zrazují mnou našoulanou zvěř :evil:
Máte to ve stanovách?Jakou formou,jaké postihy atd...?
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od Perník »

U nás máme ježdění v revíru ošetřeno v provozním řádu MS (nikoliv noční, ale denní zbytečné "objíždění"). je přesně definováno, za jakým účelem je možno do revíru jet. Možnou sankcí je odebrání povolenky k lovu srnčí zvěře. To zda je to dodržováno, je věc druhá, stejně tak jako prokazování pravého účelu cesty.
Celá věc byla do PŘ zapsána kvůli několika notorickým objížděčům, kteří denně i vícekrát jen tak projedou celý revír. Jako úsměvné se jeví vysvětlení jednoho z nich, že je členem Myslivecké stráže a provádí kontrolu! :( Noční jízdy ale neřešíme, asi proto, že nejsou tak časté a nikdo si na ně dosud nestěžoval...
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od Lotr »

Taky to máme v řádu, veškeré jízdy mimo krmení a oprav mysliveckých zařízení jsou zakázány.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od motolada »

Oba vaše příspěvky jsem četl už dříve,náš případ je okopírovaný přes kopírák jako Pernikův.
Dení jízdy nevadí,jinak to ani u revíru jako je náš nejde,je plný zemědělců,brigádníků,v období sklizně denně těžká technika.
Pokud jde ale o noc tak ctím,že zvěř má mít aspoň tehdy klid a tam je kámen úrazu.
Výročka se blíží,problém bude že nočnímu lovu se věnuje promile z našich členů,takže není kdo by si stěžoval.
Myslím,že pokud by se zavedl zákaz ježdění v noci odpadají automaticky kecy o krmení,stavbě kazatelen....
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Jak to u Vas ve sdruzeni funguje?

Příspěvek od Daniel Vyoral »

U nás máme výměru 720 ha. Cca 200 ha lesa a zbytek pole. Lovíme u nás srnčí, kdy všichni můžou střílet I. VT. Kdo v tom roce má nějaké významné jubileum, tak tomu je přidělen odlov III. VT. Je nás 14 členů a každý dostává půlku kusa nebo celé srnče. Zbytek se potom dává buď sponzorům nebo jde zvěřina na muziku do tomboly či guláše. S černou to máme rozděleno tak, že sele do 30 kg je střelce. Kus nad 30 kg je rozdělen, půlka střelci, půlka na podíly. Jinak plán lovu srnčí zvěře se každým rokem nedaří naplnit. Loví cca asi 4 lidi. Horší je to s odlovem holé. To pak nám narůstají úhyny :)
Odpovědět