GECO - nové strely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
PTB
Častý návštěvník
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 18.10.2007, 7:57

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od PTB »

Zdravím pánové
Pohádky o tvrdosti střely Oryx se omílají stále dokola, nejspíše je však tito vypravěči nikdy ve svých zbraních neměli !?
Co takhle pohádka o železných pláštích střel Geco TM ?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Leon »

téma je GECO tak se ho prosím držte.Leon
CZ 550 american 308win.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Jiří K. »

To Pokorny.pv.
Jak si přišel na to, že je Geco Plus podobné Oryxu. Promiň, ale já jsem Oryx s dutinkou ještě neviděl.
Jinak během posledního roku jsem měl možnost vyzkoušet na střelnici několik druhu střeliva třeba do 7,62x39 a proti Saku na které mám kulovnici nastřelenou mi šlo Geco TM až o 6 cm níž a o nějaké 3 cm vlevo na 100 m. Pro zajimavost Federal Fusion až o 6 cm výš. Lišku bych pravděpodobně minul. Takže takové rady, že je to jedno a všechno jde vícemeně stejně stojí za starou bačkoru.
Co se týče Tvého doporučení ohledně použití Geca TM na nadháňky a kvalitního střeliva na čekanou, tak se vší úctou tady ve většině případu jde jen a jen o cenu. Zvěřina ve většině případu zůstáva pořadateli akce a on to stejně dá do výkupu a vystřílet třeba 10 ks RWS EVO to už bolí. Takových spekulantů jsem už potkal dost a jejich argumentace jsou si hodně podobné.

Leone promiň, ale na to se nedalo nereagovat.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Boci1 »

Geco Plus se nejvíc podobá Winchester Power Max Bonded.
vantom
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.12.2012, 15:30

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od vantom »

martinh píše:Tak první dvě zkušenosti s Geco plus v ráži 308 W. První: sele kňourek 25 kil vyvržené. Vzdálenost 50 m, vstřel 4cm za lopatkou střela šla šikmo , výstřel před slabinami - vyhřezlé střevní kličky. Prase leželo 40 m od nástřelu. Druhé - sele kňourek 15 kg. Vstřel 5 cm za lopatkou na žebro. výstřel na žebrech (výstřel 2x2cm). Vstřel absolutně nepodlitý, výstřel minimálně.Sele zůstalo v ohni.
Tak jsem poprvé vyzkoušel Geco plus 8x57JS, na 100m lončák 60kg ,po ráně oděšel cca 15m, bez jediné kapky barvy,vstřel jsem našel až při stahování,dirka velká jak špendlíková hlavička/zatažená,nebyla vůbec vidět/ bez sebemečího náznaku barvy, výstřel nebyl ,kule zůstala v druhém plecku.Kule šla 2cm za pleckem , přes žebro,do druhého plecka na kost.Hříbek pěkný,ale asi až na tý kosti.Ta munice vypadala docela fajn , dost jsem od ní očekával.Musím říct,že po první ráně jsem zklamán.Nebylo slyšet ani typické plácnutí kule do kusu. Kdyby neležel kousek v borovině,myslel bych že jsem minul, a šel bych prověřit se psem až druhý den.Do teď jsem stříle Geco TM a zůstanu u něj.Vždy slyším dopad kule , barvy jak z konve,a zvěř odejde max 50m.Je fakt,že jsem prase nad 50kg neprostřelil.Vstřel pruměr 2cm.,výstřel 4cm.Podbarvení v normě .U Geco plus podbarvení menší proti TM.Myslím ,že je to dost tvrdý a na srnčí se to bude chovat jako celoplášt.Máte ještě nekdo nějakou zkušenost s Geco plus?
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od František Fořt »

Ač je to první zkušenost s tímto střelivem, není to až tak překvapivé, ono od střely a la Vulkan se to tak trochu dalo čekat. Takové zkušenosti jsem s Vulkanem taky párkrát zažil, a proto jsem od tohoto typu střely odešel.

Nicméně bych to tak rychle nezatracoval a pár kusů s tím ještě odlovil. Ale je pravda, že když něco dobře funguje ke spokojenosti lovce, dostaví se podobná zkušenost třeba jednou z x opačných a ne hned na začátku. Kdyby to nešlo do plecka, tak je otázka kam by pak třeba šel ten lončák.

Každému sedí něco jiného, ale většina lovců má ráda dobrý stop efekt a barvení, byť třeba trochu na úkor devastace zvěřiny při horší ráně do plecka atd.
vantom
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.12.2012, 15:30

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od vantom »

To je fakt,každému vyhovuje něco jiného.Za 30 let myslivosti jsem vyzkoušel různé ráže a střelivo/hledání ideálu/ a vždy se našla rána, která prostě " nesedla" a zvěž nebarvila a odešla daleko od nástřelu.Ve většině případů zvěř barví a je 10-50 metrů .V ohni zůstáva pokud je zásah v blízkosti páteře./ prasat mám na 150ks/Jsem zastáncem toho,že každá rána se musí prověřit psem.Teď mám 8x57 JS a střílim Geco TM zatím největší spokojenost,co se týče slyšitelního zásahu do zvěře,barvení, devastace zvěřiny a také ceny.Jen ten vzhled , ta kule to je prostě "knedlík".
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od martinh »

Já už s touto střelou mám 5 prasat a jednu muflonku a musím říct že zatím dobré, dohledával jsem jednou cca 30 m, ale barvy bylo dost. Začala tak 5 m od nástřelu.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Leon »

martinh píše:Já už s touto střelou mám 5 prasat a jednu muflonku a musím říct že zatím dobré, dohledával jsem jednou cca 30 m, ale barvy bylo dost. Začala tak 5 m od nástřelu.
doplň ráži
CZ 550 american 308win.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od martinh »

je to 308 W.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Dnes jsem si šel dokoupit papání do mé 7x64 (druhou krabičku Geco TM). Prodavačka mi začala markovat cenu, přičemž jsem si všiml, že mi na pultě leží Geco Express. Flinta se mi přestřelovat nechtěla, ale Geco TM neměli a čekají až za tři týdny. Čas na nějaké ježdění do dalších obchodů není, tak jsem toho vzal krabičku. No jsem na to zvědavý, váha je 10 g a cena vyšla nastejno jako Geco TM.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od martinh »

Tak dlaší zkušenost. Muflonka a muflonče. Stříleno na cca 120m, ráže 308w. Muflonka po ráně odběhla 20 m a muflonče asi 10 m. Dosled nebyl potřeba. Jelikož byl ale sníh, zajímalo mě barvení obou kusů. Bohužel bylo to velmi slabé. Muflonka měla vstřel i výstřel cca 5cm za lopatkou. Barva až na posledních 5 metrech. Muflonče mělo trošku šikmou ranu, nebarvilo vůbec. Přijde mi že je to dost tvrdá střela. No ještě každpádně uvidím. zatím s tím mám střeleno 8 kusů tak ještě budu testovat dále :-)
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
miroš
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: ned 03.10.2010, 15:27
Bydliště: Severní Morava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od miroš »

Tak zatím čtu samou chválu.A jak to vypadá s poškozením zvěřiny?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

To martinh u té mufloní je v této době asi dobré zabělení.Jinak zdravím do Třeš....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zbrojovák »

martinh píše:Tak dlaší zkušenost. Muflonka a muflonče. Stříleno na cca 120m, ráže 308w. Muflonka po ráně odběhla 20 m a muflonče asi 10 m. Dosled nebyl potřeba. Jelikož byl ale sníh, zajímalo mě barvení obou kusů. Bohužel bylo to velmi slabé. Muflonka měla vstřel i výstřel cca 5cm za lopatkou. Barva až na posledních 5 metrech. Muflonče mělo trošku šikmou ranu, nebarvilo vůbec. Přijde mi že je to dost tvrdá střela. No ještě každpádně uvidím. zatím s tím mám střeleno 8 kusů tak ještě budu testovat dále :-)
Mufloní neber jako ukazatel, barví nejhůře ze všech našich druhů zvěře, hůře než černá. Je to dáno nasákavostí a skladbou deky v kombinaci s masivním trávníkem vyklenutým do komory, který se často natrhne a pak je barva zahuštěná a nejde dobře ven.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět