Co máte za psy?

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od anton102 »

Plně souhlasím s tím co napsal Bojar, vystihl to naprosto přesně. K posouzení chovné hodnoty jedince by měly primárně sloužit zkoušky vloh, jelikož tam by se mělo ukázat co dostal či nedostal naděleno a co by zase mohl předávat dál, aniž by to bylo ovlivněno vyšším stupněm výcviku. Mám na mysli vlastnosti jako hlasitost, kvalita nosu, ostrost, vystavování, chut do práce ap. kde se samozřejmě bude klást důraz na to co je pro dané plemeno nejdůležitější.
Početná čtyřnohá smečka.
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Bojar »

anton díky za pochopení my moraváci na dohled valašska si rozumíme :D
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

myslím ale, že tam nějaký exteriér bejt musí.. (aby to za pár generací nebyl jinej pes..)
zuby, vejška, zdraví, postoj, barva....

otázka jestli je "výstava" schopná toto posoudit, kolikrát rozhodčí shání jedinou měrku na 14 kruhů :-) protože nikdo nečeká že profi objížděči výstav nemaj psy změřený, takže amatér na první výstavě kouká jak puk
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Bojar »

Petře jistě že standart plemene musí být dodržen to nepopírám ovšem honba za výstavními tituly mi nějak u prac. loveckých plemen nesedí.,často se stane ,že se do chovu dostane jedinec jen proto že je exteriérová špička a právě na ty vrozené vlastnosti se nějak pozapomíná.
chs
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 01.5.2011, 17:21

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od chs »

Exterier? Silně subjektivní pohled!!! Na výstavách se měří málo kdy. Pokud se měří, tak se měří tak, aby se naměřilo co se potřebuje a když se nenaměří žádaná výška, tak se napíše.
Pokud jde o zkoušky vloh ,disciplíny by měly být stanoveny podle plemen(terieři,honiči,ohaři...),ale toje problém.Psi by se jich měli zůčastnit v raném věku, nejlépe do 1roku,aby jejich chování bylo výcvikem ovlivněno minimálně a zjistilo se co mají skutečně vrozené.
Do chovu by měli být zařazeni pouze jedinci, keří mají vrozené vlohy pro dané plemeno a to žádná výstava nezjistí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Petr1970 »

výstavy? naměřit se nedá všechno.. 1-2 cm nikdo neřeší..
jak poznávat zuby, křivý nohy(postoj), víčka, oči..
posouzení exteriéru je důležitý, jedno na svodu nebo výstavě, mělo by to taky nějak odpovídat stejně budou mít jagoši za chvíli nohy jak čápi a do nory půjdou s rejčem.... na posledním norování se jeden 20 vteřin zdržel... když se větralanora, na 3 místech to bylo jak vybagrovaný.... nora byla přesně na "centimetr" změřená....

za mě - vlohy musí jít v dohromady s exteriérem, takže poctivě posouzená výstava (alespoň jedna) jako jednu z podmínek chovnosti rozhodně ano
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od fesoj »

To chs - ono taky záleží na tom, jak se k otázce chovnosti postaví příslušný klub. Např. u křepeláků existují "limitní známky" z některých pro toto plemeno charakteristických disciplin a přes to nejede vlak - např. voda, hlasitost... A taky jsem byl u toho, když byla z chovu vyřazena fena, která sice měla všech 5 P, jak se říká, po exteriérové i pracovní stránce - ale byla tam prokázaná agresivita, přenášená na potomstvo a bylo po chovnosti.
Kritériem pravdy je praxe.
chs
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 01.5.2011, 17:21

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od chs »

Neměl jsem na mysli 1-2cm, ale 5 i 7cm proti standartu. A když se tak chová výbor klubu?
Pokud jde o agresivitu - agresivní jedinec do chovu nepatří. Sebelepší pracovní jedinec, který bude na honě napadat všechny ostatní psi je pouze přítěží.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od fesoj »

V daném případě šlo dokonce o agresivitu vůči lidem. A to je vrchol toho, co u loveckých psů nechceme. Sice se budu opakovat, ale smekám a v úctě se skláním před RuStaffem a jeho čubinkou "bojového plemene", která jeden den morduje čuňata a druhý den při canisterapii slouží dětem coby mazlidlo.
Kritériem pravdy je praxe.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od RuStaff »

....
Naposledy upravil(a) RuStaff dne pát 22.3.2013, 12:58, celkem upraveno 1 x.
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od fesoj »

Rudo, děkuji, nechci ! Pro mě by ho bylo škoda... Když jsem vloni na podzim po 15 letech věrné služby pohřbil svého křepeláka, už jsem se smířil s tím, že další pejsek nebude, protože vzhledem k svému zdr. stavu na výcvik štěněte už prostě nemám - a jen náhoda tomu chtěla, že jeden chovatel měl přeplněné kotce a zadarmo do rukou aktivního myslivce nabídl na klubových webových stránkách 7,5 roku starou křepelačku se všemi možnými zkouškami - tedy pouze po myslivecké stránce, canisterapie ani agility či taneční disciplíny tam nebyly - a už rok spolu chodíme po revíru a dělá mi radost. Rodině už trochu míň, předevčírem zamordovala už pátou :!: rodinnou kočku, ale když ten kocour byl sebevrah a vlezl jí do kotce na granule, nelze se jí divit. A děti taky zbožňuje...
Jinak jezevčíci, to je vůbec kapitola sama pro sebe. Nic proti nim nemám, sám jsem ho měl taky. Ale pantátův dlouhosrstý Unkas, ten by mohl být z fleku zaměstnán na protialkoholní záchytné stanici. Norování, dosledy, aporty kachen z půli rybníka , vždy perfektní práce - ale jak se děda trochu napil, jeho vlastní pejsek ho postavil do latě :) . Běda, kdyby ho v tomto stavu zkusil třeba jen pohladit :evil: . Pak muselo nastoupit babiččino velení - pro oba. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) fesoj dne ned 18.12.2011, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od trapa »

a taky smrdelo....

Rustaffe: ta tvoje cuba je stejne zla a nehodna, neb neustale kouse do tech nevinnych prasatek. Hamba....
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od kopov.c »

Tak jsem si dnes přivezl ze Slovenska novýho člena rodiny--toto je jeho tatínek -PERI Morské oko (Brit) DBK A/A
19.04.2008 - Skúšky vlôh malých plemien 193 b. - I.C (čuch 4)
15.06.2008 - Farbiarske skúšky malých plemien 106 b. - I.C
25.10.2008 - Predbežné skúšky farbiarov 194 b. - I.C - II.miesto "Hlásič"
26.10.2008 - Farbiarske skúšky duričov 92 b. - I.C - víťaz "Hlásič"
7-9.11.2008 - Skúšky duričov "Putovný pohár slovenského kopova 2008" 181 b. - I.C - CACT, Klubový víťaz 2008
6-7.11.2010 - Skúšky duričov "Putovný pohár slovenského kopova 2010" 216 b. - I.C - CACIT, CACT SR, Klubový víťaz 2010, udelenie titulu "DIVIAČIAR"

Výstavy ---PERI Morské oko (Brit) DBK A/A
Európsky víťaz mladých Budapešť 2008
Šampión krásy mladých SR
Šampión krásy SR
Víťaz národného plemena 2008
VN1, 4xCAJC SR, CAJC ČR, 4xCAC, CACIB, R.CACIB, 3xBOB, BIS

A jeho maminka Ora žabí potok má podobný výsledky na výstavách,skouškách i soutěžích.Tak doufám,že jsem se při výběru štěněte moc nesek a za rok dva mě bude jen příjemně překvapovat :?:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od Leon »

tak ať se ti daří a při tvých možnostech to myslím nebude problém :wink: Peri je nádhernej ale na výsledky rodiču bych moc nekoukal při tom jak to teď na slovensku s chovem kopovu vypadá :?
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte za psy?

Příspěvek od kopov.c »

No ono u nás v klubu to není o moc lepší-všude jsou upřednostnovaní nějací psi.a je asi myslím jedno jestli je to u nás nebo na slovensku :? Na výsledky se samozdřejmě spolehnout nedá a každý výběr štěněte je tak trošku sázka do loterie :) Ale předpoklad tam jakejsi je.Tentokrád už psa na lov mám,takže na tohohle nebudu moc spěchat a skusím sním PB.Zvládnout předběžky s kopovem je promě tak trošku výzva :D
Naposledy upravil(a) kopov.c dne pon 19.12.2011, 22:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět