Členství ve 2 sdruženích?

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od motolada »

Je tu pár kolegů,kteří loví ve více sdruženích,případně HS,nebo soukr. honiteb.Pohrávám si s myšlenkou možnosti lovu (a všeho co k tomu patří jako brigády atd...)někde jinde.V mém případě lesní honitbě.
Věnuji na naše poměry opravdu hodně času lovu(trávení času v revíru),ale výsledky tomu bohužel nenasvědčují,problém je v slabé zazvěřenosti revíru,k tomu semenný rok a je to v háji.
Mám však obavu abych neseděl zadkem na 2 židlích a ztíhal povinosti i v 2.honitbě.
Proto prosím podělte se jak jste na to šli vy?
Dělá to dobrotu?
Jste spokojeni?
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od Petr1970 »

u nás jsou někteří i ve 3 sdruženích... je to o dohodě.. co vím, dělají všechno, účastní se všeho (v rámci domluvy) a nikdo s tím nemá problém..
jsou to lidé co v lese tráví víc času než v práci, dělají to 20-30 let, jsou místní (znají všechny honitby), to ještě jezdí na různé akce na moravu (husy atd...), díky rodinným vazbám patří do všech honiteb (pochází z jedné, pozemky manželky má v druhé, bydlí ve 3..)

:D je to o lidech
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od kopov.c »

No mít více možností kam jít je pěkná věc.Ale z vlastní zkušenosti můžu říct,že nevím jestli je to uplně ok. Vloni jsem lovil zhruba na 500ha lesa,letos letos lovím zhruba na 2000ha a že bych měl lepší výsledky než loni říct nemůžu.Spíš mi připadá,že o to víc projezdím,nachodím a strávím tam víc času než vloni.Jak jsi správně řekl,nemůžeš sedět na dvou židlích :lol: Za to,že jsem letos v jedné soukromé honitbě odchodil se psem jejich poplatkový nahánky mi tam nabízí povolenku k lovu na příští rok grátis.Jedná se o dost atraktivní revír,ale to už by byli ty židle tři :roll: Takže si ji asi nevezmu..
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od motolada »

Děkuji kolegovi za obsáhlou SZ,jak to poberu tak odepíšu :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od motolada »

Ano i u nás jsou členi zároveň členy jinde ale max. ve 2 sdruženích(sousedů).Já přemýšlím nad 2 věcma,1.je lov tam bych se toho nebál a skromě :lol: si myslím,že by se určitě dařilo(lovil bych tam pravidelně asi skoro sám max 3)
2.věc jsou brigády,u nás máme 60h,zvládám to v pohodě,tam kam bych šel mají méně ale i tak...
Navíc se budou krýt akce jako hony,ale tak snad je to o domluvě.....

Jinak nabídnutí povolenky bez dalších poviností,bych osobně bral a asi ne sám jako nejlepší možné řešení :lol: :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od tonny »

Je to velice individuální, člověk musí vědět co chce a jaké má možnosti. Vždy se dá odejít ale vždy ta nabídka nemusí být. U mne ten lov není nejdůležitější ale musí mne to celkově uspokojovat. Jde o příjemné prožití části života a to vždy např. v domácím MS nemusí být.
Bohužel si všichni nemůžeme vybírat.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od Lotr »

Nikoho neodsuzuji za členství ve vícero spolcích, sám jsem byl jeden čas členem ve dvou spolcích, ale nakonec jsem jedno členství ukončil a dodnes jsem členem pouze v jednom sdružení. Než dělat dvě věci polovičatě, tak raději jednu pořádně. Ale znám lidi, kteří projížděli okresem a pořád byli ve "svém" revíru :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
poostmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 02.1.2012, 10:47
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Členství ve 2 sdruženích?

Příspěvek od poostmen »

Také jsem ve dvou sdruženích, a musím říct, že s tím stíháním všech povinností je to střídavé. S brigádama to ještě jde- v jednom MS máme 6 brigád na kamení a ve druhém jen dvě. S krmením to také není problém, ale to co nestíhám je odstřel srnčí, především holé, dělat to zodpovědně, to chce mít na to čas. Takže od letoška střílím srnčí jen ve svém domovském MS a v tom druhém povolenku odmítám. Nevím jaké důvody vedou ostatní ke vstupu do dvou sdružení, ale u mě to byla snaha vyhnout se co nejvíce jednomu blbcovi.
Odpovědět