Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od zispo »

no onu slávu mělo Brno. Cz snad jen pistole zezačátku :lol:
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Čouda »

Protože se v USA už něco :lol: pod označením CZ 557 prodává, je jasný, že nový produkt musí dostat jiné označení. A podle roku uvedení do prodeje to asi bude CZ 2020 :roll:
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Nebo CZ MILENIUM. Tato inovativní a revoluční zbraň bude vypalovat do zvěře díry gamalaserem, tudíž ušetříte na střelivu, ale připlatíte si za baterie (možnost solárního pohonu). Už žádné podlitiny, znehodnocená zvěřina a rozbité nosy od puškohledů. Už žádné dohledávky, barváři budou jen nevyužité plemeno vyšlechtěné pro podivný účel.

Jen je nechte (CZUB), dříve či později s něčím přijít musejí, jinak v rámci konkurence skončí jako waffen fabrik outsider.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

pro mě skončili když si koupím 2 služební pistole a nejde vyměnit "díl"... to mi přijde jako dost velkej průser... - ono je to prodáváno jako výhoda..
nebavíme se o terčových speciálech, ale neumět vyrobit u služebního kropáče "zaměnitelnost" - to podle mě není znak kvality, ale debylyty..... - viditelně už asi ty soustruhy ukradené wehrmachtu který je odvezl z RUherska nejsou tak přesné....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

Nechci se dohadovat, ale v USA se zatím žádný model CZ 557 neprodává. Pouze se objevil v tom katalogu 2011 a v tiskové zprávě připravujeme. Pokud se podíváte pořádně tak je tam jiné čelo závěru a spoušťový mechanismus. CZ 557 se zatím neobjevil na trhu, takže oproti původním fotografiím mohla doznat změny.
Jinak si myslím, že by spíš ve zbrojovce měli reagovat na nedostatky současných modelů než zařazovat něco nového. Bohužel proč tak CZ činí, již nastínil v SR 4/2012 konstrukter CZ 455. A to je unifikace výroby.
A co se týče CZ 550 ona to není zas až tak špatná zbraň, jen by chtěla dotáhnout. Mně zatím nikdy nezklamala, letos jsem ji testoval i při těch silných mrazech. Naprosto bez problému. CZ 527 to samé.
Dovolím si takové malé odbočení. Velmi negativně se u našich zbraní (optik atd.) projevují dvě věci. Ze strany výrobce je to pocit, že v ČR prodá naprosto vše. My si sice zanadáváme, ale nakonec si zvyknem. Vždyť je to přece český výrobek a ten češi preferují.
Ze strany nás uživatelů. Již ze zásady vše u výrobku s ČR kritizovat už jen s principu. Já si myslím, že nezávislé zahraniční recenze nejsou až tak špatné.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lesomil »

Petr1970 :) , ona právě ta "zaměnitelnost" jednotlivých dílů byla podmínkou zakázky na "služební zbraň".... Taky se to několikrát vracelo a oddalovalo.... Takže, buďto to stejně někdo "zařídil" aby to prošlo, nebo se vyrábělo na několika úrovních kvality... Co prošlo kontrolou, tak šlo na "služební" a co neprošlo, tak šlo na civilní trh... Ale popravdě stížnost na to, že u služební pistole nejdou vzájemně díly zaměnit slyším poprvé....
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

no nevím, slyšel jsem přebírací historky - proto to "vypadlo" nebo se to moc neřešilo..
vzali 10 ks pistolí, vyměnili díly - závěr, hlaveň a půlka z nich nestřílela... "prý nutné dopasovat puškařem a policie mají prý zbrojíře...":-)))

mám to od člověka co se účastnil testů a přebírek prvních kusů :-)
samozřejmě se to pak mohlo změnit, ale na začátku z toho byla docela "halo.."

jinak já to zkoušel na běžných zbraních - kolega cz 75, druhá koupená asi o půl roku dýl... nefungovalo to:-))))
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od František Fořt »

Ono kritizovat je vždy velmi jednoduché a pro Čechy velmi typické. NIcméně, co se týká výrobků CZ, je kritika na místě. S kulovnicí CZ 550 jsem opravdu spokojený nebyl a dlouhou zbraň už od nich pokud možno nechci nikdy vidět.

Měl jsem také CZ 75, která sice ze začátku střílela dobře (ale musela se samozřejmě naladit), ale po 5-7 tis ranách i při pečlivé péči nebyla schopná trefit terč. Nejhorší je, že jsem si místo toho koupil G-19, který stojí stejně nebo i méně, ale rozdíl je po všech stránkách veliký, zejména pak v životnosti a dalších aspektech.

České zbraně a hlavně pušky, pro mě (i spoustu jiných) končí výrobou kulovnic Z a ZG. Pro zajímavost jsem nejednou vedle sebe dával pro srovnání pušku vz. 24 a CZ 550. I přes moderní technologie byla o 100 let starší vz. 24 nesrovnatelně lepší jak zpracováním a o materiálu nemluvě.

Nyní už nemám žádnou českou zbraň (nebo české střelivo) a je to smutný výsledek českých výrobců zbraní a střeliva, protože já jsem pronárodně laděný a velice rád bych používal výhradně naše věci. Bohužel jejich nedobrá kvalita to vylučuje, a proto používám zahraniční zbraně i munici.

A ten výsměch s "novou" kulovnicí jen podtrhuje, co jsou zač.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lesomil »

Petr1970 :) Tak s druhou polovinou svého příspěvku jsi se asi trefil do černého... :wink: To právě byl ten prvotní řev a rámus, že to nejde zaměňovat kus za kus u jednotlivých dílů..... Zbrojovka slíbila hory doly i s Krakonošem.... Byly kolem toho dost "ofuky", což ovšem v ČR nevylučuje skutečnost, že "ruka ruku myje".... Ale v konečné fázi by to mělo být v pořádku a od těch dob jsem stížnosti neslyšel..... Samozřejmě je otázkou, zda později dodávané náhradní díly budou stále "zaměnitelné".... :wink: :oops:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Petr1970 »

z jiného soudku, asi i "novinářská senzace", ale ... pro dokreslení..
umí za posledníh 20 let vyrobit CZ kvalitní a odladěnou zbraň a netestovat na králíkách?

http://www.novinky.cz/domaci/266331-ces ... zpravy-dne
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kuba12
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pát 05.3.2010, 17:04

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kuba12 »

Zajděte si do podnikové prodejny přímo v Uherském Brodě a přejde Vás chuť si vzít jakoukoliv zbraň od slavné zbrojovky. Katastrofální jednání personálu, pokud přijde zákazník a hodlá v prodejně utratit 22 tis. tak se k němu chovám minimálně jako k sobě rovnému. Bohužel v uherském brodě to tak nechodí arogantní prodavače člověk musí přemluvit aby mu zbraň vytáhli z vitríny a ukázali. Katastrofa, hrůza, děs, běs. Po této zkušenosti si nikdy zbraň značky CZUB nikdy nepořídím.... vyvarujte se tomuto místu oklikou.... pravdou je ,že jejich zbraně jsou pro lidového, obyčejného myslivce naprosto dostačující, až na tu pažbu :-( Nové zbrň by měla být pecka, ovšem je škoda že zbrojovka se orientuje více na trh USA než evropský.. což je škoda
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bonecrusherx55 »

suhlasim s kuba12-keby sa uz konecne zobudili a vyrobili nejaku poriadnu zbran, tak by ludia nekupovali rosslery, tikky a pod. pokial je niekto ochotny utratit za zbran povedzme 1500 eur, tak aj oni mohli v takej kvalite nieco vyrobit. Bohuzial zaspali dobu a uz sa asi neprebudia. zle materialy, kazda zbran original, chod zaveru otrasny a kvalita hlavne nie je bohvieco. mali tam radsej osadit waltra, vyladit chod zaveru a trosku sa pohrat s pazbou. Ale im je asi lepsie sekat tie kopyta stale. Kazdu zbran musi este po kupe doladit puskar. No co uz... :roll:
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Mohu se zeptat, v čem jsou špatné materiály, které CZUB používá, v čem je otřesný chod závěru (příklady), jakou průkaznou metodou zkoušíš kvalitu hlavně?

Děkuji
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bonecrusherx55 »

na starej ZKK 600 z roku 1967 je chod zaveru ako po masle, len si tak mlaska...na CZ-drhne a hrmotne chodi. mam kamosa, ktory do cz-ty cisto novej vopchal nejaku impalu, alebo nieco take. no po krabicke bola hlaven hladka, takmer bez drazok. mne robi oter v hlavni takisto. na starej ZH-cke a ani na ZKK-cke som nic take nezbadal. pytal som sa jedneho puskara, preco je to tak a povedal, ze teraz na to vo vyrobe seru a hlaven sa casom vydrie-vystriela. tie hlavne by mali byt aspon lepsie spravene. dalej spust lieta do stran-ani to nie je dotiahnute do konca. co zbran, to original. Uvital by som kvalitnejsie spracovanie za tie peniaze. ja uz dva roky banujem, ze som kupil CZ-tu. Na druhu stranu musim povedat, ze mi nehrdzavie. Byvalu 550 lux 30-06 som predal kamosovi-ta hrdzavela uz vtedy, ked som ju tahal zo skrine von do lesa-ta ma skutocne srala. dobre, ze som sa jej zbavil. Skusim pozitiva CZ: pevny system zamknutia, spust pracuje aj v extremoch
Negativa-nizka kvalita hlavnoveho vykovku, nedotiahnute detaily, nedorobena pazba. prepustili chlapov s 30 rocnymi skusenostami s hlavnami a ludi, ktori rucne lapovali casti zbrane. Teraz vsetko pada z CNC-cka. Pokial by to robili aj na tych cnc-ckach ozaj presne, tak by neboli take rozdiely. to uz aspon hlaven od waltra mohli osadit. oni pouzivaju ocel 15 230. ked niekto chce-mozem dat aj priblizne chemicke zlozenie ocele 15 230 a poldi ocele.

Pre kodiak1-preco si myslis, ze hlavnovina CZ je dobra? v com je dobra oproti inym znackam? kvalita hlavnoviny CZ isla bohuzial dolu, to vie kazdy. Chcel by som vediet len tvoj nazor. Inak pocul som, ze mannlicher tiez pouziva ocel 15 230, ale ze vraj ju kovaju na husto-nevien, co je na tom pravdy....
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Kodiak1 »

Myslím, že v materiálu hlavně to nebude, ta jakost se používá už dlouho a je k tomu velmi vhodná. Předpokládám, že na tvém ZKK i ZH je hlaveň z toho samého materiálu . Já jsem si jistý, že na mé 550 je ten materiál taky, i když nemám fabrický lauf. Co se týká složení materiálu, tak ostatní zbrojovky používají ekvivalenty k tomu našemu, není v tom valný rozdíl, který by stál za zmínku. Vždy je to především o zpracování - buď dobře, nebo špatně! A co se týká závěru, tak mě nic nedrhne (nikdy žádná zádrhel)a se spouští jsem velmi spokojený (používám bez napínáčku).
Ale s čím jsem se setkal já na střelnici u nás - Přišel mladík s novou CZ550 s novým Zeissem a se svým kamarádem, který pouštěl kolem sebe moudra, jak se co má a jak to má chodit. Majitel flinty nechal raději nastřelení na moudrém kamarádovi, nejspíš nechtěl příliš plýtvat patronama. Netrvalo dlouho a přišla hláška, vlastně už při prvním nabití, že ten závěr stojí za hovno a že si raději měl koupit Tikku, které chodí závěr jak po másle ... Přesně jsem viděl, v čem je problém, neuměl ten Mauser závěr používat. Kliku držel v prstech a tahal za to, jak bradavku své přítelkyně (jestli nějakou měl). Takhle se ale závěr tohohle ražení přece nepoužívá. Následovala smršť nadávek nad vším možným včetně spoušťáku, vystřílel krabičku a půl 30-06 od RWS a měl rozflákaný terč na maděru, pušku s takovým rozptylem bych plačíc zapíchl do hnoje. Naštěstí chytrákovi někdo zavolal, tak toho nechal a odešel. Stačily mi 3 rány a chodilo to tam kam má a po zkoušce rozptylu na 100m 45mm opsaná kružnice není až tak špatné, na to že to bylo z lehké flinty!
Právě mne vždycky dojímá, že každý na fórech „má kamaráda“, kterému ta CZ550 nechodí a skoro vše na tom stojí za hovno a ono to nemusí být zrovna tím, že by to bylo v pušce :-)! A nebo mají všichni toho jednoho kamaráda :-D!
Odpovědět